Triburile 8.16 -discuții

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Te rog sa incetezi cu cereri absurde, eu personal am testat toate acele pachete grafice ( cele 5 ) si functioneaza fara probleme, atat la mine cat si pe alte conturi verificate, daca la tine nu merge "ceva" nu inseamna ca nu functioneaza. Am folosit toate browserele cunoscute, inclusiv Sleipnir si Lunascape si nu sunt probleme de genul celor pe care le reclami tu.
 

DeletedUser44434

incearca css-ul asta (fara sa scrii nimic la pachet grafic ci doar la css): http://utilitate.ro/graphic/chrome.css
testeaza doar pe chrome si spune-mi daca iti rezolva problemele prezentate mai devreme.


cu ce varianta css ai testat de nu ti-a mers ok? ce browser?
Am rezolvat la partea cu acele imagini. Se vad, e ok. Dar acum dilema este ca si la MISCA, nu se mai vad nici butoanele dar nici macar text cu action-link in cladire principala. :( Cred ca revin la normal, usor, usor ma obisnuiesc cu butoanele alea..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Pachetele grafice sunt compatibile cu Opera si Mozilla ( cu mai multe versiuni, nu stiu exact daca exista vreo versiune incompatibila ).
Daca pe IE si Chrome apar nereguli ( desi eu la teste n-am intalnit )...tot ce va putem spune este .... reclamati la Microsoft si Google :D ( gluma ).
 

DeletedUser

Eu va salut!!! voi intra poate peste 1-2 ani ..pana atunci se va rezolva.Raka ..daca crezi ca am facut cereri absurde intra pe cont si vei vedea cu ochii tai..problema cu steagurile.
Oricum am dat stergere cont! MADMAX04
Bafta!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Pot spune ca sunt impresionat ?
Dar ti-am zis mai sus ca doar la tine se replica problema, la altii nu.

PS. Stiu bine pe ce cont joci, doar am intrat pe 10 browsere diferite si versiuni sa verific pagina de steaguri.
 

DeletedUser

Am rezolvat la partea cu acele imagini. Se vad, e ok. Dar acum dilema este ca si la MISCA, nu se mai vad nici butoanele dar nici macar text cu action-link in cladire principala. :( Cred ca revin la normal, usor, usor ma obisnuiesc cu butoanele alea..

2h88glz.jpg



iti apare asa ? daca da tb sa dai click pe 'nivelul x'
 

DeletedUser44123

Testat pe Motzilla si Opera. (setari identice,print pe acelasi sat,CSS diferit)
Prima imagine este rezultatul CSS-ului : http://utilitate.ro/graphic/test_steag.css

Tin sa precizez ca,desi latimea ferestrei este setata la 1200, partea cu -20% se intercaleaza cu Resurse disponibile azi,maine,etc..., in rest totul este ok.
2j2j9z4.png
.

In cea de a 2 a imagine, este un CSS personalizat; unde ,s-au eliminat unele chestii inutile (de ex: iconitele cladirilor),astfel, lasand loc extinderilor.
5waw4l.png



Nu stiu daca aceasta este problema generala, insa poate ajuta pe cineva....cine stie... o idee d'aici,una d'acolo..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ok! totusi am revenit pe joc ca sa demonstrez ca ..AM DREPTATE si NU fac cereri absurde.
Este un bug la steagul NOROC! cine nu crede sa puna un steag Noroc si o sa vada diferenta ......
Pune cineva? eu am intrat pe lumile cu steaguri si de fiecare data la stegul NOROC apar "ciudateniile"...daca am pus steag aparare (doar cu asta am incercat)...este OK! fara nici o ciudatenie.
 

DeletedUser

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot004.jpg





Am pus o gramada de poze cu ce se intampla la mine pe pagina cu steaguri i-am trimis si lui mythra pozele si explicatiile ..dar toata lumea se lega de "butoane"...lucru care nu ma deranja.
Abia azi am blocat cu Adblock scrisul asta de la steag "Noroc
Echivalează norocul de război întro luptă ofensivă cu 16%"
....si am observat ca se aliniaza ....apoi am intrat pe lumile cu steaguri si am pus diferite steaguri ...toate merg bine ...doar la NOROC...hopa .....apare total aiurea ;)
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Tu crezi ca s-a gandit cineva ca de la steagul ala e problema ? Eu cand am testat pe mai multe lumi am pus la intamplare, si sti bine ca dupa 24 de ore poti schimba, deci greu de dibuit...de aia am spus ca nu se replica.
 

DeletedUser

Scurtati mesajul:Echivalează norocul de război întro luptă ofensivă cu 16% si va fi ok..probabil prea multe caractere.
 

DeletedUser

Merge perfect! merci!

ScreenShot005.jpg

cine nu are batrani....:eek:;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sa zicem ca cu botoanele am rezolvat-o, eu unul incerc sa ma obisnuiesc cu ele, insa nu stiu daca a-ti observat cand dam comanda sa trimitem un raport la tot tribul marimea acea chiar este pentru orbi cu -11 la ochelari. Practic apare imaginea marita cu 250% in comparatie cu un scris normal si maresc ferestra la Opera cu 250%.

Fara suparare, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar totusi e prea de tot. Windows-ul are facilitati pentru persoanele cu handicap, putea ca aceasta grafica suparatoare sa apara ca o facilitate pentru persoanle cu probleme, dar nu sa ma streseze pe mine (si probabil pe multi altii).
 

DeletedUser

la mine totul e normal cand trimit un raport mai departe , nu inteleg la ce marime te referi . pune un print screen .
 

DeletedUser

Apare asa cand selectezi raportul si dai :"Trimite mai departe" (varianta cu comentariu).

Cand intri pe raport sa il vizualizezi si vrei sa il trimiti tribului intreg apare normal.
 
Sus