Triburile 8.17 - discuții

DeletedUser

va fi greu la inceput pana se vor obisnui cu noua locatie a unor butoane ( harta , prieteni , logout , trib ) . nu stiu daca pot sa stric 'surpriza' cu un print screen :p
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
va fi greu la inceput pana se vor obisnui cu noua locatie a unor butoane ( harta , prieteni , logout , trib ) . nu stiu daca pot sa stric 'surpriza' cu un print screen :p

te rog nu strica ”surpriza” :D
 

DeletedUser44200

Eu am jucat putin pe BETA si trebuie sa va spun ca noua harta este absolut teribila :) Arata mai rau ca prima versiune, aia din 2004.
 

DeletedUser40036

din fericire,in cazul hartii,se poate reveni la versiunea initiala:))
 

DeletedUser29124

S-ar putea introduce la versiunile ce urmeaza: puteri noi la armele paladinului, arme noi , sate bonus noi, sate de barbari cu diferite recompense dar aparate puternic, unitati de lupta noi mai scumpe dar mai puternice...etc...nu doar schimbatul butoanelor de la o versiune la alta sau mai introdusa o line la grafica...parerea mea.
 

DeletedUser43697

S-ar putea introduce la versiunile ce urmeaza: puteri noi la armele paladinului, arme noi , sate bonus noi, sate de barbari cu diferite recompense dar aparate puternic, unitati de lupta noi mai scumpe dar mai puternice...etc...nu doar schimbatul butoanelor de la o versiune la alta sau mai introdusa o line la grafica...parerea mea.

Aici sunt deacord cu tine. Nu ma incalzeste cu nimic ca mutati niste butoane, din contra
 

DeletedUser44200

S-ar putea introduce la versiunile ce urmeaza: puteri noi la armele paladinului, arme noi , sate bonus noi, sate de barbari cu diferite recompense dar aparate puternic, unitati de lupta noi mai scumpe dar mai puternice...etc...nu doar schimbatul butoanelor de la o versiune la alta sau mai introdusa o line la grafica...parerea mea.

:)) Nu crezi ca suntem prea batrani deja sa mai schimbe temeliile jocului?
 

DeletedUser

S-ar putea introduce la versiunile ce urmeaza: puteri noi la armele paladinului, arme noi , sate bonus noi, sate de barbari cu diferite recompense dar aparate puternic, unitati de lupta noi mai scumpe dar mai puternice...etc...nu doar schimbatul butoanelor de la o versiune la alta sau mai introdusa o line la grafica...parerea mea.

sustin si eu ca mult mai motivante ar fi modificari mai substantiale, mai ales sate cu bonusuri noi si unitati de lupta noi. rotirea ochilor si a butoanelor ma duce cu gandul la teroria ondulatiunii generale a lui Conta: cu acelasi material se creeazi valuri.
 

DeletedUser42201

pachete grafice care sa puna butoanele la locul lor or sa se poata face?
asta zici ca e curatenia dinainte de Craciun... cand muti din stanga in dreapta prin sertare si dupa stai ca prostu sa cauti 2 zile ca nu stii pe unde le-ai pus...

eu p-asta de exemplu nu o inteleg
- Opţiunea hartă a fost mutată din locaţia ei actuală, din dreptul coordonatei satului curent, în bara de meniu superioară întrucât am observat faptul că noii jucători întâmpină dificultăţi în ceea ce priveşte localizarea acesteia, dat fiind faptul că majoritatea opţiunilor importante sunt accesisibile din cadrul meniului principal.

presupun ca sunt mai multi jucatori vechi decat cei noi... iar cei vechi s-au invatat sa vada harta la locul ei. sunt multi jucatori noi care nu isi gasesc nici macar trupele proprii in sate, asta inseamna ca o sa se implementeze o noua versiune cu sagetele de genul "ba, gogule, da' click aici!!!"??

- Am înlăturat opţiunea 'Blochează expeditorul' din cadrul meniurilor 'Rapoarte' şi 'Mesaje'.
asta chiar era utila, ca daca ma injura unu, nu stau sa il iau cu copy/paste sa ma duc sa il bag prin setari. pana il bag acolo, mai repede ii dau reply si il bag in origini
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
asta chiar era utila, ca daca ma injura unu, nu stau sa il iau cu copy/paste sa ma duc sa il bag prin setari. pana il bag acolo, mai repede ii dau reply si il bag in origini

Nu s-a schimbat nimic in acest sens.

La momentul actual, sub mesaje ai optiunea "Blocheaza expeditorul". Aceasta ramane in continuare la locul ei.

In bara de meniu de sus, la optiunea 'Mesaje', gasesti 'Blocheaza expeditorul' - prin accesare, te directioneaza catre o fereastra unde introduci manual numele celui pe care doresti sa il blochezi. In 8.17, s-a mutat optiunea din acest meniu in alta parte, la "Profil" si de aici poti administra manual pe cine vrei sa blochezi/deblochezi.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Cu parere de rau, va spun ca multe din optiunile noi sunt niste mari tampenii. Butoane care iti scot ochii, setari pt grafica veche, mai putin obsitoare la ochi, inexistenta deja (doar prin pachete grafice).

Sunt multe tampenii facute doar din dorinta de a dovedi ca se munceste. Se munceste mult si prost, fara a afla parerile jucatorilor. Spuneti ca sunt pentru jucatorii noi, dar cei vechi trebuie ignorati? Pe mine m-ati convins sa nu mai joc pe nici o alta lume, pentru ca nu m-ati intrebat niciodata: ba tampitule, tie iti plac toate tampeniile gen Hello Kitty sau Hannah Montana pe care le facem? Prostule, ai vrea sa pastram ceva optiuni ma vechi si pentru tine?

Poate unii suntem mai batrani si nu ne plac schimbarile astea bruste, multe si extrem de enervante.

Vreti jucatori noi, dar va bagati piciorul in cei vechi. Veti ramane cu cei noi. Spor la stabilit modificari fara sa cereti pareerile celor pentru care, chipurile, le faceti.
 
Sus