Triburile 8.21 - discuții

baD rullz

member
Scor reacție
98
Parerea mea este urmatoarea :

De cateva update-uri de versiuni se lucreaza doar pentru cei ce folosesc Contul Premium.Noile facilitati ii priveste in special pe ei.Nu zic ca nu au aparut si facilitati pentru "ai ajuta" pe cei ce nu pot sa achizitioneze puncte premium,cum ar fi ofertele din targ .
Si eu de cateva lumi incoace am inceput sa folosesc constant contul premium deoarece facilitatile ce ti le ofera acela te ajuta foarte mult,atat la inceputul jocului cati ulterior.Eu spre exemplu eram genul de jucator ce activa acel cont premium gratuit de 7 zile in momentul cand detineam mai multe sate -daca ajungeam sa detin mai multe sate- pentru ca nu puteam sa achizitionez puncte premium.

Ideea este ca ar trebuii sa mai lucrati si pentru cei ce nu isi pot achizitiona contul premium . Stiu ca este alegerea fiecarui jucator de a achizitiona sau nu puncte premium , dar deja diferenta dintre cei ce joaca cu cont premium si ceilalti a ajuns sa fie prea mare.

Aceasta este parerea mea ca simplu jucator al acestui joc miribolant :D
 

DeletedUser40036

1)dupa ultimul update,atunci cand dai comenzi de construire fara a intra in cladirea principala ci folosind acel ciocanel(sau ce o fi el),atat in privirea grafica cat si in acea clasica,fara sa dai un refresh nu ti se incarca informatiile referitoare la resursele ramase in sat sau nu iti apare +1 la ce ai construit in sat:)
2)graficul acela de la targ mi se pare cam inutil si enervant.ar trebui introdus o optiune prin care sa alegi daca doresti sau nu sa ti se afiseze acel grafic
Ar mai fi si ceva de adaugat in ceea ce priveste discrepanta msare dintre utilizatorii CP si cei care fara,dar odata cu introducerea acelei facilitati de comert,doar daca nu vrei nu faci PP-uri sa joci cu CP pe alte lumi:))
 

DeletedUser41602

Bine punctat,daca vrei poti face mii de pp,asta daca ai timp
 
Sus