Triburile 8.23 - discuții

DeletedUser45656

Cu cat se modernizeaza jocul cu atat pleaca mai multi jucatori .
Jocul s-a stricat dupa parerea mea .
 

DeletedUser40036

daca PA din acea imagine cu scurtaturi inseamna Premium Account,atunci cred ca sunt cam inutile acestea....cel putin pentru mine.daca toate scurtaturi erau valabile tuturor,acele scurtaturi de urmatorul si anteriorul sat erau foarte utile pt cei care joaca fara CP.
in rest,astept udpate-ul sa vad ce fac celalalte schimbari...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
daca PA din acea imagine cu scurtaturi inseamna Premium Account

Da, acel PA implica faptul ca cele doua optiuni sunt valabile pentru conturile cu un cont premium activ. Restul scurtaturilor sunt valabile insa pentru toti utilizatorii, indiferent daca au sau nu PA activ.
 

DeletedUser44364

Dar chiar n-a obsevat nimeni ca este ceva deosebit de enervant la ultimul update? Este vorba despre ferestrele pop-up. :mad:
Cand selectezi link-ul „Sate proprii” din targ sau din piata centrala, iti apare o fereastra pop-up undeva pe ecran. Unde? Unde are ea chef! :confused: Ba in dreapta, ba in stanga, ba mai sus, ba mai jos, ba in centru. Iar dupa ce selectezi satul dorit, nu se inchide automat, cum ar fi normal, ci ramane pe pozitie. Daca apesi butonul OK, Atac sau Sprijin, dupa caz, se inchide, ce-i drept, dar de multe ori se pozitioneaza exact peste butonul respectiv si nu ai acces la el pana nu inchizi fereastra pop-up.
La targ n-ar fi o problema, dar cand vezi ca-ti bat berbecii la poarta si vrei sa trimiti mai repede sprijin, exact asta iti mai lipsea, sa nimeresti cu mouse-ul un x intr-un colt de ecran! :mad:

Ca sa nu mai spun ca daca ai proasta inspiratie sa folosesti pe mobil tot versiunea desktop, o sa constati ca fereastra pop-up iti iese din ecran in momentul in care dai zoom-in si nu mai ai nicio sansa sa ajungi la ea. Mai neplacut este daca descoperi asta exact atunci cand voiai sa faci un split. Pentru ca in timp ce tu cauti cu disperare fereastra pop-up prin toate colturile ecranului, te trezesti ca ti-a luat un noob satul. :D
Stiu ce o sa spuneti: ca exista versiunea mobila. Dar tot imi placea mai mult cealalta ca mi se pare mai intuitiva si, culmea, se incarca mai repede. ;)
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Fiecare popup memoreaza ultima pozitie, deci daca il pozitionezi si il inchizi o sa apara tot acolo
dar cum am zis pentru fiecare se memoreaza o pozitie

Versiunile desktop nu sunt pentru mobile
si nici nu va consiliez sa faceti split cu versiune desktop de pe mobil, poate invers...
 
Sus