Triburile 8.23

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Dragi jucători,

Vă pregătim un nou update ce va fi implementat Marţi, 13 mai, între orele 12:00 şi 14:00.
Nu uitaţi să ne împărtăşiţi opinia dvs. cu privire la noile modificări în cadrul thread-ului de discuţii.


Facilități noi

- Am extins posibilitățile de filtrare a rapoartelor afișate prin adăugarea unor opțiuni de selectare a tipului comenzilor lansate. Acestea sunt valabile în cazul jucătorilor cu un cont premium activ.

8.23reportfilter.png

- Am implementat câteva scurtături pentru tastatură. Veți putea folosi combinația de taste SHIFT + H pentru a putea vizualiza ce scurtături sunt valabile. Această facilitate poate fi dezactivată din pagina "Setări".

8.23shortcut.png

Alte schimbări

-Jucătorii cu un cont premium activ vor putea vizualiza propriile comenzi de întoarcere la nivelul paginii "Informații sat".
- Coordonatele satelor scrise în mesaje, postări forum sau notițe vor fi transformate în mod automat în coordonate de tip bb codes ([coord]) dupa ce vor fi salvate/expediate.
- Am adăugat posibilitatea de a selecta mai ușor cantitatea maximă de oferte în vederea acceptării la nivel de târg.
- Am implementat posibilitatea de vizualizare a punctajelor aferente satelor din pagina privirii generale a satelor.
- Am implementat posibilitatea de a genera la nivel de forum al tribului, sondaje cu mai multe opțiuni.
- Locțiitorii de vacanță nu vor mai putea realiza upgrade la steaguri cu scopul de a preveni abuzul asupra conturilor aflate în sitter.
- Am mutat setările referitoare la hartă, cu rol în activarea meniului contextual, respectiv, în trimiterea de comenzi/resurse direct de la nivelul acesteia, către pagina "Setări".
- Am grupat mai multe opțiuni precum schimbarea e-mailului sau a parolei într-o nouă facilitate denumită "Cont". Aceasta face parte din meniul Setări și are rolul de a simplifica navigarea în cadrul meniului precum și a scurta lungimea inițială a paginii "Setări".
- Am înlăturat opțiunea de a afișa timpul de generare din partea de jos a paginii.
- Rezolvări de bug-uri, ajustări la nivel de text și interfață grafică.


Lumile de joc s-ar putea să aibă întreruperi de câteva minunte fiecare, în timpul update-ului.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus