Triburile 8.25 / 8.26 - discuții

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
eu stiu de vreo 3 scripturi publice , daca au fost mai multe si 'ascunse' majoritatii playerilor nu am idee . ce nu stii tu ( si multi altii ) e ca eu l-am propus sa intre in team pentru ca nu aveam 'scriptolog' oficial . cred ca stim amandoi la fel de bine de ce nu s-a intamplat asta . am facut 2 propuneri la vremea aia . povestea e veche de poate peste un an jumatate sau 2 , hai sa nu o mai dezvoltam .

plaxex : si tu pe unde mai intri in curte ?

eu stiu de mai multe, nu erau ascunse. in rest stiam :)
 
Ultima editare:

DeletedUser39777

plaxex : si tu pe unde mai intri in curte ?

Sar gardul. Acum am aflat si eu de ce n-a mai facut rookmaster scripturi :D
Doar pentru niste taleri? Pai eu in locul lui va ziceam sa imi dati 10.000 sate de barbari langa mine cu nivel de dezvoltare maxim si fara trupe + o setare sa fie innobilate doar dintr-un singur atac cu o lance din partea mea.

PS: Ce bun mai era scriptul de redenumire in masa cand veneau multe atacuri... :D
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Mai sa fie..se duse bucuria celor prea comozi sa farmeze:p

Team-Triburile astăzi la ora 12:01
Dragi jucatori,

Având în vedere feedback-urile primite am rezolvat în ultimile zile
mai multe probleme, în special pe cele legate de asistentul de farmare
având drept scop îmbunătăţirea calităţii funcţionalităţilor asigurate
de acesta.
Ca o compensaţie pentru inconvenienţele cauzate, am decis
să acordam 3 zile de asistent de farmare gratis pentru toţi jucătorii
ce aveau această facilitate activă.

Mai multe detalii aici !

Va multumim de intelegere.

Echipa Triburile Romania!

Despre asta e vorba in acest topic ,nu?Nu despre statui si meritele unora sau altora.
 

DeletedUser43217

Da' ce ai tu cu statuia mea, hă?

e mica si urata, si nu le place trecatorilor.

In legatura cu ce a postat Ladylethal, exista o regula simpla, ceva ce incepe prost, nu se poate termina bine, asa si cu updatul , o sa il mai dreaga de cateva ori si in final, probabil se va ajunge la situatia initiala( oare daca nu se facea nimic, ce era?)
 

DeletedUser36524

Eu unul nu mă prind... ce n-a mers la asistentul de farmare? Că farmez cu el bine mersi de Marți și n-am văzut să fi pățit ceva.
 

DeletedUser39475

O întrebare: Steagul de noroc a mai funcționat la fel după implementarea update-ului?
Înainte, tindea să fie spre 0. Acum, de când cu update-ul, numai cu - (minus) l-am avut.
 

DeletedUser39777

Echivaleaza cu cel mult 20%, nu zice ca trebuie sa fie neaparat pozitiv..


image.png
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
O întrebare: Steagul de noroc a mai funcționat la fel după implementarea update-ului?
Înainte, tindea să fie spre 0. Acum, de când cu update-ul, numai cu - (minus) l-am avut.

Depinde in ce interval se incadreaza si valoarea steagului.

In principal, prin asignarea unui steag de nivel x %, intervalul in care norocul isi ia valorile se restrange cu aceasta valoare, in speta, in loc de:

[-25%, +25%]

vei avea:

[-25%+x%, +25%-x%]

Ca atare, daca ai pus steag de 20%, ar trebui sa ai norocul cuprins intre -0.5% si 0.5%. Ce-i drept, probabilitatea de a avea mereu 0% (la valori mari ale steagului) este ridicata dar nu egala cu 1. :)

Din ce am testat intre timp, e totul in regula. Daca ai vreun exemplu ce nu respecta ceea ce am zis mai sus, atunci posteaza raportul ca sa pot verifica.
 
Ultima editare:

DeletedUser40036

S-a facut vreun update si s-a introdus optiunea de activare/dezactivare harta de la profil?sau a existat mereu si am fost prea orb sa vad asta?:(
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
S-a facut azi, urma sa anuntam putin mai tarziu si exact ce s-a mai schimbat ( in mare buguri si problemele reclamate dupa update ) pe langa introducerea optiunii de ascundere a hartii de la profil.
 

DeletedUser40036

bun ca a fost introdusa astazi chestia asta...nu ma mai programez la oftalmolog:)))
 
Sus