Triburile 8.27 - discuții

quz0r

member
Scor reacție
144
Sunt încântat de ultimul update, am o singură nedumerire:

- Am adăugat o opţiune pentru conducătorii de triburi prin care să le permită celorlalţi jucători intrarea în tribul lor fără a fi necesara parcurgerea unui proces de aplicare. Considerăm că această schimbare va ajuta noii jucători să adere mai uşor la un trib şi totodată permitem triburilor să integreze mai eficient noii colegi.

Adică? Intră cine vrea, când vrea?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Sunt încântat de ultimul update, am o singură nedumerire:

- Am adăugat o opţiune pentru conducătorii de triburi prin care să le permită celorlalţi jucători intrarea în tribul lor fără a fi necesara parcurgerea unui proces de aplicare. Considerăm că această schimbare va ajuta noii jucători să adere mai uşor la un trib şi totodată permitem triburilor să integreze mai eficient noii colegi.

Adică? Intră cine vrea, când vrea?

Se poate configura.

In prezent sunt doua posibilitati:

1. Intrarea in trib doar pe baza de invitatie;
2. Intrarea in trib pe baza de invitatie si/sau cu acceptarea cererilor de intrare in trib (jucatorii pot depune o astfel de cerere in conditiile in care nu este dezactivata optiunea);

Dupa update, o sa mai fie o varianta:

3. Accesul liber - intra cine vrea, fara sa mai depuna cerere care sa fie aprobata etc si bineinteles, fara sa mai fie invitat.

Oricum, o sa se poata alege intre ele, adica se va seta in pagina de proprietati a tribului ("Profil").
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Hăhăhă , îmi crapă monitorul de râs. :))))
Vă imaginați ce-o să iasă pe serverul nostru? Aici, unde-i nu-i simț de cantitate..

Mulțumesc, nu mai am întrebări.
 

DeletedUser29124

=mithra3. Accesul liber - intra cine vrea, fara sa mai depuna cerere care sa fie aprobata etc si bineinteles, fara sa mai fie invitat

Hăhăhă , îmi crapă monitorul de râs. )))
Vă imaginați ce-o să iasă pe serverul nostru?

Crapa si al meu monitorul :)))
Pai nu mai e serverul nostru de mult :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cata vreme nu e bifata optiunea aia, nu se schimba nimic comparativ cu situatia din prezent :)
 

DeletedUser29124

Sa nu trebuiasca debifata...si atunci sa vezi incurajare pentru jucatorii incepatori care doresc sa-si faca trib ...
Din punctul meu de vedere jocul se comlica din ce in ce mai mult si nu mia devine o placere a-l juca...devine o bataie de cap.
 
Scor reacție
209
Macar de era : intra cine vrea, iese cine poate :)).

Nu s-ar gandi si astia sa blocheze triburile dupa o anumita perioada de timp. E de-a dreptul penibil sa se inchida lumile doar prin fuziuni...
 

DeletedUser24790

probabil cel mai asteptad update din partea mea: partajarea comenzilor este ceva ce insfarsit imi va dovedii ce inactivi sunt uni colegi. m-am saturat sa tot atac de unu singur, in sfarsit imi dati o unealta cu care sa iau la rost baietii inactivi ^_^ thumbs up!
 

DeletedUser44123

Ar fi imposibil un sondaj oficial pe .ro cu subiectul : blocarea in/out (in trib/din trib), dupa o anumita perioada de timp,de la start?

De fapt intrebarea este pt rakanishu : este cumva posibila aceasta optiune daca majoritatea ar vrea asta , sau necesita aprob de la sefii ai' mai mari ?

intrebare de la Ibidem,
multam.
 

DeletedUser

credeti ca ar fi o idee buna ? in late game fiecare trib se confrunta cu renuntari , inactivitate ... nu poti da inactivii afara decat daca sunt stersi de server , nu poti aduce oameni in locul lor .
 

DeletedUser

Ar fi imposibil un sondaj oficial pe .ro cu subiectul : blocarea in/out (in trib/din trib), dupa o anumita perioada de timp,de la start?

De fapt intrebarea este pt rakanishu : este cumva posibila aceasta optiune daca majoritatea ar vrea asta , sau necesita aprob de la sefii ai' mai mari ?

intrebare de la Ibidem,
multam.

Si daca sa presupunem se schimba conducerea unui trib si pur si simplu nu iti convine, cu setarea asta trebuie sa renunti la joc.Practic seful de trib are sclavi pe plantatie care nu pot parasi tribul sau sa isi gaseasca alt trib.Schimbati mentaliatea daca nu vreti fuziuni,nu mutati jocul din evul mediu in sclavagism
 

DeletedUser42487

Dragoste cu forta nu se poate.
Se schimba jucatorii pe conturi, se "vand" conturi, apar discutii cu sau fara rost, nu e normal sa fi legat intr-o relatie.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Exista doar cateva mici exceptii cand triburile sunt blocate ( pe speed si lumile speciale ), aici ma refer strict la partea manuala a operatiunii, ca mai exista partea automata la faza de end game, cu x zile inainte de a se inchide o lume de tot. In rest nu putem bloca triburi, mai ales in fazele avansate ale lumilor, unde stim cu totii cati inactivi sunt, etc, etc.
 

DeletedUser

Normal ,daca esti ”sef” iti convine,cand le zici ”sari” nu ai ajuns la r si aia au sarit altfel jocul lor s-a terminat.O asemenea putere i-ar corupe si pe cei cat de cat luminati dintre sefi ,sa nu mai vorbesc de cei loviti in cap.

Ca sef iti poti lua la fel tepe.Se cedeaza un cont ,iti intra un spion in trib.Bun ,il inobilezi ..il doare pe ala in ciapica ca l-ai inobilat ,sta la 26 puncte si face misto de tine,nu mai ai forum ,nu mai ai planificator .Stai si iti rozi unghiile cu spionu in trib.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44123

Exista doar cateva mici exceptii cand triburile sunt blocate ( pe speed si lumile speciale ), aici ma refer strict la partea manuala a operatiunii, ca mai exista partea automata la faza de end game, cu x zile inainte de a se inchide o lume de tot. In rest nu putem bloca triburi, mai ales in fazele avansate ale lumilor, unde stim cu totii cati inactivi sunt, etc, etc.


Merci.
 
Scor reacție
209
Smecheri cei de la inno. Daca nu esti atent, schimbi resurse cu comerciantul intr-o veselie. Dar banuiesc ca esti intrebat daca vrei sa platesti 10 pp-uri.
 
Scor reacție
209
Eu mai intru de pe telefon sau tableta si e aiurea rau. As putea sa accept din greseala. Dar o sa-ti cer pp-urile inapoi, nu e problema :)).
 
Sus