Triburile 8.28 - discuții

DeletedUser30652

Mi se pare interesant update-ul, sunt curios ce inseamna "- Un sistem de sortare mai eficient a fost implementat la nivelul paginii 'Baterea talerilor de aur'." :D
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
E vorba de o sortare a satelor dupa nume si id, o sa vedeti de miercuri incolo. :)
 

DeletedUser44123

La cine ajunge feedback-ul ?
Intreb asta ca sa stiu ce feedback sa dau. Daca apas pe excitat, e posibil sa mearga pana departe...iar cel furios sa se blocheze pe undeva ,pe drum ?

on: Din nou, NIMIC nou. Si cand zic nimic nou, ma refer la imbunatatiri ce ajuta/indeamna/impinge/atrage , la un joc relaxant de echipa. Update-uri la nivel individual, Excelent! asta era buba problemelor , tuturor problemelor. Ce excitati suntem ca vedem:
Am adăugat o facilitate nouă, denumită 'Resurse consumate'.
sau
Un sistem de sortare mai eficient a fost implementat la nivelul paginii 'Baterea talerilor de aur'.
...

Poate pe viitor, nimicurile nascute din nevoile noastre vor ajunge pe masa inno... Nimicuri cum ar fi:
porcarii legate anumite satari intre triburi aliate unde apasarea butonului "Aliat" te obliga sa faci sau sa nu pot face ceva.... stiti voi, porcarii d'aste pe care le vrem in cadrul jocului...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
La cine ajunge feedback-ul ?
Intreb asta ca sa stiu ce feedback sa dau. Daca apas pe excitat, e posibil sa mearga pana departe...iar cel furios sa se blocheze pe undeva ,pe drum ?

Toate ajung in acealasi loc. Va fi o facilitate la nivel de joc, implementata la nivel de servere, deci ceea ce alegeti acolo va ajunge direct la ei (inno), indiferent daca e de bine sau de rau.

on: Din nou, NIMIC nou. Si cand zic nimic nou, ma refer la imbunatatiri ce ajuta/indeamna/impinge/atrage , la un joc relaxant de echipa. Update-uri la nivel individual, Excelent! asta era buba problemelor , tuturor problemelor. Ce excitati suntem ca vedem: sau ...

Poate pe viitor, nimicurile nascute din nevoile noastre vor ajunge pe masa inno... Nimicuri cum ar fi:
porcarii legate anumite satari intre triburi aliate unde apasarea butonului "Aliat" te obliga sa faci sau sa nu pot face ceva.... stiti voi, porcarii d'aste pe care le vrem in cadrul jocului...

Legat de asta, tot ce pot sa spun eu, este ca s-au transmis de fiecare data toate propunerile voastre, inclusiv cele legate de forumul intern (ideea lui martzian), modificari pentru harta, grupuri de prieteni, mutari nobili s.a.m.d. deci la 'masa inno' au ajuns oricum, ce va fi mai departe vom vedea.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
profil pentru trib/nume trib, originalitate. drepturi unice de înființare.

să se gândească cineva și la echipele de pe jocul ăsta,nu doar la jucători.
De ce pe twstats nu se poate vedea și experiența trecută a triburilor, ci doar cea individuală? Tribul nu există pe jocul ăsta.
Suntem cu toții jucători și membri ai unui trib, dacă se poate face ceva în cazul ăsta sunt dispuși să propunem (iar). Și spun iar, pentru că am impresia că ne interesează numai pe noi. Dacă vi se pare o idee proastă, încercați să îmbunătățiți, să o facem împreună. Nu să o pasăm la tehnici și să ne luăm de-o grijă : "am primit, am trimis.nu se poate. Ce mai vrei?". Echipa de administrație de pe .ro presupun că știe ce se poate implementa și ce nu, în ce condiții și cam ce criterii trebuie să îndeplinească o cerință ca să fie considerată cum trebuie pe germani. Ajutați-ne, dacă suntem habarniști.
Jocul ăsta trebuia să rămână un joc, nu să devină o bătaie de joc a individualilor și (mai nou) banilor lor, scriu și de ajutorul indirect oferit prin implementări în favoarea lor, din partea echipei de tehnici InnoGames.
 
Ultima editare:

DeletedUser14754

O bună idee de a modifica "statistica" și de a muta "căsuțele de interacțiune" de pe pagina de profil , în plus , poate fii destul de folositoare când ești îndeajuns de leneș ca să intri pe twstats ori tribalwarsmap.

Sunt complet dezamăgit de funcția "stocuri" a managerului de cont , pare a nu ține cont de negustori aflați pe drum , am modificat setările deficitului, în mai multe moduri , doar ca să văd ce timp de răspuns are . Surpriza nu a fost tocmai plăcută , cand am observat că se activează foarte greu , chiar , încercând mai multe variante de "resetare" sau de "forțare a recunoașterii setărilor"(activare/dezactivare funcție, setare , resetare).
Numărul negustorilor pe care-i trimite este de asemenea foarte redus , am văzut transporturi numărând până în 15 negustori , deși setările erau activate în așa fel deficitul să fie identificat la mai puțin de 40 %(multe alte setări cu excepția celor în care deficitul întrecere stocul) , iar stocul satelor de pe care ar trebui să plece resursele să fie cât mai mic.
Intodeauna este loc de "mai bine" !
 

DeletedUser44123

@mythra - dar nu e deloc complicat ,ca oficial sa deschideti un poll si sa vedeti ce vrea majoritatea:

De ex:

Doriti ca lumile viitoare sa fie: Una cu ce vrea inno ( injumatatiri,targ cu vanzare de resurse,steaguri,facilitati productie,etc) si uramtoarea sa fie cum vrem si noi ( fara injumatatiri,fara targ,fara steaguri,facilitati etc...) Una asa,alta asa. Daca nu consecutive,atunci in paralel. Una pt cei ce vor sa joace si una pt restu'. (pare ceva de neralizat ,pare ceva ce tehnicul ar spune "sa vedem...sa masuram,sa...." ? NU.

Apoi se ia rezultatul si se trimite la Inno. "Poftim, asta vrea.ro!"


Cat despre facilitatile pt TRIB. (echipa). Sunt multe de schimbat/adaugat si nici asta nu este greu de realizat.
Vedeti ce vrea masa.

fara sa se simta cineva ofenstat: cat credeti ca va mai tine asta... va tine la nesfarsit? Serverele (pe tari) raman deschise atata timp cat sunt productive d.p.d.v financiar ,dar cat o sa mai tina asa?
Voi nu simtiti ceea ce vrea masa?
Se pot face bani in paralel cu(,) caliatea jocului.

LE: un sondaj unde poate vota orice jucator,nu externul (unde sunt 5% din .ro)
Un sondaj anuntat pe joc, prin mesaj, nu in sectiunea de login/anunturi.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Doar pe .de se practica ce spui tu. Numarul de jucatori de pe .ro nu face sustenabila o astfel de setare :)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
@mythra - dar nu e deloc complicat ,ca oficial sa deschideti un poll si sa vedeti ce vrea majoritatea:

De ex:

Doriti ca lumile viitoare sa fie: Una cu ce vrea inno ( injumatatiri,targ cu vanzare de resurse,steaguri,facilitati productie,etc) si uramtoarea sa fie cum vrem si noi ( fara injumatatiri,fara targ,fara steaguri,facilitati etc...) Una asa,alta asa. Daca nu consecutive,atunci in paralel. Una pt cei ce vor sa joace si una pt restu'. (pare ceva de neralizat ,pare ceva ce tehnicul ar spune "sa vedem...sa masuram,sa...." ? NU.

Apoi se ia rezultatul si se trimite la Inno. "Poftim, asta vrea.ro!"


Cat despre facilitatile pt TRIB. (echipa). Sunt multe de schimbat/adaugat si nici asta nu este greu de realizat.
Vedeti ce vrea masa.

fara sa se simta cineva ofenstat: cat credeti ca va mai tine asta... va tine la nesfarsit? Serverele (pe tari) raman deschise atata timp cat sunt productive d.p.d.v financiar ,dar cat o sa mai tina asa?
Voi nu simtiti ceea ce vrea masa?
Se pot face bani in paralel cu(,) caliatea jocului.

LE: un sondaj unde poate vota orice jucator,nu externul (unde sunt 5% din .ro)
Un sondaj anuntat pe joc, prin mesaj, nu in sectiunea de login/anunturi.


Nu am zis niciodata ca este ceva greu. Crezi ca la nivel de .ro nu s-ar dori deschiderea unor astfel de lumi? Ce interese am avea sa nu deschidem astfel de servere? Nici macar unul, iti spun sincer. Crezi ca nu s-au cerut mai departe, ca nu s-a trimis feedback in acest sens? Iti spun iarasi, la fel de sincer, ca cei in masura sa faca acest lucru, au cerut. Raspunsurile le vedeti si voi singuri.
 

DeletedUser11275

Parerea mea de jucator de triburi de ani de zile este ca de cand exista jocul asta nu au existat update-uri la modul general care sa aduca sau sa atraga jucatori noi in joc, uitati-va la cine posteaza pe forumuri si care sunt primii prin clasamente , majoritatea sunt aceeasi jucatori "old school" care joaca jocul asta pentru ideea in sine, o lupta de echipa si pt echipa, care cu ajutorul unor update-uri devine o lupta personala ..am vazut un pic si Tw2 , parerea mea este ca s-a facut o greseala cu acel joc, consumandu-se timp si resurse pentru a creea ceva, de la zero cand jocul original Tribal Wars putea fi atat de bine revizuit, pastrand totodata regulile de baza, dar adaugand multe din chestiile care au tot fost sugerate de nspemii de jucatori...acum ce se va alege din Tribal Wars original? Daca feed-back-ul va fi negativ , se va mai investi in acest joc? sau se va creea un exod in TW2 aici ramanand doar fostele "glorii" luptandu-se pe barbari sau luptandu-se intre ei?
 

DeletedUser1383

Eu cred ca TW2 nu o sa aiba succesul dorit de Inno, prea greoi si mult prea "pe bani".
 

DeletedUser11275

Completez cu o chestie care ma doare, joc triburi dinainte de a fi traduse in limba romana si am vazut cum a devenit cel mai tare joc online ever...imperia sau travian erau uitate, dar va recomand sa dati un "look" la noul imperia online sa vedeti cam cum au reusit sa progreseze in comparatie cu INNO, care a preferat sa faca ceva nou si cum bine a zis si skyhawk , prea greoi pt impactul pe care si-l doresc...totusi sper sa ma insel si TW sa nu piarda..
 
Sus