Triburile 8.28

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
104
Versiunea 8.28

Dragi jucători,

Următorul update va fi implementat Miercuri, 15 Octombrie, între orele 12:00 şi 14:00.
Principalele schimbări includ următoarele: un nou sistem de a primi feedback din partea voastră, completări aduse statisticilor personale şi posibilitatea de a asigna scurtături elementelor din meniul rapid.
Ca de obicei, lumile vor avea o întrerupere de câteva minute.
Vă rugăm să ne împărtăşiţi opinia dvs în cadrul thread-ului de discuţii.

Schimbări la nivelul opţiunii 'Statistică'

Am adăugat o facilitate nouă, denumită 'Resurse consumate'.
Statisticile dvs personale vor putea fi acum vizualizate şi atunci când jucaţi de pe dispozitive mobile.
Mai mult decât atât, am mutat aceste facilităţi legate de statisticile personale într-o pagină nouă, denumită 'Statistici' şi care poate fi accesată din meniul 'Profil'.


8.28resources.PNG


Noul sistem pentru Feedback

Am adăugat o facilitate nouă pentru a primi feedback-ul dvs, direct la nivel de joc.
Aceasta poate fi accesată din bara de meniu de jos, prin opţiunea 'Trimite Feedback'.

8.28feedback.png


De îndată ce daţi click pe aceasta, veţi putea să ne spuneţi direct ce simţiti la momentul respectiv, cu privire la jocul Triburile!

8.28smileys.PNG


Având în vedere că acesta este un sistem nou la care încă mai lucrăm, vă puteţi aştepta la diverse schimbări în viitorul apropiat.

Customizarea scurtăturilor la nivel de tastatură

Având în vedere feedback-ul primit atunci când am introdus această facilitate, ne-am decis să implementăm posibilitatea de a putea customiza scurtăturile. Veţi putea configura 10 astfel de elemente. Astfel, veţi putea asigna cifre scurtăturilor din bara de meniu rapid.

8.28hotkeys.PNG


Acestea vor fi afişate în pagina aferentă listei de scurtături la nivel de tastatură, ce poate fi accesată din pagina 'Setări':

8.28hotkeysoverview.PNG


Vă rugăm să aveţi în vedere faptul că aveţi nevoie de Cont Premium pentru a accesa meniul rapid şi a customiza scurtături.

Alte schimbări

- Opţiunile "Informaţii despre jucător" şi "Informaţii despre sat" au fost modificate prin adăugarea unor pictograme noi corespunzătoare acţiunilor de bază, pentru a putea fi mai uşor de identificat.

8.28actions.PNG

- Am adăugat pictograme noi şi la nivelul diferitelor tipuri de rapoarte pentru a fi mai uşor de diferenţiat.

8.28icons.png

- Un sistem de sortare mai eficient a fost implementat la nivelul paginii 'Baterea talerilor de aur'.
- Fereastra ce apare la selectarea unui sat favorit în vederea atacării acestuia, se va închide automat.
- Ofertele prezente la nivelul târgului vor putea fi sortate crescător sau descrescător. Veţi putea face acest lucru dând click pe titlul coloanei.
- Schimbări la nivel de text şi rezolvări de buguri.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus