Triburile 8.33.2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Dragi jucători,

Noua versiune va fi implementată Marţi, 24 Martie, între orele 12:00 şi 14:00.

Update-ul va conţine mai multe îmbunătăţiri minore, multe dintre acestea fiind reprezentate de propunerile jucătorilor.

Pentru cei ce se întreabă ce s-a întâmplat cu versiunea 8.33.1, vă informăm faptul că update-ul respectiv a fost reprezentat de evenimentul ce se desfăşoară în prezent.

Ca de obicei, lumile vor avea o întrerupere de câteva minute pe parcursul implementării acestui update.

Vă rugăm să ne împărtăşiţi opinia dvs în cadrul thread-ului de discuţii.


Schimbări:

- Am implementat posibilitatea de a ignora anumite forumuri interne, având în vedere solicitările făcute de către voi. Prin activarea acestei facilităţi, vă veţi asigura că nu veţi mai primi notificări în cazul postării unor noi mesaje pe forumurile respective. Veţi găsi această opţiune deasupra fiecărui forum, în partea dreaptă.

- Am adăugat o notificare nouă - "Construcţie finalizată", similară celei ce apare în cazul creşterii progresului pentru obţinerea unei realizări. În momentul finalizării unei construcţii, o notificare va apărea în colţul stânga-jos al ecranului, în condiţiile în care vă aflaţi pe o pagină diferită de cea aferentă Clădirii principale. Puteţi activa sau dezactiva această notificare din pagina "Opţiuni" (Setări - Opţiuni). În cazul jucătorilor ce deţin mai mult de 1 sat, această notificare va fi dezactivată de la început, însă îi veţi putea schimba statusul din pagina de setări menţionată.

- Am adăugat posibilitatea de a vedea cadourile ce au fost trimise, însă nu şi acceptate, la nivelul paginii "Inventar".

- Veţi putea trimite link-uri mai uşor către alţi jucători, prin simpla selectare şi eliberare în fereastra de chat, cu ajutorul mouse-ului. Link-urile către sate, jucători sau triburi vor fi formatate corespunzator, în mod automat.

- Am adăugat posibilitatea de a realiza mai uşor aceeaşi oferta, la nivelul targului, direct din rapoartele ce vă sunt generate în momentul acceptării unei oferte. Această facilitate nu va funcţiona pentru rapoartele generate înainte de momentul implementării update-ului.

- Am adăugat două notificări de tip atenţionare, bazate pe culori: "plin" (roşu) şi "90% plin" (maro), la nivelul populaţiei din sat. Acestea vor fi similare celor existente în cazul resurselor. În condiţiile în care nivelul fermei este cel maxim (30), nu va apărea atenţionarea de tip "plin".

- Am adăugat informaţii cu privire la numărul satelor deţinute de un jucator în cadrul pop-up-ului ce apare când sunteţi cu mouse-ul deasupra unui sat de pe hartă.

- Am adăugat butoane pentru acţiunile ce pot fi făcute la nivelul forumului, precum "răspunde", în partea superioară a acestuia.

- Am schimbat valorile necesare pentru realizarea "Asasin de nobili - Ucide # generaţii de nobili în luptă." astfel încât să puteţi obţine primul nivel încă din momentul în care ucideţi 1 nobil.

- Am înlocuit opţiunile actuale de căutare din cadrul planificatorului de înnobilări cu unele similare celor existente în piaţa centrală şi respectiv, pe hartă.

- Clădirile catapultate în timp ce aveaţi comenzi de construcţie pentru nivelul superior al acestora, nu îşi vor mai pierde progresul obţinut până în acel moment. De exemplu, daca progresul de finalizare a unei clădiri era de 50% în momentul în care aceasta a fost catapultată, construcţia va continua de la acel procent de 50%, dar pentru noul nivel (mai mic decât cel aflat iniţial aflat în coada de construcţie, dar superior celui actual din cadrul satului).

- Sistemul de mentoring: Am adăugat opţiunea "deschidere chat" în cadrul paginii de mentorat.

- Sistemul de mentoring: Statusul îndeplinirii unei misiuni de către ucenici se va actualiza automat, fără a mai fi necesar un refresh în cadrul paginii de mentorat.

- Îmbunătăţiri minore la nivel de text, dar şi la nivelul interfeţei grafice.

- Rezolvări ale unor buguri minore.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus