Triburile 8.33.4 - discuții

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Haideti sa nu fim rautaciosi, pe serverul nostru s-au reparat usor si rapid scripturile cand a fost nevoie, mereu.

Fa key script:

Cod:
javascript:cookieName="fakeypress";$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/py6l062un5jiy2z/fakeypress.js');void(0);

cat despre t train, vad ca merge:

img


daca mai sunt si alte scripturi cu probleme, sa imi spuneti, dar in principal ar trebui, cel putin cele mai multe dintre ele, sa functioneze corect in continuare.
 
Ultima editare:

DeletedUser42412

javascript:function mif(id,url)
{ return "<iFRAME SRC=\""+url+"\" name=\""+id+"\" width=\"840\" height=\"500\"></iframe>";}
function mau(name) {
return "window.frames['"+name+"'].document.getElementById('troop_confirm_go').click ();"; }
var url = window.location.href;
var ifr = "";
var alink = "";
for(i=1;i<=5;i++)
{ifr += mif('name'+i,url);
alink += mau('name'+i);}
document.body.innerHTML="<a href=\"javascript:"+alink+"\">Send Attack!</a><br>"+ifr;
 

ERENARUN

member
Scor reacție
0
Haideti sa nu fim rautociosi ca pe serverul nostru s-au reparat usor si rapid scripturile cand a fost nevoie, mereu.

Fa key script:

Cod:
javascript:cookieName="fakeypress";$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/py6l062un5jiy2z/fakeypress.js');void(0);

cat despre t train, vad ca merge:

img


daca mai sunt si alte scripturi cu probleme, sa imi spuneti, dar in principal ar trebui, cel putin cele mai multe dintre ele, sa functioneze corect in continuare.

merge doar pe Google chrome pe Mozilla nu merge
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Ok, o sa ma uit sa vad ce si cum. Pe opera, unde verificasem initial, functioneaza perfect, aparent si pe chrome.

Pentru alte scripturi nu am mai primit sesizari, ca atare o sa presupun ca functioneaza corect..dar daca mai gasiti vreunul in neregula sa ma anuntati.


PS: in colectie am inlocuit vechiul "fa keypress" cu cel ce functioneaza dupa update.
 

ERENARUN

member
Scor reacție
0
Ok, o sa ma uit sa vad ce si cum. Pe opera, unde verificasem initial, functioneaza perfect, aparent si pe chrome.

Pentru alte scripturi nu am mai primit sesizari, ca atare o sa presupun ca functioneaza corect..dar daca mai gasiti vreunul in neregula sa ma anuntati.


PS: in colectie am inlocuit vechiul "fa keypress" cu cel ce functioneaza dupa update.

inca asteptam scriptul de T-Train ptr Mozilla
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cod:
javascript: function mif(id, url) {
return "<iframe src=\"" + url + "\" name=\"" + id + "\" width=\"840\" height=\"500\"></iframe>";
}

function mau(name) {
return "window.frames['" + name + "'].document.getElementById('troop_confirm_go').click();";
}
var url = '/game.php?village='+window.game_data.village.id+'&screen=place';
var ifr = "";
var alink = "";
for (i = 1; i <= 5; i++) {
ifr += mif('name' + i, url);
alink += mau('name' + i);
}
document.body.innerHTML = "<a href=\"javascript:" + alink + "\">Send Attack!</a><br>" + ifr;

mai consultati si colectia de scripturi ca e acolo de cateva zile. e ultimul din lista
 

DeletedUser46966

javascript:function mif(id,url) { return "<iFRAME SRC=\""+url+"\" name=\""+id+"\" width=\"840\" height=\"500\"></iframe>";} function mau(name) { return "window.frames['"+name+"'].document.getElementById('troop_confirm_go').click ();"; } var url = window.location.href; var ifr = ""; var alink = ""; for(i=1;i<=5;i++) {ifr += mif('name'+i,url); alink += mau('name'+i);} document.body.innerHTML="<a href=\"javascript:"+alink+"\">Send Attack!</a><br>"+ifr;



La mine merge asta pe mozilla.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Da, multora le merge si versiunea initiala pe toate browserele, inclusiv firefox. Altora, se pare ca nu.

oricum, raman ambele versiuni legale..si cea veche si cea de mai sus
 

rzk09

member
Scor reacție
0
fa keypress nu functioneaza de cateva zile si nici scriptul de balansare resurse , cand il incarc tot incarca si nu ajunge lanici un rezultat
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Ambele functioneaza:


- balanta

Cod:
javascript:
function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)
a=window.main.document;var b=a.createElement('script');
b.type='text/javascript';b.src='https://dl.dropbox.com/s/ygtgshy7leuz1nu/mb_mythra.js';
a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}
function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;
if(!getdoc.URL.match('game\.php')){
for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++)
{if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php'))
{getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};
doc=getGameDoc(window);function FillRes()
{var resources=doc.forms[0];function getValue(input)
{var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}
var wood=getValue(resources.wood.value);
var clay=getValue(resources.stone.value);
var iron=getValue(resources.iron.value);
function OkClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');
for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++)
{if(arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok')!=-1)
{arrInputs[idx1].click();break}}}
function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");
for(var i=0;i<URLargs.length;i++)
{var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2)
{if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')
clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OkClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}


- fa key press

Cod:
javascript:cookieName="fakeypress";$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/py6l062un5jiy2z/fakeypress.js');void(0);
 

DeletedUser46551

Buna , dupa update-ul de marti nu mai merge fa key-ul,am copiat ce ai postat tu mai sus Mythra,dar tot nu merge..

Imi apare si pe opera ca cica content blocked..
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Mda, observ. Aseara inca mai mergea cand l-am postat, oricum nu era mare lucru de corectat.

Varianta postata la noi pe forum era direct cea de pe .net si care era implicit hostata de autorul scriptului (crimsoni). Pana si-l repara el si o sa mearga scriptul initial/original, puteti folosi varianta de mai jos, corectata in functie de ultimul update:

Cod:
javascript:cookieName="fakeypress";$.getScript('https://dl.dropboxusercontent.com/s/vu272rt56sxlk87/Mth_FaKeyPress_834.js');void(0);

O sa le las oricum legale si in colectie pe ambele (cea hostata de autor si cea hostata de mine), o folositi pe care doriti/functioneaza.


LE:

Cand introduceti scripturi la nivelul meniului rapid, verificati sa nu existe spatii intre variabile sau link-uri.
 
Ultima editare:
Sus