Triburile 8.33 - discuții

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Se poate vizualiza satul ucenicului fara sa fi logat pe contul lui?


Da, cam asa ceva. Ca mentor, in pagina aferenta ce o accesezi din meniul profil, o sa ai optiunea de vizualizare a satului detinut de ucenicul tau. Pe urma ii dai misiuni/task-uri legate de constructii, recrutare sau farm.
 

DeletedUser41839

Recompensele pe care acesta le primeste (resurse , steaguri) sunt oferite aleatoriu ?
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Interesant :)

Dar dupa ce criteriu sunt selectati mentorii?

Ucenicii ma gandesc ca sunt ce noi inregistrati pe joc (printre conturile noi,exista si jucatori cu experienta)
 

DeletedUser44123

Caut mentor.:D toti mentorii sa apeleze la mine.
(ps spatiul alocat mesajelor nu permite mai mult de 1000 intrari)

Doamne,ce le mai trece astora prin minte... Sa vezi mentorii meditand conturile push :eek:
In mare e buna ideea. O sa-i ajute pe cei nou veniti, dar sincer... s-au gandit mult astia de la inno ? ( daca nu a mers cu milion guest, mere cu mentorii) PS: sa-i mai trezeasca careva pe aia de la tehnic. aplicatia IOS e jalnica. (ori nu mere,ori mere cand vrea, lipsuri multe)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Interesanta ideea cu mentorul ,dar daca nu poti sa iti alegi ucenicul sau mentorul nu isi are rostul deloc facilitatea.E greu de crezut ca serverul va potrivi un jucator nou dispus sa invete cu un mentor binevoitor.
 

DeletedUser

Pe undeva pe forumul asta, intr-o alta discutie, unii se plangeau de calitatea scazuta a jucatorilor si de faptul ca 'batranii' nu ii dadacesc pe noii veniti. Acum cand s-a introdus chestia asta in joc ( care este optionala nu obligatorie ) nu este bine. Oare, pe unii dintre voi, va multumeste vreodata ceva?
E greu de crezut ca serverul va potrivi un jucator nou dispus sa invete cu un mentor binevoitor
Sansele sunt extrem de mici.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Interesanta ideea cu mentorul ,dar daca nu poti sa iti alegi ucenicul sau mentorul nu isi are rostul deloc facilitatea.E greu de crezut ca serverul va potrivi un jucator nou dispus sa invete cu un mentor binevoitor.

Totusi, incercati sa tineti cont de faptul ca pe parcurs se va imbunatati si aceasta facilitate. Dupa cum e precizat si in descrierea update-ului, in viitor se va implementa si posibilitatea de a va alege voi insiva mentorul. Momentan se va implementa o structura de baza...pe parcurs se va dezvolta...ramane de vazut insa, in ce directii.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
"Noul update va fi implementat Marţi, 3 Martie, între orele 12:00 şi 14:00."

images


mai aveti putina rabdare :) dar nu uitati de:

"Vă rugăm să aveţi în vedere faptul că acesta nu va disponibil tuturor jucătorilor încă de la început, veţi găsi mai multe informaţii cu privire la acest aspect în secţiunea dedicată."
 

DeletedUser29124

nyx a spus:
Pe undeva pe forumul asta, intr-o alta discutie, unii se plangeau de calitatea scazuta a jucatorilor si de faptul ca 'batranii' nu ii dadacesc pe noii veniti. Acum cand s-a introdus chestia asta in joc ( care este optionala nu obligatorie ) nu este bine. Oare, pe unii dintre voi, va multumeste vreodata ceva?

Dati-mi 400 euro pe luna si 8 ore pe zi numai de mentorit ma ocup :)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Poate la un urmator update va fi si ceva surprinzator de util,cum ar fi introducerea berbecilor in asistent:rolleyes:
 

DeletedUser29124

LadyLethal a spus:
Poate la un urmator update va fi si ceva surprinzator de util,cum ar fi introducerea berbecilor in asistent
Sustin propunerea . Gratis. :)

As merge mai departe putin cu propunerea de mai sus...Sa se poata baga in asistent inclusiv catapultele si chiar nobilii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29124

Pentru cine vrea sa ia barbare pe banda :) cred ca suntem off topic :)
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Dar e totusi asistent de farmare,demolarea zidurilor ar face parte din farmare.Eu m-as multumi cu berbecii.:(
 

DeletedUser38023

Ar trebui sa fie in asistentul de farmare toate unitatile..
Bineinteles, noobii, spartii si terorizatii care farmeaza cu 50 de cai pe sat nu vad utilitatea demolarii zidurilor la barbari, dar consider ca la urmatorul update ar fi cel mai util lucru de implementat, pentru ca nu ne-am mai chinui sa luam rapoartele la rand din lista, sa le deschidem pe fiecare in parte si sa dam pe ele cu sablonul..

Alta chestie pentru urmatorul update:
Ramane un singur raport/sat la asistent.. Vreau sa am posibilitatea de a alege daca sa mi se stearga sau sa nu mi se stearga rapoartele galbene, rosii, albastre..
 
Sus