Triburile 8.33 - discuții

DeletedUser40036

e util mentoratul daca se gaseste un mentor si un ucenic pe aceeasi unda de lungime:unul sa invete si celalalt dispus sa invete.insa din pacate daca dai de niste caractere mai trase la fata,iti cam trece cheful de mentorat:))
intrebare:ucenicul poate vedea satul mentrului?:)
 

DeletedUser40036

asadar,ucenicul nu poate vedea satul mentorului...e bine de stiut asta.pot juca linistit si sa ii invat si pe altii daca vor,fara sa imi pun problema ca ucenicul ma va innobila intr-o dimineata(nu e posibil asa ceva din cate mi-am dat seama,din cauza distantei)...sau prietenul ucenicului care din intamplare are satul aproape de mine-asta ar fi cea mai urata problema ce se poate ivi. vice versa e mai nasol...mentorul sa dea informatii despre trupele si satul ucenicului pentru a fi innobilat mai usor:(
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Exact...daca te uiti la primele doua imagini din descrierea update-ului (http://forum.triburile.ro/showthread.php?46879-Triburile-8-33&p=1129468#post1129468) o sa vezi exact cum apare pentru ucenic mentorul (prima imagine - poate sa vada profilul, statisticile, sa ii dea mesaj, sa il concedieze sau sa il evalueze) respectiv, cum apare pentru mentor ucenicul (a doua imagine - poate sa vada satul, statisticile sau sa renunte a fi mentor pentru acel ucenic).
 

DeletedUser29124

Vizitează sistemul de mentori

Mergi la sistemul de mentoring din meniul de profil și decide dacă dorești să fi mentor pentru un jucatorii noi.

La mine e in maghiara :)
 

DeletedUser

sincer sa fiu nu inteleg rostul acestei ,,ucenicii'' decat sa se invete un player cum sa creasca un sat pt a fi innobilat.... e genul de tutorial ,,asa nu''...
chiar as vrea sa se faca o statistica (daca e posibil) cati din ucenici supravietuiesc.....:))
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Ciudat sistemul de desemnare a mentorului.Unui jucator de 5k i-a fost distribut un mentor de 250 pct.Mai mult..mentorul respectiv avea cea mai buna clasare din toata cariera loc 745 pe l 34 unde a innobilat niste barbari de 300 pct in rest nici macar o cucerire pe lumile pe care a intrat:confused:
 
Sus