Triburile 8.81

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Versiunea 8.81


Dragi jucători,

Update-ul la versiunea 8.81 va fi implementat Marți, 25 aprilie, între orele 12:00 și 13:00.
După cum ați observat, nu am mai anunțat în ultima vreme o descriere a modificărilor implementate. Aceasta se datorează faptului că am lucrat la realizarea unor facilități mai ample, precum cea specifică evenimentului "Atacul hoardelor" sau precum "Abilități la nivel de trib" ce a fost activată pe lumea 57.

Pe de altă parte, acest lucru nu înseamnă că nu au mai existat și alte schimbări. Pe lângă mentenanța necesară pentru actualizarea software-ului nostru din backend și asigurarea compatibilității dintre acesta și noile tehnologii de pe piață, am implementat mai multe îmbunătățiri, facilități noi , am rezolvat diferite buguri, motiv pentru care dorim să vă facem o scurtă prezentare cu privire la acestea.

Facilități noi
O pagină de start îmbunătățită
Am îmbunătățit și efectuat câteva modificări minore asupra design-ului paginii de start pentru a-i asigura compatibilitatea cu diferite dispozitive mobile și ecrane de dimensiuni reduse. De asemenea, am rezolvat mai multe probleme legate de layout-ul paginii și de traducere.

Totodată am făcut update și la nivelul funcționalității "Ține minte" pentru a fi în conformitate cu noile standarde.

Noua opțiune "Hall of Fame"
Am modificat partea tehnică de bază a sistemului de arhivare a serverelor închise. De acum înainte, vom afișa nu doar clasamentul final ci și o hartă a lumii de joc.

Notificări la nivel de browser pentru rapoartele importante
Veți primi notificări cu privire la generarea unor rapoarte importante în partea dreaptă a ecranului. Dând click pe acele notificări veți fi direct direcționați pe rapoartele în cauză. Această facilitate poate fi configurată la nivelul paginii de setări.

Rapoartele importante sunt reprezentate de: găsirea unui secret, răspândirea secretelor, primirea unei invitații în trib, primirea unei cereri de prietenie, antrenarea paladinilor, rapoarte legate de războaiele tribului, rapoarte legate de închiderea lumii, primirea unor obiecte bonus, finalizarea unor misiuni legate de sistemul de mentorat.

Atacul hoardelor
După cum știți am introdus un nou eveniment - Atacul hoardelor. Puteți găsi toate informațiile necesare în anunțul nostru inițial.

Abilități la nivel de trib
Am introdus o nouă facilitate pentru a îmbunătăți cooperarea și spiritul de echipă la nivelul triburilor. Aceasta va fi activată însă doar pe noile lumi ce vor fi deschise.


Îmbunătățiri
  • Lista de prieteni din paginile "Partajarea comenzilor" și "Partajarea notițelor satului" este acum sortată alfabetic
  • Fereastra de chat nu se mai suprapune cu pop-up-ul aferent detaliilor specifice satelor
  • La nivelul notițelor apare și anul în care au fost realizate
  • Realizările din pagina 'Hall of Fame' includ și anul în care au fost obținute
  • Pagina de setări a fiecărei lumi de joc prezintă mai multe setări afișate (precum protecția de început și detaliile legate de farm)
  • Jucătorii sunt avertizați cu privire la pierderea prestigiului la părăsirea tribului
Rezolvări de buguri
  • Scurtăturile pentru scripturi nu mai devin nefuncționale la nivelul diferitelor browsere în condițiile în care sunt apăsate timp de mai multe secunde
  • Nu mai este posibil să vinzi mai multe resurse la nivelul depozitului comparativ cu capacitatea magaziei și să sfârșești cu o balanță negativă
  • Este din nou posibil să refuzi aplicațiile de aderare la nivel de trib atunci când limita de jucători din trib a fost atinsă
  • Raportul generat pentru realizarea "Capturează-le pe toate" afișează acum nivelul corect al acesteia
  • În anumite situații, unii jucători nu își puteau transfera satul către lumea casual. Acestea au fost rezolvate.
  • Era posibil să se deschidă harta prin apăsarea tastei "-", ce nu a fost gândită pentru a reprezenta o scurtătură. Această opțiune a fost înlăturată
  • Mesajul ingame prin care solicităm jucătorilor să își valideze adresa de e-mail este acum tradus corect pentru fiecare versiune de joc
  • Turnul de veghe existent în satele cucerite își afișează corect raza de acțiune la nivel de hartă și atacurile ce sosesc sunt urmărite în mod corect
  • Progresul realizării "Reîncarnare" este corect urmărit acum
  • Scurtăturile pentru navigarea între sate funcționează acum corect din cadrul oricărei pagini
  • Am rezolvat mai multe aspecte ce ar fi cauzat probleme de performanță la nivelul sistemului de chat
  • Fereastra aferentă magazinului unui eveniment nu va mai fi afișată sub forma unui pop-up negru pentru anumiți jucători
  • Fereastra anti bot nu va mai bloca jucătorii în momentul finalizării unei misiuni
  • Concedierea unei regalități în cadrul evenimentului "Salvarea regalității" nu va mai genera primirea recompensei de argint
  • Pop-up ce apare pentru facilitatea de spionare în cadrul evenimentului "Salvarea regalității" va clarifica de acum înainte că regalitatea va fi de același tip dar nu va genera neapărat același bonus
  • Am îmbunătățit performanța evenimentului "Capturarea blazoanelor" pentru lumile cu număr ridicat de jucători
  • Menționarea unui jucător de mai multe ori într-o anumită listă nu va mai cauza apariția unei erori
  • Am rezolvat mai multe probleme legate de traducere.
  • Am rezolvat mai multe probleme legate de layout-ul aferent interfeței de joc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus