Triburile lumii 4

DeletedUser

:)) Diferenta e ca eu fac la caterinca, tu si cand vorbesti cel mai serios zicea toata lumea "e prea.... ca sa ii mai raspunda careva", nu numai eu, indiferent de trib.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu de ce dar am impresia ca suferi spaikere,cred ca dupa joc :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu, decat fac misto de voi pe aici, de plictiseala...

Poate la lume te refereai (ca jocul asta are multe lumi/servare, nu e doar Lumea 4) si asta in nici un caz, iar de joc... o sa joc curand si o sa o fac mai bine ca tine, oricum asta era clar.

Eu nu am nimic cu GTC, decat cu unii din conducere, tu (poate, ca si multi GTC), dar sigur moldavu' (care recent a inceput sa se faca de ras si pe Principal, macar tineti-l in cusca ca da cu bale peste tot), nu stiti sa ascultati ambele parti si nu v-ati gandit vreodata ca poate si altcineva are dreptate in disputele care oricum sunt de domeniul trecutului acum, dar ati luat totul de buna ce zicea cgal sau care mai de care de acolo, voi nu il stiti in unele ipostaze in care il stiu putini, printre care si eu, eu un om.... low, low... Nu v-ati gandit o clipa ca poate are si altcineva dreptate, parca cgal nu poate minti sau ascunde o parte din adevar pentru propriile interese, si a avut mult de lucrat in privinta asta. Dar acum trebuie si oameni destul de naivi sa il creada.

Oricum stiu ca nu are cum sa devina un renegat sau oricat sa il zgarie in cadrul tribului daca scriu eu aici, degeaba mai ma iau de el sau oricine pe aici din GTC, acum e doar de fun. Se va demonstra ca peste 2-3 ani cand sa zicem vor ramane 1000 de jucatori nu va mai exista GTC si "ma voi rade" ca ce performante a facut GTC...

E un joc, am invatat ca nu merita(ti) sa ma oftic sau ceva de genul asta, ideea e sa te simti bine, sa te joci cu zambetul pe buze indiferent de situatie. Pana acum eram foarte serios, puneam suflet, dar nu se merita intr-o lume virtuala in care toti mint/inseala/pacalesc/backstab si tot tacamul, fara nici un resentiment, dovezi sau orice... Nimeni nu are nici o responsabilitate daca scuipa in stanga si in dreapta pe nedrept, fara dovezi. Oricare poate face flame aici asa cum fac eu de exemplu, chiar daca nu joc, chiar daca as fii un oarecare in trib in afara top 100.


Asa ca... Pentru cine mai tine minte :)
userimagefq3.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pfffoaaa...mai si spune ca face caterinca...

Nenea...daca ai chef de facut misto, iesi la o bere cu prietenii si fa cu ei cat misto vrei! Esti chiar penibil, mai grav e ca si afirmi acest lucru...

OnTopic: GTC'ul va exista cat va juca si cgal...
 

DeletedUser

Tzatzo (ca asa vad ca ne permitem noi sa vorbim) : Fac misto unde vreau, ies si la bere tot cand vreau eu si fac caterinca sau nu, dar cand sunt acasa imi permit sa enervez "penibile" ca tine sau ca altii pe aici.

Afirm ca sunt penibil ? :) Buna asta, o fi ma tzatzo, daca zici tu, doar le stii pe toate.
 

DeletedUser

imi pare rau spaiker dar daca ai fi mai atent ai observa ca misto faci doar de tine :) ,sau poate ai uitat cand cereai sprijin disperat pe cand mai jucai pe L4?eu vreau sa cred ca am avut o relatie bazata pe respect intre noi doi,asa ca lasa ironiile ieftine ,sau poate inca nu ti-ai gasit nasul :))
 

DeletedUser

Voi trece cu vederea apelativele, ca deh, nici nu ma asteptam la mai mult din partea ta...

Esti cam prins in trecut si nu prea mai vrei sa iesi d'acolo...Continuati balaceala in propria'ti prostie.

Bafta!

LE: Apelativele mele? Cauta in dex daca nu'ti este clara notiunea de apelativ. Si nu cred ca m'am plans eu la tine ca m'am bagat in gura lupului. Daca vreodata am cedat in fata spuselor tale, a fost pentru ca prefer sa las sa se creada asta, decat sa continui o discutie la nesfarsit.

Nu ma bag in seama aiurea. Diferenta dintre noi doi este ca eu inca joc pe L4. Pe cand tu...(scuteste'ma de realizarile tale "academice")
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu, nu mi-am gasit nasul si nici nu prea il gasesc prea devreme si oricum nu tu.

Eu nu jucam la sate pe L4, am avut 15 sate mi se pare, am jucat la inceput pana la 10 sate in top10, apoi m-am ocupat de trib. Nu stiu cum puteam cere sprijin, dar cum vorbeam, hai sa vorbim sa ne aflam in treaba, continua te rog, esti bun ;)

Nu cred ca sunt prins nicaieri, doar ca ma plictisesc si asta e lumea cea mai recenta pe care am jucat, ghinion...


App.. Deliamisu, cand va hotarati si voi sa mai intrati pe vreo lume (sper ca inainte sa o terminati pe asta, d'oh!) sa ma anuntati sa intram toti in aceiasi zona sa vedem care pe care, la inceput v-am tinut de mila si dupa v-ati aratat coltii, nu va mai avea cine sa va apere atunci. Sa vedem cat de buni sunteti atunci. Va dau maxim 6 luni de la start, realist vorbind.

i0gin`o trebuia sa treci prima data de apelativele tale, apoi sa te uiti la ale mele.
Ce sa`ti cer ?! N-am ce... O tzatza o tratez ca pe o tzatza si atat. Si singura te bagi in chestiile astea, te astept iar cu mesaj privat "m-am bagat singura in gura lupului" plangand. Lasa-ne.
 

DeletedUser

cu tine oricand 1 la 1 pe orice lume :)) si tine minte cand plangeai dupa sprijin eram in HAR,de altfel am si luat cele 2 sate ca nu aveai putere sa le aperi,voi nu stiati ce inseamna defensiva,am crezut ca o data intrat la o facultate te mai cizelezi si tu putin dar vad ca ai intrat la una care are cursuri prin corespondenta sau la Spiru Haret la vreo sectie care nu are autorizatie :)
 

DeletedUser

Mai documneteza-te unde si cum am intrat.
Spre deosebire de tine si multi pe aici sunt implinit pe mult mai multe planuri decat cel al trilulelelor, pentru mine e decat un joc, cand am timp liber ii mai dau un raspuns lu deliamisu sau unu altu, de plictiseala. Crezi ca am sa iti demnostrez tie ceva sau oricui pe aici ? Sunt prea constient ca lumea pentru mine e incheiata daca nu cumva revin cu o echipa candva sa va sec, dar acum e.... de plictiseala.

Am cerut sprijin de 2 ori la voi ca erati aliati si nu ati dat pe cand de la voi veneau de la o gramada de membri si acum vorbesti pe aici :) Hai lasa, mai sunt pe aici d'astia... Ca aveam eu sate full de catapulte si ineptii de genu...

Eu zic de triburi, sa intre GTC cu HaR cu tot (desi eu cel putin pe monstruosu il cred inca amic pe trilulele) vs MaSoN, nu intru pe o lume sa ma lupt cu o singura persoana, nu am nimic de impartit cu tine.


Zii lui cgal daca are curaj, ce ma propus mai sus.
Trilulelele ar trebui sa fie o prelungire a vietii, nu viata o prelungire a lor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

incoerenta in raspuns(probabil si in gandurile tale),nu mai am nimic de adaugat,ma asteptam la alt raspuns,dar cred ca mi-am amintit ai intrat la academia de politie?sau ma insel?daca da atunci este de inteles raspunsul dat,atat pot politisti vechi si din pacate si cei noi,asta este tragic,bancurile pe seama lor vor continua :))
 

DeletedUser

Da, asa e, coerentuleeee... Voi astia desteptii dati din clantza la oricine si cand sunteti langa un politist va inghititi limba. Oricum se da in altceva...
 

DeletedUser8343

Lasati spamul ca va sanctionez! Discutiile sunt despre triburile lumii 4 nu viata personala a fiecaruia!
 

DeletedUser

ingerasa
Super Moderator

....interesant, super :D:D:D ai puteri naturale ceva? :D:D:D

hai on topic, puneti statistica si cu asta incheiem orice discutie, orice palavragiti in afara de statistica e doar de forma, si chiar si statistica minte, va dau un exemplu, daca un jucator care nu a pierdut sate de mult timp si este atacat, dar, i a pierit cheful, pierde cateva sate, inseamna ca nu mai este la fel de bun?
Nu cred ca vrei sa ne jucam de-a sarcasmul asa ca ai grija!

ps: discutia este despre TRIBURI nu despre un jucator bun sau unul slab.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mai documneteza-te unde si cum am intrat.
Spre deosebire de tine si multi pe aici sunt implinit pe mult mai multe planuri decat cel al trilulelelor, pentru mine e decat un joc, cand am timp liber ii mai dau un raspuns lu deliamisu sau unu altu, de plictiseala. Crezi ca am sa iti demnostrez tie ceva sau oricui pe aici ? Sunt prea constient ca lumea pentru mine e incheiata daca nu cumva revin cu o echipa candva sa va sec, dar acum e.... de plictiseala.

Am cerut sprijin de 2 ori la voi ca erati aliati si nu ati dat pe cand de la voi veneau de la o gramada de membri si acum vorbesti pe aici :) Hai lasa, mai sunt pe aici d'astia... Ca aveam eu sate full de catapulte si ineptii de genu...

Eu zic de triburi, sa intre GTC cu HaR cu tot (desi eu cel putin pe monstruosu il cred inca amic pe trilulele) vs MaSoN, nu intru pe o lume sa ma lupt cu o singura persoana, nu am nimic de impartit cu tine.


Zii lui cgal daca are curaj, ce ma propus mai sus.
Trilulelele ar trebui sa fie o prelungire a vietii, nu viata o prelungire a lor.

Nenea esti distrus rau de tot, atata suferinta ca la tine mai rar vezi domnule. Mason a disparut si a disparut din cauza ta "magistre", tu cu mana ta l-ai distrus, tu si Ovidius, tu si minunatii tai jucatori (de 14-15 ani) pe care ii ridici atata in slavi. Mason a avut maxim 10 jucatori buni, da maxim 10. O parte din ei inca joaca in GTC si pentru jucatorii aia eu mi-am pus obrazul in fata celor din Master ... pentru ei, nu pentru tine, nu pentru Maximus, nu pentru Mason.
Si ca sa-ti mai zic asa pe fata, Mason nu a avut nici un razboi adevarat. NOA matura cu voi sus in K56, Kings isi batea joc de academia voastra si in K65 va manca pe banda rulanta, pe Gordon nu i-ati rupt voi ci Master, PZBN noi i-am rupt si ati venit si voi dupa ca cica sa sustineti familia. Ai suferit enorm de mult cand HAR a decis sa vina la noi si nu la voi, ai suferit si mai mult cand ti-am refuzat asa zisa fuziune pentru care maretul magistru Spaiker a promis ca-si aloca 72h din pretiosul timp doar ca sa ne ajute (beahhhh, auzi la el fuziune in 3 zile din 3 triburi). N-ai priceput niciodata ca nu poti forta jucatorii sa faca parte din acelasi trib, trebuie sa-si doreasca asta, trebuie sa treaca timp ca sa se integreze ... da tu nu, batman batman le dai in cap. Tot ce am facut eu a fost in interesul GTC-ului, ca orice lider de trib e nevoie si de putina manipulare in anumite momente. Am luat HAR si NOA pentru a ne consolida granitele, am ras DILEPW-ul pentru a curata zona, am luat Mason-ul la noi si am evitat un razboi cu Master pe care nu mi-l doream. Si da am declarat razboi tribului de pe locul 1 din cauza aranjamentelor pe care incerca sa le faca si a presiunilor pe care uv le punea la conducerea tribului sa atace TNT-ul si GTC. Dupa toate astea noi ne continuam jocul si tu inca suferi.

Nu suntem de departe cel mai bun trib, nici nu exista asa ceva. Nu e nici Armada, nici DEF, nici abc, nici Master. Toate triburile au o perioada in care trebuie sa scape de anumite conturi, si noi trecem prin asta si altii trec prin asta. Fiecare isi duce razboiul asa cum crede si poate. Atata timp cat noi jucam noi suntem fericiti, tu stai si sufera in continuare. Sa ne zici si noua cand intrii pe .net ca vrem sa facem un topic cu pariuri sa vedem dupa care 3 luni de zile te lasi de joc din nou.

PS: daca insisti te invitam la un speed oricand, acolo se vede valoarea unui jucator. Pe o lume normala timpul petrecut online este cel care decide cine are de castigat si la copii care jucau in Mason ma indoiesc ca ai avea de castigat. Din pacate tu esti prea capos ca sa vezi ceea ce e in fata ochilor tai.
 

DeletedUser

.... Si da am declarat razboi tribului de pe locul 1 din cauza aranjamentelor pe care incerca sa le faca si a presiunilor pe care uv le punea la conducerea tribului sa atace TNT-ul si GTC....


....:))..Las-o, in plm de treaba, altadata spune-ai ca ai declarat razboi TRX-ului, din cauza lui MBECKS...

..ce dreaq,..??>.uiti asa usor, cind manevra-i frinturi de mesaje cum doreai..??>.--ca ma gindeam, ca esti ceva neam cu aia din fostul KINGS, ca acolo m-ai aveau obiceiul sa umble cu vorba, cu mesajele, dupa cum le convenea..
 

DeletedUser

frumos era in C-RO!

aschimodius
cdef
paul **
skudal
rhadookoo
dark champion

aia da!
 

DeletedUser

....:))..Las-o, in plm de treaba, altadata spune-ai ca ai declarat razboi TRX-ului, din cauza lui MBECKS...

..ce dreaq,..??>.uiti asa usor, cind manevra-i frinturi de mesaje cum doreai..??>.--ca ma gindeam, ca esti ceva neam cu aia din fostul KINGS, ca acolo m-ai aveau obiceiul sa umble cu vorba, cu mesajele, dupa cum le convenea..

apoi tu intelegi numa ce vrei tu. aranjamente tie a ce-ti suna ? sau e nevoie sa mai rascolim inca odata trecutul sa vedem cu s-a dus Becks la Q si Master ca ne ataca el si alte dealea ? intelege tu ce vrei ca oricum nu ma intereseaza.

PS: ai invatat cum e cu paladinii ?
 

DeletedUser

:D:D::D ia invata ne tu cum e cu paladinii, ca sa nu ti arat eu ce jucatori ai tu prin trib pe acolo :D:D:D
 
Sus