Triburile - Versiunea 8.225

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Update la versiunea 8.225

Salutari! Noul nostru update va fi implementat marti 27 Octombrie si - pe langa cateva pregatiri pentru lansarea Steam - am adaugat cateva schimbari, imbunatatiri si reparatii, unele din ele fiind expres cerute de comunitate! Si mai avem si o surpriza! Sa vedem mai departe !

Grupe ajustabile pe harta

Aceasta este o idee venita de la comunitate : Acum, grupele de pe ecranul hartii sunt ordonate doar dupa momentul crearii lor. Am modificat asta inspre bine!
Acum jucatorii pot aranja grupele dupa bunul lor plac, asa cum cred ei ca se potrivesc mai bine. Functia de rearanjare din meniul de grupuri va fi deasemenea disponibila in "Gestioneaza Afisari". Grupa principala va fi afisata mereu prima, apoi urmata de a doua, a treia, etc. In final : Puteti deasemenea alege care pictograma a grupei sa fie afisata pe ecranul hartii!
Asta va ajuta mult la organizarea grupelor!

Sortarea privirii generale a trupelor

Alta cerinta a comunitatii! Daca trupele sunt stationate in diverse sate, nu le puteti sorta in functie de distanta. Am studiat si lucrat putin problema, si acum sortarea lor in functie de distanta nu va mai fi o problema!

Schimbari la nivelul pierderii Prestigiului

Nu ne vom opri acum. Am schimbat cateva lucruri la modalitatea de a pierde Prestigiu prin diverse tipuri de inactivitate. Daca un jucator este blocat, nu se va mai pierde Prestigiul daca este dat afara din trib. Durata banarii sau motivul nu sunt relevante- concedierea unui jucator banat, nu se pierde prestigiu.

Un nou server Beta

Avem si alte noutati! Daca totul va decurge normal, veti putea accesa noul server Beta "ZZ3" incepand de luni, 26 Octombrie,
Acolo, veti putea lua cunostiinta cu noul sistem de misiuni ce va fi implementat in joc. Vom redesena intregul sistem curent de misiuni, incercand sa il facem mult mai accesibil si mai atractiv, deasemenea si mai folositor pentru toata lumea, sperand ca in final sa fie mult mai atractiv decat inainte! Misiunile vor fi acum mutate in grupe cu topicuri specifice si lant de misiuni, ce vor fi putin diferite fata de ce ne-am obisnuit pana acum.
Recompensele si progresul va fi putin altfel decat v-ati astepta.
Dar: Nu va vom spune mai mult deocamdata, avand in vedere ca dorim feedback pentru aceasta noua schimbare majora din mecanica jocului.

quest2.PNG
quest1.PNG


Deci va invitam sa incercati lumea "ZZ3" de pe serverul oficial BETA, ce se poate gasi in meniul de selectie a lumilor, si spuneti-ne ce parere aveti!

Daca doriti sa ne spuneti ce parere aveti despre aceasta schimbare, va rugam sa scrieti aici.

Echipa Triburile
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus