Trupe.

DeletedUser

Deci,sa zicem ca eu atac un sat direct un full si dupa full trenuletu la 2 secunde de full...si satul respectiv nu are trupe,le are sprijin pe alt sat si proprietarul nu le-a retras,ce se intampla cu trupele acelea?:rolleyes:
 

DeletedUser

daca iei satul trupele dispar , daca nu-l iei raman in satul unde au fost trimise pana le retrage sau pana sunt returnate de cel sprijinit daca satul sprijinit nu este tot al lui
 

DeletedUser

cred ca stiu la ce te referi, vrei sa iei un sat si ala sa ti trimita tie trupele, dar nu dupa ce iei satul, trupele dispar oriunde ar fii :)
 

DeletedUser39696

trupele dispar .. doar daca nu iti innobilezi singur satul ....
 

DeletedUser31678

re:

Deci,sa zicem ca eu atac un sat direct un full si dupa full trenuletu la 2 secunde de full...si satul respectiv nu are trupe,le are sprijin pe alt sat si proprietarul nu le-a retras,ce se intampla cu trupele acelea?:rolleyes:


Fii si sigur ca trupele de pe satul de unde au fost trimise sprijin vor disparea .. :D
 

DeletedUser

Deci,sa zicem ca eu atac un sat direct un full si dupa full trenuletu la 2 secunde de full...si satul respectiv nu are trupe,le are sprijin pe alt sat si proprietarul nu le-a retras,ce se intampla cu trupele acelea?:rolleyes:

Cum s-a spus si mai sus, trupele respective vor disparea. Insa, apar 2 situatii aici :

1.Trupele se afla pe alt sat si in cazul acesta pe raportul de innobilare se poate vedea satul unde sunt stationate.

2.Trupele se afla in deplasare si in cazul acesta pe raportul de innobilare nu este precizat niciun alt aspect suplimentar.

Aceste 2 situatii pot fi folosite in sensul ca atunci cand pierderea unui sat este iminenta, iar trupele acelui sat au fost trimise ca suport unui coleg de granita, spre exemplu, sa fie retrase pentru a nu oferi atacatorului informatii despre satul pe care au fost stationate trupele si pe care a fost slabita defensiva.
 
Sus