TSA vs TNT

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am curaj sa fac pariu cu oricine de pe acest forum ca TNT v-a sfarsi printr`o "fuziune" cu alt trib. cum s-a format TNT? simplu..la fel cum s-a format si vechiul trib, ROM, -=LC=- si alte denumiri pe care baietii astia le-au mai avut. Cum au dat de un razboi, cum au facut o fuzine. au avut si au in conducere niste baieti care sunt tare visatori, mega-aliante, super-fuziuni, extra-pna-uri si lista continuua.

P.S: singura intrebare care ma macina este: oare ce nume v-or mai avea baietii astia in viitorul apropiat
 

DeletedUser

am curaj sa fac pariu cu oricine de pe acest forum ca TNT v-a sfarsi printr`o "fuziune" cu alt trib. cum s-a format TNT? simplu..la fel cum s-a format si vechiul trib, ROM, -=LC=- si alte denumiri pe care baietii astia le-au mai avut. Cum au dat de un razboi, cum au facut o fuzine. au avut si au in conducere niste baieti care sunt tare visatori, mega-aliante, super-fuziuni, extra-pna-uri si lista continuua.

P.S: singura intrebare care ma macina este: oare ce nume v-or mai avea baietii astia in viitorul apropiat

TOT = The Old Tribe :)
 

DeletedUser

nu am de gand sa contest statisticile lui horhoceaionut :) , ** nu sunt de ffffffffffffffff mult timp in tribul asta , si recunosc ca is venit de prin partile RAI , dusmania mea tinde spre TSA pt ca a recrutat liderii RAI , si sincer sper sa ajung la marginea hartii dupa ei :) , deci as putea spune ca acesta e singurul meu tel in acest joc :))
opterion , adevarat graiesti cu colegul vostru de trib , dar totusi e ffff aproape de margine :))

si apropo in ceea ce priveste sefii , pe mine nu ma deranjeaza :) , acolo se afla tradatorul RAI :)) , deci o sa mai am rabdare oleaca pana incepe un war intre TNT si SEFII si atunci o sa se afle si cine sunt eu pe harta :) , asta daca nu v-ati dat seama deja :))

iar daca tot m-am dat de gol ca am fost in RAI , sa clarific si problema cu H.K. ............. RAI a murit din cauza liderilor sai care nu au stiut decat sa innobileze intern , cedari de sate si sate parasite , iar cand ati ajuns langa ei au dat bir cu fugitii in TSA

iar tot ce pot sa le transmit celor din TSA , sefii , si care mai sunt pe k76 ................ cred ca acest continent v-a fi al lui H.K. cat de curand :)



e vorba despre lawyerro
mah
se vede ca esti nou pe harta
nu cred ca ai auzit de fostul trib GK
era in primele 25
eu eram intemeietoru'
RAI era academia noastra la fel si ~RAI~

lawyerro e un bun prieten de-al nostru
noi am renuntat sa va mai conducem datorita prostiei voastre
stateati pe capu nostru toata ziua sa va rezolvam problemele

noi am plecat insa lawyerro a ramas
a zis ca nu isi lasa el tribul

a stat cateva luni bune la voi dupa ce am plecat noi desi din prima ora l-am rugat sa ne urmeze

nu vad cum v-a tradat tribu' :)
defapt RAI de el a fost intemeiat :))

si vad ca tu cam astepti sa incepeti razboi cu noi :)
am asi in maneca baiete de care nici n-ai auzit
dar promit dupa ce veti iesi de pe harta iti voi spune care sunt aia :)

dar de ce iti este frica sa ne spui numele tau ?? :)
 

DeletedUser17395

EU cred ca e adibv :) ...Oricum nu conteaza ..Dupa cum am zis , nu vad ce sanse are TNT contra TSA si Sefii, si a cativa jucatori din RA :)
 

DeletedUser18527

:)) vizionarule .Pai e simplu, in cazul in care voi sunteti majoritari pe continentul ala, ca mai se intampla si din astea...deveniti academia HK si gata :) au cucerit continentul..
Mie mi se pare ca H.K. fac cam aceiasi politica ca si Knightul, incorporari , fuziuni etc , cu mentiunea ca sunt mai activi ca cei din urma :).
Apropo de colegul nostru dintre voi, e frumos ca recunosti ,totusi e greu sa nu pierzi sate cand nu ai cu ce ...Faci dodge cu 1000 1000 1000 la zidu zero si prietenii vostrii statuti insotesc nobilul cu sat ful de atac..ca asa ia ivatat pe ei cineva.. In prostia lor au facut f bine :), dar intr-o situatie normala..nu stiu cat de bine e asta ..
Apropo, vad ca tot va laudati, inchipueste-ti ca TNT era langa RA pe harta , cred ca nu mai aveti tupeu sa ** acuma asa de mult..Oricum tot nu va vad un viitor prea fericit :), acu ca i-ati suparat si pe Sefi :) . Pariez pe ei :)

Ce mi plac mie cei ce si dau cu parerea , orice parere fiind binevenita bineinteles.
oricum HK are o politica de recrutare excelenta ... Iei 50 si pastrezi 2-3 care merita. Restul ajung in trib sub forma de sate ptr jucatorii activi , nimeni nu iese din trib.
De exemplul tribul in care am fost intemeietor, L-alb, am fuzionat cu HK, aproape 180 de membri si acum in trib au ramas doar cei 20-25 de playeri care si-au dat interesul , asa s-a intamplat si cu KL si MIB si HARD si etc ...
La noi selectia se face zilnic si in academie la fel ca acolo suntem 3 care ii secam zilnic, cu bareme de trecut , nr de sate de luat , organizare standard de sate etc.
Cat despre plecat :D
odata ce iesi din Hk sau HKA in 2-3 zile iti sar si cate 2 milioane de puncte ( exemplu ramihai pe care il aminteai mai acum cateva zile opteron)
cat despre cucerirea k-ului respectiv, deja s-a inceput ... ducky din TSA iau dat baietzii sa sara, in 2 zile a pierdut.... mie lene sa numar.
nu stiu cum mai merge razboiul ptr TNT dar in ultima vreme numai cere nimeni invitatie in academia noastra ceea ce inseamna ca s-a stabilizat ceva pe acolo.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

rumburel :)
vrei sa pun acum niste statistici Sefii vs TNT ?? :)

ziceai ca nu va atacam liderii
adibv in cateva ore a cam disparut din zona noastra ;))

si urmeaza altii
usor usor nu e nicio graba :p
 

DeletedUser17395

Rumburel pune tu te rog singur statistica.....
Dupa cum am mai zis, pariez pe Sefi :) ...Azi o zi neagra pt TNT, si fara mare efort..sa vezi cand o veni si efortul...
 

DeletedUser

Rumburel pune tu te rog singur statistica.....
Dupa cum am mai zis, pariez pe Sefi :) ...Azi o zi neagra pt TNT, si fara mare efort..sa vezi cand o veni si efortul...

ce sa spun :) ... or fi buni ei sefii astia, asta nu am de gand sa contest , dar sa nu uitam ca au atacat cam pe nepregatite :) ... si din cate stiu parca era un mesaj in care razboiul incepe de pe data de 05.04.09 de la ora 13 parca , vad ca s-au inceput atacurile de dimineata :) ... oricum nu mai conteaza de acum :) ... pana sa ne trimita la margine mai este fffffffff mult :)
 

DeletedUser17395

AH nu erati langa mine, sa va chinui ca pe draci :))) . Rumburel esti adibv? sau cine ?
TNT era la un mom dat incoltit, ma mir ca a-ti facut pna cu sefii si alianta cu H.K. Asta va ajutat pe moment, dar nu a-ti stiut sa gestionati situatia...si acuma aveti iar dusmani:)
Ce mi plac mie cei ce si dau cu parerea , orice parere fiind binevenita bineinteles.
oricum HK are o politica de recrutare excelenta ... Iei 50 si pastrezi 2-3 care merita. Restul ajung in trib sub forma de sate ptr jucatorii activi , nimeni nu iese din trib.
De exemplul tribul in care am fost intemeietor, L-alb, am fuzionat cu HK, aproape 180 de membri si acum in trib au ramas doar cei 20-25 de playeri care si-au dat interesul , asa s-a intamplat si cu KL si MIB si HARD si etc ...
La noi selectia se face zilnic si in academie la fel ca acolo suntem 3 care ii secam zilnic, cu bareme de trecut , nr de sate de luat , organizare standard de sate etc.
Cat despre plecat :D
odata ce iesi din Hk sau HKA in 2-3 zile iti sar si cate 2 milioane de puncte ( exemplu ramihai pe care il aminteai mai acum cateva zile opteron)
cat despre cucerirea k-ului respectiv, deja s-a inceput ... ducky din TSA iau dat baietzii sa sara, in 2 zile a pierdut.... mie lene sa numar.
nu stiu cum mai merge razboiul ptr TNT dar in ultima vreme numai cere nimeni invitatie in academia noastra ceea ce inseamna ca s-a stabilizat ceva pe acolo.

Nedhu ce nasol sa nu ai o identitate proprie....Deci tu ai fost intemeietor L-Alb , si ai fuzionat cu HK :( ,. Nu era mai frumos sa rezisti cu tribul tau L-alb ? Asta era glorie....nu fuziuni dupa fuziuni sa facem un trib mare si frumos :) ... Ce si noi am putea sa mergem astia mai marii in TSA sa zicem, daca am fi primiti si sa ne laudam ca suntem pe **** ce loc, si tralala ...
Dar din pacate pt altii, RA are identitate, e trib vechi si a rezistat , si e greu de cucerit, doar ne putem autodistruge cel mult :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca eram adibv , probabil ca eram mai diplomat :) , ** doar mi-am postat parerea pe acia :) , deci se pare ca nu v-ati luat de cine trebui ieri :) ,asta daca ati vrut sa imi dati o lectie mie :)
 

DeletedUser17395

Ah nu , liderul era vizat:) ..Deci a fost atacat corect :) ..Sincer nu va vad bine ^^.
 

DeletedUser14435

e complet irelevant ce declara/intentioneaza/spera TNT :D ca intotdeauna, soarta lor e in mainile nasilor (pe moment H.K. / TSA)
 

DeletedUser18527

opteron , poti sa iti dai seama cand un trib are un viitor , si cand trebuie sa te orientezi in alta directie. La momentul respectiv tribul L-alb era destul de mic si il tineam 30-40 de insi activi iar restul de 130 asteptau mura in gura sa le spun eu ce sa faca. Plus ca aveam razboi cu 4 triburi mari ( HS si academia lor , precum si SW si SW-ac care dominau destul de clar zona ) Cat s-a putut s-a putut , dar cand SW si HS au inceput sa atace coordonat era cam greu cativa playeri de 200k sa facem fata la zeci de playeri de 1 milion si ceva. cat a fost razboi am fost pe plus la sate luate cu toate 4 triburile, dar era clar ca nu aveam perspective. Asa ca m-am inteles cu seful meu actual , i-am spus ca nu vreau drept de intemeietor in noul trib caci nu mai aveam timp din cauza serviciului sa ma ocup ca pana atunci ...si vreau sa spun ca nu am facut alegere mai buna ca asta. Mi-am facut o gramada de amici in noul trib si parerea mea ca asta conteaza cel mai mult.
Cat despre fuziuni parerea mea e ca sunt foarte bune : reinnoiesti sangele in trib. Iei 20 de insi si pastrezi 4-5 care sunt playeri buni sau excelenti , de obicei la o fuziune mare HK se alege cu maxim 10-15 playeri buni, iar restul sunt decimati pe parcurs ptr nerespectarea regulamentului intern, care e e extrem de dur .

On topic: Ptr TNT e cam greu momentan cu 3 triburi bune dand pe ei. intrebarea e daca seful HK va sta asa cu mainile san sa ii lase sa cada pe aliatii nostri... Poate mai lasa umblatul prin oras :D si se gandeste mai bine.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pe langa altii care cersesc alianta si pna-uri chiar ne tinem bine ;) va multumim ca ne purtati grija ...dar treaba merge foarte bine :)
 

DeletedUser

hai sa punem niste statistici, pentru aceia dintre voi care acum cateva zile sustineau ca TNT "rupe" TSA =)) =)) =))

Side 1:
Tribes: TSA
Players:

Side 2:
Tribes: TNT
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 315
Tabăra 2: 432
Diferență: 117

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 85
Tabăra 2: 14
Diferență: 71

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 3,089,253
Tabăra 2: 2,930,959
Diferență: 158,294

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 878,704
Tabăra 2: 143,251
Diferență: 735,453

image.php




hai sa incercam si ceva mai recent, poate au mai mult succes:

Side 1:
Tribes: TSA
Players:

Side 2:
Tribes: TNT
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 88
Tabăra 2: 114
Diferență: 26

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 4
Diferență: 23

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 920,552
Tabăra 2: 683,293
Diferență: 237,259

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 292,105
Tabăra 2: 45,043
Diferență: 247,062

image.php




mai baieti, pai asa castigati voi razboiul? sa aud replici de la marii razboinici ;)
 

DeletedUser13259

alcool, cuceririle alea sunt facute de 2-3 oameni maxim
nici voi in ritmul asta nu cashtigati un razboi :rolleyes:
 

DeletedUser

Nedhu ce nasol sa nu ai o identitate proprie....Deci tu ai fost intemeietor L-Alb , si ai fuzionat cu HK :( ,. Nu era mai frumos sa rezisti cu tribul tau L-alb ? Asta era glorie....nu fuziuni dupa fuziuni sa facem un trib mare si frumos :) ... Ce si noi am putea sa mergem astia mai marii in TSA sa zicem, daca am fi primiti si sa ne laudam ca suntem pe **** ce loc, si tralala ...
Dar din pacate pt altii, RA are identitate, e trib vechi si a rezistat , si e greu de cucerit, doar ne putem autodistruge cel mult :)

iar faci confuzia sa confunzi centrul cu k85 :)...ca sa parafrazez un vechi prieten de-al meu de pe lumea 3 "din margine se vede totul altfel". in centru sunt jucatori vechi, experimentati, conducatori buni de triburi...unii vad ca au chiar purtator de cuvant ;). in margine e sangele proaspat, jucatori care acum s-au apucat de joc, jucatori carora HK le-a acordat o sansa sa invete acest joc. ceea ce triburile din centru nu au facut niciodata. (singura exceptie, demna de lauda, sunt triburile ABC de pe anumite lumi. de cand joc acest joc (2007) asta a fost scopul meu principal...asta e gloria mea: sa scot jucatori buni. si spre norocul si multumirea mea am reusit acest lucru si pe lumea 3 si pe 5 si pe 7. iar neddhu a preluat din proprie initiativa aceasta stafeta si face o treaba foarte buna cu "ucenicii" lui din k95. noi urmarim o alta glorie. gloria ca peste ceva timp sa se zica: " notiunile de baza le stiu de la x sau y". si pun pariu ca mult mai multa lume isi va aduce aminte de noi decat isi va aduce de unii din liderii triburilor "razboinice" din centru.
si uite asa imbinand experienta unor veterani cu entuziasmul unor noi veniti care au dorit sa joace cu adevarat triburile HK a ajuns pe locul 2 dupa punctajul primilor 40, dar ca punctaj total conduce detasat.

imi cer scuze pt off-topic si imi accept pedeapsa!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus