TSL+TSA+K67vs CLG+ CLG~A

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14435

hai sa ramanem la rezultate "actuale", statisticile pe toata perioada nu spun prea multe, de alta parte urmatoarele spun :

Side 1: K67 K67A TSL TSA

Side 2: CLG~A CLG

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 21
Tabăra 2: 1
Diferență: 20

image.php



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 172,043
Tabăra 2: 8,308
Diferență: 163,735

image.php


cuceririle au fost impartite aproximativ in mod egal de cele doua familii
 

DeletedUser

e destul de bine...au rezistat destul de mult cei din clg si acum incep sa se vada brese in defensiva lor, nu vor mai rezista mult:D
 

DeletedUser17105

Se lauda TSL si TSA
Se pare ca v-au murit laudatori si fanii
Voi sunteti jucatori cu experienta
V-ati intrebat cata experienta au cei din CLG
Va spun:
Au prins din mers
Oricum va miscati greu ,avand in vedere ca CLG duce si alte razboaie cu alte triburi
Daca s-ar axa numai pe voi,ati inainta pe loc
Pentru niste incepatori ,eu zic ca se descurca binisor in razboaiele cu TSL,TSA si K-67 si MIR(am enumerat triburile mai mari,pe altele mai mici,nu le-am mai pus la socoteala)
Deci ,eu zic sa ne vedem lungul nasului si sa nu ne bucuram prea devreme

Semnat
Meteorul Pribeagului
 

DeletedUser14435

trebuie sa recunosc ca noi (K67) cam lenevim deocamdata dar daca cercetezi twstats vei vedea ca TSL/TSA au treaba cat pentru mai multe triburi
si experienta aia prinsa de mers exista nu-i vorba dar ma tot uit la ce atacuri vin de la CLG si va zic, mai este experienta de gasit pe drum :D
 

DeletedUser

Meteorule, eu fiind pe granitza stiu mai bine cum sta situatia...si ea se prezinta in felul urmator :
1.Aveti o gramada de baieti care pt niste sate in plus la contul lor ar face pact de neatacare si cu mama dracului, nu numai cu el.
2.Nu stiu unde vezi tu experienta din mers, ca atacurile care vin sunt la fel de proaste cum erau si acu 1 luna.
3.Singurul vostru avantaj este ca mergeti pe principiul "unde's multi puterea creste" dar sa stii ca si prostia creste de asemeni.
4.Cum zicea si shark, cei din TSL/TSA au alte razboaie de sustinut si nu-si bat capul cu voi nici o secunda, asta ca sa nu mai punem la socoteala si moralul slab pe care-l au cu voi(asta incep sa simt si eu)

Bafta incontinuare...vedeti ca recrutarile se opresc la 200..
 

DeletedUser17105

Mda,dar ei joaca de 3-4 luni,nu toata lumea invata asa repede acest joc
adica sa aibe deja experienta si sa isi puna mintea la contributie
ei ataca ,atata stie trimit trupe pe sat,daca iese bine,daca nu iar bine
duc o lipsa de comunicare ,inca nu stie cat de pretioasa este
nu analizeaza inamici,sta cu frica in san si asta denota o slabiciune
nu dau atacuri comune,oricum si la voi sunt sunt ceva noobi
am fost siteri pe la ai mei si am vazut cum ataacati si voi
asta e
fiecare padure are uscaciunea ei
e doar un joc unde va supravietui doar cei ce comunica si lucreaza ca o unitate
nu-i bai,dar unii tremura si pentru un sat,devin agresivi si se arunca cu capul inainte intr-o lupta de ripostare si recuperare a satului respectiv
atunci se rup trupele aiurea
 

DeletedUser14435

Pazea ca vine un post lung

Ne-am mai trezit si noi din lene, au facut CLG ceva actiuni in ultima vreme si au luat cateva sate asa ca nu puteam lasa lucrurile asa cum erau

Side 1:
Tribes: Seven

Side 2:
Tribes: CLG CLG~A

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 35
Tabăra 2: 15
Diferență: 20

image.php


asta e rezultatul overall, trezirea a avut loc in ultimele 2-3 zile si se vede mai bine aici :

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 16
Tabăra 2: 0
Diferență: 16

image.php




O dilema mai veche as vrea sa clarific, unii CLG si-au batut gura de pomana pe ideea ca vom avea succes doar atata timp cat atacam jucatorii rasfirati prin nucleul nostru :

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 135
Tabăra 2: 39
Diferență: 96

image.php



fata de

Timeframe: 18/11/2008 00:00:00la11/12/2008 23:59:59 (Adica de la infiintarea Seven pana acum o luna)

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 146
Tabăra 2: 35
Diferență: 111

image.php


Raportul de cucerire pe ultima luna (in care razboiul s-a dus exclusiv pe o granita destul de dreapta) este de ~3.5 sate la 1, iar pana atunci era ~4.2 la 1.

Cu alte cuvinte ne este doar cu 20% mai greu sa luam sate de la jucatorii mari de pe granita care au un continent intreg in spate fata de cum ne-a fost sa curatam continentul 67 de toti jucatorii praf care i-ati recrutat printre noi.

Nici diferenta asta nu ar fi aparut doar ca un jucator simpatic de la voi a auzit de niste inobilari interne de la noi si a supt 9 sate, din fericire este in drum spre un loc mai verde iar spionul lui mai are doar un sat pana la o noua locatie. Fara chestia asta raportul pe ultima luna ar fi fost 4.4 sate la 1 deci cu alte cuvinte situatia CLG merge mai prost cand ar fi trebuit sa mearga mai bine.




Inca o chestie, noi am facut o propunere plina de "christmas spirit" de PNA intre noi si CLG pe perioada 23 decembrie - 3 ianuarie, sa-si vada lumea de sarbatori, dar CLG a refuzat chiar cu ceva infumurare, rezultatul :

Timeframe: 23/12/2008 00:00:00la03/01/2009 23:59:59

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 58
Tabăra 2: 17
Diferență: 41

image.php



Asa e, comunicarea e foarte proasta in CLG dar ma oftic ca aparent nimeni din CLG nu e constient cum merge razboiul asta, din ce mai "citesc" de la ei la fiecare sat care il iau li se pare ca practic au castigat razboiul si de fiecare data cand pierd un sat e o mare surpriza (da, e o exagerare dar nu atat de mare pe cat pare)


Inca o problema, de substrat sa zicem

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 58
Tabăra 2: 101
Diferență: 43

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 529,368
Tabăra 2: 608,773
Diferență: 79,405

image.php


(in statistica asta noi suntem doar ca exemplu pentru ca suntem foarte apropiati de ei ca rang, reamintesc ca sunt cuceriri generale, nu impotriva taberei opuse)
media unui sat cucerit de Seven : 9127 puncte
media unui sat cucerit de CLG : 6019 puncte
(nu sariti ca e caz izolat ca media pe ultima luna e 6600 deci tot acolo)

aici comentariile sunt de prisos
 

DeletedUser17854




Avand in vederi ca va numiti Lupii Galbeni daca va zic javre va simtiti jigniti ?

In fine , vom incepe eutanasierea voastra .

P.s.: Invata sa faci diferenta dintre neutri si dusmani.

Am o punga de Pedigree , cine vrea ? :D

scuzama dar dupa 2 luni de cand a inceput razboiul pe harta nu se vad prea multe schimbari :D
 

DeletedUser

scuzama dar dupa 2 luni de cand a inceput razboiul pe harta nu se vad prea multe schimbari :D

culorile hartii si proprietarii satelor se schimba imediat cand e vorba de un razboi...clg are noroc de moralul si de celelalte fronturi de "lucru" ale tsl/tsa dar norocul nu tine la nesfarsit si in scurt timp ajunge si razboiul cu clg'ul un razboi prioritar(sper sa reziste clg'ul pana atunci:))=)) )
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus