Turul L 4

  • Autor subiect expurtucontabil
  • Data de început

DeletedUser

Dragi colegi, pentru mine incepe o noua etapa din ceea ce numesc a juca de placere. Concret: Doresc sa fac turul L4, ajungand cu sate pe toate extremele N, E, S, V, mergand din nobili in nobili. Cine vrea sa mi se alature in aceasta competitie, este binevenit. O puteti lua ca pe o competitie paralela cu cea oficiala. Cine vrea sa ajute cu cedarea de sate in care nu mai pierdem timp sa facem curtea nobila, va fi de real sprijin.
Se poate incepe de oriunde, folosi orice scurtatura, ideea este ca la un momentdat sa avem 4 sate pastrate in urmatoarele zone:
k 49 sau 59
k 40 sau 50
k 4 sau 5
k 94 sau 95

Cred ca este acceptabil sa avem 4 sate pe cele 4 limite, indiferent unde s-ar afla pe continentele respective.
Aici asteptam sa va inscrieti...poate o punem si de un premiu. Si, daca Phileas Fogg a facut ocolul Pamantului in 80 de zile, aici indrazneste cineva sa dea un interval de timp?

PS. Toate 4 satele sa fie pe acelasi cont,cred ca asta se intelege de la sine.

3, 2, 1...START.
Cei care se inscriu in cursa...sa-si adauge numele aici si locul de plecare.
Personal voi pleca din k59 si voi merge spre sud-vest. In nord, voi incerca doar sa pastrez pozitiile actuale.
Vant din pupa.
 

DeletedUser

claire marigny astăzi la ora 21:12
Ma inscriu :)
Plec de pe K42 spre 40 ...si de acolo mai vad eu unde ma duc :))

Inscrie`ma si pe mine ,te rog :)
Multumesc ..si mai tinem legatura .
O seara faina
 

DeletedUser

ok, ma inscriu:rolleyes:caut nobili si am plecat, unde? ma decid noaptea asta
 

DeletedUser

..parca RADUHH din ARMADA era acum ceva timp cu EXCURSII pe harta..:)).
 

DeletedUser

mi-a scris, dar a zis ca nu-l intereseaza competitia. desi ar cam fi in avantaj fata de altii.
 

DeletedUser

DrKs a spus:
Plec din [village]584|964[/village] si o voi lua spre Nord-Vest(adica spre Kings si fostul YKZ).Am deja 4 sate in K95.

Aveam demult in cap lucrul asta dar imi era lene. :)

Eu as vrea sa fac inconjurul lumii pe la marginea hartii , dar dureaza foarte mult.

Inca un concurent.
 

DeletedUser

expertule, stii vorba aia, daca n-ai batran, sa-ti cumperi...:))...prin ce vrei sa faci tu,prin faptul ca vrei sa ajungi in mai multe zone nu faci decat sa-ti maresti vulnerabilitatea, doar stii ca "maine" poti avea o noua surpriza pe harta, si prin pozitii in"spate" devii front, nu poti fi eficient pe toate zonele pe care ti le vei face, la un moment dat vei fi limitat, din cauza ca nu vei mai avea nobili, si iti vei dezvolta o zona in detrimentul alteia, nu mai vorbim de superioritate numerica eventuala a dusmanilor tai in alte zone....eu iti doresc succes, dar un fost prieten ti-a dat un sfat
 

DeletedUser

expertule, stii vorba aia, daca n-ai batran, sa-ti cumperi...:))...prin ce vrei sa faci tu,prin faptul ca vrei sa ajungi in mai multe zone nu faci decat sa-ti maresti vulnerabilitatea, doar stii ca "maine" poti avea o noua surpriza pe harta, si prin pozitii in"spate" devii front, nu poti fi eficient pe toate zonele pe care ti le vei face, la un moment dat vei fi limitat, din cauza ca nu vei mai avea nobili, si iti vei dezvolta o zona in detrimentul alteia, nu mai vorbim de superioritate numerica eventuala a dusmanilor tai in alte zone....eu iti doresc succes, dar un fost prieten ti-a dat un sfat
'Salut prietene, aici nu ai priceput ce vreau, doar sa pastram cate 4 sate care sa ateste ca am ajuns pe toata lumea sau am inconjurat-o, chiar si pentru o zi. Nu are nimic de-a face cu strategia de joc, este o competitie la care se participa doar de catre cine vrea si in masura in care ii este posibil acest lucru. IN rest...mai incriem o persoana

zeus atotputernicul astăzi la ora 09:33
ma bag si eu
[player]zeus atotputernicul[/player]
 

DeletedUser13273

Nobili o sa aibe nu e asta problema, nu uita ca a pierdut multe din satele din mijlocul Raflo :p
 

DeletedUser

comy the bad shut up si cum a zis si angelio stai acolo pe gard ca o cioara si craone din cioc
da comy the bad are o imteligenta sclipitoare asemanatoare cu a iubitului meu rex ,cainele, dar cainele meu rex e mai inteligent pt eu cand ii spun sa taca tace commy nu tace






1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cam peste tot, daca vreau, in 10 zile amindeplinit conditiilefixate la inceputul provocarii, adica va cam incercuiesc.Da nu e inca cazul, mi-e teama co o sa va predati si nu stiu ce sa fac cu voi toti :p
 

DeletedUser

cam peste tot, daca vreau, in 10 zile amindeplinit conditiilefixate la inceputul provocarii, adica va cam incercuiesc.Da nu e inca cazul, mi-e teama co o sa va predati si nu stiu ce sa fac cu voi toti :p

..ooff minunatule..!!...bine, ca nu vrei :))

Sa stii, ca va fi FFFFoarte grav, daca ii incercuiesti..:)) ..si daca se preda nici o problema ca dai 2-3 nivele in plus la cimitir si gata ai rezolvat problema...:D

..sa nu-mi spui ca esti oltean...;)
 

DeletedUser

Daca Geo zice ca-s ardelean, asa oi fi...de altfel asta rezulta f clar si din faptul ca nu ma grabesc, las lucrurile sa decurga normal. Da oricum, ne vedem la voi acasa, doar sa pregatiti bautura, si sa nu otraviti fantanile.:p
 
Sus