TW--

  • Autor subiect DeletedUser370
  • Data de început

DeletedUser370

pai am rezolvat si problema cu / la sfarsitu adresei, si aia cu bifele.

la bife, vezi ca prin load, iti raman satele bifate inainte.
adica, daca bifezi tu 10 sate, si incarci si alte sate din fisier, bifate vor fi si cele din fisier, si cele bifate de tine.

Nu imi merge, imi arata si mie chestia aceea.

instaleaza .NET Framework 3.5.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5660

newbitmapimagez.png


eu cu ce gresesc aici? :confused: ca imi apare mesajul ala: Input string was not in a correct format
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser370

o sa ma uit cand ajung acasa...
vad ca pe 14 la toate atacurile da faza asta, deci e ceva ce nu am luat eu in calcul. cred ca viteza 1.5 (e nr real, nu intreg)

newbitmapimagez.png


eu cu ce gresesc aici? :confused: ca imi apare mesajul ala: Input string was not in a correct format

am rezolvat...ia beta 1.12



2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5660

am luat, acum merge.
ar mai fi o nelamurire: am facut cateva planuri cu el si am observat ca toate atacurile le calculeaza cu o secunda in minus. De exemplu in loc sa plece atacul la 08:32:50 cum ar fi normal , el calculeaza plecare la 08:32:49.
asta se intampla pe L14, nu stiu cum e cu celelalte lumi.
in afara de asta e nemaipomenit
 

DeletedUser370

am luat, acum merge.
ar mai fi o nelamurire: am facut cateva planuri cu el si am observat ca toate atacurile le calculeaza cu o secunda in minus. De exemplu in loc sa plece atacul la 08:32:50 cum ar fi normal , el calculeaza plecare la 08:32:49.
asta se intampla pe L14, nu stiu cum e cu celelalte lumi.
in afara de asta e nemaipomenit

ok...o sa studiez sa vad unde face aproximari :)
 

DeletedUser10929

Daca ai putea implementa optiunea de a selecta toate satele jucatorului pe care vrei sa il ataci, dintr-un singur click, de exemplu, la inceputul listei cu satele li, sau la final, sa existe "selecteaza toate satele"

cred ca ar usura munca unuia ce doreste sa dea atacuri pe toate satele inamicului, fake sau reale, mai ales daca inamicul are 200 de sate, dureaza prea mult sa stai si sa le selectezi pe toate.
in rest merge super, cel putin pe lumea clasica, felicitari!
 

DeletedUser370

ok jack :p

huzy..o sa implementez si un select all

later edit:
de ce nu am butonu de editeaza pe celelalte pagini, decat pe ultima? :|
am pus o noua versiune...am adaugat si milisecundele, si am imbunatatit putin calculul timpilor + butoanele alea de select all etc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser370

am rezolvat :)
gasi un moderator dragutz si imi modifica postu :)

o rugaminte...daca ai putea face curatenie pe aici...sa ramana doar primu post si ala cu descrierea programului :)
daca se poate desigur :p

ms in avans ;)
 

DeletedUser5809

Am sters ce era mai spam, dar nu pot sa sterg totul, in caz ca vine cineva sa citeasca posturile si sa afle mai multe informatii.:(
 

DeletedUser4645

vere, baga cu PM sau AM. Daca poti sa bagi cu 24/24 e perfect :)
Daca programu e facut de tine, nu era mai frumos daca il faceai in limba romana ? Sau cel putin sa faci 2 variante.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser370

bagi ora 0-23...
nu l-am facut in romana pentru ca in principiu vreau sa il pun si pe .net, asta in cazul in care o sa il mai dezvolt.

ms pentru reply
 

DeletedUser17342

stii ce ai mai putea sa faci la el?

sa scrii trupele care trebuie trimise, ca te mai incurci cateodata cand ai de dat si atacuri si sprijin la secunda. si daca ai putea sa faci cumva sa scrie ora la care trebuie sa trimiti atacurile ingrosata :)
 

DeletedUser370

stii ce ai mai putea sa faci la el?

sa scrii trupele care trebuie trimise, ca te mai incurci cateodata cand ai de dat si atacuri si sprijin la secunda. si daca ai putea sa faci cumva sa scrie ora la care trebuie sa trimiti atacurile ingrosata :)

vere, baga cu PM sau AM. Daca poti sa bagi cu 24/24 e perfect :)
Daca programu e facut de tine, nu era mai frumos daca il faceai in limba romana ? Sau cel putin sa faci 2 variante.

alin, abia acu am vaz problema...am rezolvat-o
crazy am pus boldurile
 

DeletedUser

Felicitari pentru munca depusa.
De ce nu te-ai atasat la proiectul TW++ ca este pe CodePlex.
Nu era mai usor sa continui si sa imbunatatesti acel program decat sa o iei de la zero cu asta?

Spor.
 

DeletedUser370

Felicitari pentru munca depusa.
De ce nu te-ai atasat la proiectul TW++ ca este pe CodePlex.
Nu era mai usor sa continui si sa imbunatatesti acel program decat sa o iei de la zero cu asta?

Spor.

mersi

pai era mai mult de modificat...pe mine nu ma atrage asa mult progr ala ca tre sa bagi prea multe info...eu vreau sa fie cat mai putin clickuri :D
si sincer, nici nu m-am gandit sa vorbesc cu ei :)
 

DeletedUser17342

lasa ca asta e de 1000 de ori mai ok decat TW++. si mie imi placea ala, dar de cand a adus Harvester asta m-am indagostit : )) (de program nu de el). Oricum, ceva ca sa fie BUN nu trebuie sa fie complicat. Cu cat e mai simplu si eficient, cu atat mai bine
 

DeletedUser370

si eu tot asta caut...ceva simplu, si cel mai important rapid...
la 200-300 sate de atac, mie foarte sila sa le bag pe fiecare dupa coordonate. aici le bagi o singura data, si le poti salva intr-un fisier, si a doua oara deja cu 2-3 clickuri le bagi pe toate.

ma gandeam sa implementez si treaba cu harta, dar nu are sens pt ca TW++ are optiunea asta, sunt hartile de pe net ce pot fi facute, asa ca nu sunt tentat.
dar daca aveti alte idee in legatura cu ce as putea implementa, postati aici / mesaj privat / mail :p
 

DeletedUser

ar fi bina daca programul ar lua satele dupa grupa
deci am grupa ATAC, el sa-mi bage doar satele de atac
sau va trebui sa se logheze sau informatia asta va fi bagata in program si salvata pe calculator (satele de atac)

+ nu vad berbecii (ram) in lista (ver. 1.31)
19042938.jpg
 
Sus