TwMentor Power Farmer

DeletedUser

71555207.png
 

DeletedUser

apareeeee ... sigur este suport pentru .ro de la L10 in sus :p

...apropo.. poti sa alegi si lb romana...dar suportul e partial
 

DeletedUser

La noi nu are cum sa mearga, e facut special pentru ei, din ce am citit ia satele barbare din jurul tau si face un script de fake, deci e imposibil sa mearga la noi. pentru ca selectezi o lume anume:(
Foloseste unu din scripturile normale de fake, vezi ca am pus la colectie si un script care daca esti pe harta si apesi pe el, iti arata toate satele barbare. Tot ce trebuie sa faci este sa copiezi coordonatele intr-un script de fake si gata:D

Cel care pune satele barbare in bb-code este scriptul nr. 26 din colectie. Cu cat e mai mare harta, cu atat pune mai multe sate in bb-code.

si cu script de fake nu-ti trimite trupele pe un sat la 3 ore in loc de 20 minute ?


Deci sa va zic eu... scriptul e genial. Si merge, insa nu perfect, sau poate ca inca nu i-am dat eu de cap. Da-ti copy/paste la overview atunci cand aveti majoritatea trupelor de atac acasa. La mine conteaza sa fie cavaleria pentru ca nu ma complic sa farmez cu topoare si alte alea. E destul sa imi trimit cavaleria. Selectati la radius acolo cam 200-300 ca sa va acopere mai multe sate din jur, sa nu mai ramaneti cu trupe acasa. Ii dati analyze sa va genereze scriptul... il bagati in quickbar... apoi doua clickuri pe el si va duce pe primul sat de atac si dupa inca un click va baga trupele, voi sa dati doar atac si ok. Apoi cand terminati pe un sat, mergeti pe urmatorul si dati click pe script, atac, ok. Inca il testez, dar imi place ce treaba face.

daca tot nu ataci pe nimeni topoarele mai fura si ele destul , eu fie le bag pe toate o data fie impart la 2 :D
 

DeletedUser

http://ro10.twmentor.com/?lang=en&tool=power

Modificati voi RO10 cu orice lume pe care jucati de la 10 in sus daca altfel nu merge desi in mod normal va lasa sa selecati lumile din partea dreapta sus a paginii.

Daca cititi instructiunile nu aveti cum sa nu il faceti sa mearga in cateva minute.
 

DeletedUser

Scriptul generat merge si este legal. In cazul in care sunt totusi jucatorii care prefera sa isi genereze singuri listele de farming atunci ar trebui sa stie urmatoarele lucruri :

In corpul scriptului apar la un moment dat listele de coordonate si satele de pe care se ataca.

Ex (cu ceva modificari minore):

Cod:
javascript:
function o(a)  	
	{   	  
	b=location.search;
  	c=new RegExp("\\b"+a+"\\b");
	if(b.match(c))   		
		{ 
		 return 1;
   		}
	else
  		{
   		 location.search=b.replace(/.*?(\bvillage=\d+).*/i,'?$1&'+a);
  		 return 0;   	 	
		}
        }
if(o('screen=place'))  	
	{   	
	sp=0;
	sw=0;
	ax=0;
	lc=0;
	hc=0;
  	var doc=document;
	var v_id;  	
	twgameCookie=document.cookie.match('(^|;) ?global_village_id=([^;]*)(;|$)');
	v_id=parseInt(twgameCookie[2]);
	switch(v_id)  		
		{
case 505050: lc=100;  coords='500|500 500|501'; break;
case 515151: lc=100;  coords='501|500 501|501'; break;
	default:  
		alert('Pentru acest sat ('+v_id+') nu exista tinte prestabilite');
		show_ajax_inline_popup('group_popup', '/game.php?village='+v_id+'&screen=groups&mode=overview&ajax=load_groups', null, 'ds_body', $('popup_close').value, '100px', '100px', '320px', null, true, 'handle_group_list');
		exit;     
	}
if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;
url=document.URL;
if(url.indexOf('screen=place')==-1)
	alert('Acest script trebuie rulat din piata centrala');
coords=coords.split(" ");   	
index=0;   	
farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?ScriptFarm=([^;]*)(;|$)');

var newCookie="";

if(farmcookie!=null){	
	farmStopLog = farmcookie[2].split("#");
	var x = 1;
	var found = -1;  	

while(x < farmStopLog.length)  		
	{
	farmStopLogCase = farmStopLog[x-1].split("@");
	if(v_id == farmStopLogCase[0])
	  {
		found = 1;
		index = parseInt(farmStopLogCase[1]);
		if(index>=coords.length)
			{
				alert('Am ajuns la ultima tinta, reluam de la inceput');
				index=0;
				index = parseInt(index);  	
			}
			coords=coords[index];
			coords=coords.split("|");
			index = index + 1;
		newCookie = newCookie+v_id+"@"+index+"#";
	  }else{
	  newCookie = newCookie+farmStopLogCase[0]+"@"+farmStopLogCase[1]+"#";
	  }
	x++;  		
	}
	if(found != 1){
	newCookie = newCookie+v_id+"@0#";
	index = 0;
	index = parseInt(index);  	
	coords=coords[index];
	coords=coords.split("|");
		}
}else{
	newCookie= newCookie+v_id+"@1#";
	index = 1;
	index = parseInt(index);  	
	coords=coords[index];
	coords=coords.split("|");
}
cookie_date=new Date(2010,11,11);
document.cookie ="ScriptFarm="+newCookie+"; expires="+cookie_date.toGMTString(); 
doc.forms[0].x.value=coords[0];
doc.forms[0].y.value=coords[1];
insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);
insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);
insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);
insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);
insertUnit(doc.forms[0].spy,1);
insertUnit(doc.forms[0].light,lc);
insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);
insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);
insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);
insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);
insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);
insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);
}

Precizez ca varianta de mai sus a fost supusa aprobarii si a fost aprobata pentru serverele romanesti de catre echipa de administrare

Satele din care se ataca sunt reprezentate cu ajutorul id-ului satului iar satele ce sunt atacate sunt reprezentate cu coordonate despartite prin spatii. Vezi :

case 505050: lc=100; coords='500|500 500|501'; break;
case 515151: lc=100; coords='501|500 501|501'; break;


unde 505050 si 515151 sunt id-urile satelor proprii asa cum apar ele in bara de adrese a browserului.

Asa cum se observa din exemplul de mai sus de pe fiecare sat propriu se farmeaza seturi de tinte diferite.

Scriptul genereaza un singur cookie prin urmare pentru cei ce doresc sa foloseseasca scriptul de pe mai multe sate singurul lucru fezabil este sa adauge satele respective la lista de sate. De asemenea datorita acestui fapt scriptul va da erori in momentul in care este folosit aat de pe contul propriu cat si de pe conturile situite. Eroriile apar la trecerea de pe un cont pe altu si constau in rescrierea cookie-ului si prin urmare se ajunge la "uitarea" satelor ce au fost deja farmate.

In cazul in care se doreste schimbarea trupelor cu care se ataca se va modifica in aceasi zona.

astfel lc=100 reprezinta 100 cai usori

sp = lancieri
sw = luptatori cu spada
ax = luptatori cu toporul
ar = arcasi
lc = cavalerie usoara
mount = cavalerie arcasa
hv = cavalerie grea
ra = berbeci
cat = catapulte
pal = paladin
nob = nobil

In aceasta forma scriptul are incorporat si berbeci , nobili etc. si prin urmare poate fi folosit si la altceva decat la farmare :)

un exemplu in care se ataca cu 100 cai usori 50 cav arcasa si 1 spion de pe primul sat (id 505050 ) iar de pe al doilea sat (id 515151) se ataca cu 100 topoare si un spion ar arata asa :

case 505050: lc=100; mount=50; coords='500|500 500|501'; break;
case 515151: ax=100; coords='501|500 501|501'; break;

scriptul merge pe opera, chrome, mozilla.

Dstractie placuta :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stiam ca au fost interzise scripturile care interactioneaza cu piata centrala adica cele care introduc coordonatele, trupele si apasa butonul de atac dupa cum inteleg ca face acest script ,de cand a fost dat drumul la folosirea scripturilor de farmare ? Nu a fost dat nici un anunt in legatura cu renuntarea la aceasta regula .
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=24430

Detaliere:
vor fi interzise scripturile tip fake/farm/atac care printr-o singura "scurtatura" in meniul "task prelucrare rapida" executa la fiecare click una din urmatoarele functii:

1. introduc unitatile si coordonatele satului
2. apasa pe atac
3. apasa pe ok

NU ai voie sa folosesti programe/scripturi care apasa pe butonul de atac, ok sau suport.

Orice combinatie a continutului acestor 3 scripturi cu oricare alt script va trebui aprobata inainte de a putea fi folosita.
Combinatiile neaprobate sunt interzise si pot duce la penalizari.
Va recomand sa folositi doar scripturi aprobate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Niciodata nu au fost interzise scripturile de farmare.
Cum nu au fost interzise ? Mai citeste odata anuntul lui lamine eu cred ca scripturile de farmare fac exact lucrurile care au fost expres interzise in acel anunt, adica introduc coordonatele satelor atacate ,introduc trupele cu care ataci ,ba apasa si pe butonul de atac si unele chiar si pe butonul de OK dar chiar si fara sa apese pe butonul de ok mi se pare ca sunt incalcate alte puncte care au fost interzise de a se incalca ,cred ca sunt multi care folosesc ilegal scripturi de farmare .
 

DeletedUser5809

Poate trebuia sa citesti ce tot ce scrie in topicul acela, scripturile de farmare in forma pusa pe forum, in topicurile din sectiunea asta nu sunt interzise si nu au fost niciodata. Ca le modifici tu sa incalce regulile, asta e partea a doua, dar nu are nimic de a face cu scripturile de farmat in sine puse pe forum.
 

DeletedUser

Pai atunci ce rost isi mai are acel anunt in care se specifica clar ca scripturile nu au voie sa introduca coordonatele satelor atacate, nu au voie sa introduca trupele si nici sa apese pe butonul de atac ce script de farmare legal exista care ce face ? daca nu are voie sa bage trupe, sa introduca coordonatele si nici sa apese butonul de atac ,un altfel de script nu isi are rostul pt ca nu face nimic nu iti baga trupe ,nu introduce coordonate nu apasa butonul de atac, nu ar trebui sa faca nimic, ce rost isi are un script de farmare care nu face nimic conform regulilor .Mai bine sa vina lamine sa clarifice dar cred ca e asa cum zic eu .
 

DeletedUser5809

Nu au voie sa faca 2 din acele lucruri in acelasi timp, sa introduca trupele/coordonatele si sa apese butonul de atac. Doar trupele si coordonatele intotdeauna a fost voie. Citeste tot topicul acela, s-a zis de multe ori lucrul acesta, nu este nevoie sa il repetam de mii de ori. Si atata timp cat topicurile de scripturi de farmare inca mai sunt pe forum, ai voie sa le folosesti, in forma in care este pusa, orice modificare ulterioara poate rezulta in incalcarea regulilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aha ,am inteles ,oricum este un tool bun pt cei care nu au cont premium ,nu mai sunt dependenti de contul premium pt a farma si asa s-a ocolit nevoia de a cumpara premium pt a putea farma :) Oricum stiam de el de ceva vreme de pe .NET si aveam bagat in bookmark linkul .
 

DeletedUser5809

Pai erau scripturi de farmat fara premium, e un topic pe aici pe undeva, parca bookmark se numea, pusesem acolo scripturile care nu necesitau premium.
 

DeletedUser

Oricum au un punct slab astfel de tooluri in care ai incredere, depinde de cine il administreaza ,iti faci un astfel de tool si ii faci reclama ca sa il foloseasca cat mai multi jucatori, daca se poate majoritatea si asa vei stii cantitatea de trupe ce o au jucatorii si pe care sate au trupe de atac sau de aparare si poti folosi asta impotriva lor daca joci pe aceeasi lume cu ei in folosul tau si al tribului tau :) ba inca poti afla si perioadele in care sunt online in fiecare zi urmarind intre ce ore au dat atacurile .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pai, cum poti urmari? Scriptul este generat doar tie si nu este salvat. Plus ca nu trebuie sa te inregistrezi pe site, nu are de unde sa stie cine il foloseste, daca la asta te referi.
 

DeletedUser

Nu prea ma pricep dar cred ca nu ar fi o problema sa se faca iti trebuie un spatiu unde sa stochezi toate datele adica sa fie inregistrate toate comenzile care folosesc acest tool si sa fie salvate pe un hard ceva ,si pe urma nu ar fi greu sa identifici atacantul cine se pricepe ar putea sa faca un program sa grupeze toate comenzile date de un jucator de pe toate satele lui sa-l identifici nu cred ca ar fi greu pt ca atunci cand folosesti un astfel de tool primeste niste date cum ar fi satul de pe care ataci si satul atacat si odata ce stii lumea si coordonatele satelor afli si jucatorul chiar daca nu te-ai inregistrat te afla dupa coordonatele satelor de pe care ai atacat .
 
Sus