ultima carte citita

  • Autor subiect sexy-sadik
  • Data de început

DeletedUser

Iote ca am gasit pana la urma subiectul asta dragut :D
Ultima carte citita e Il mostro (anatomia di un'indagine) scrisa de Michele Giuttari si e despre celebrul criminal in serie intitulat monstrul din Firenze . Ce sa zic despre carte, nu stiu daca se gaseste in limba romana, nu m-am uitat dar o recomand pentru cei ce cunosc limba italiana si sunt pasionati de investigatii criminale si de tot ceea ce tine de criminologie, e interesanta si e scrisa chiar de politistul care s-a ocupat de strangerea de dovezi si de anchetarea monstrului din Firenze. E anatomia anchetei, exact cum indica si titlul si arata pas cu pas investigatia si munca depusa de anchetatori de la capturare pana la condamnare, cu piedici, piste moarte, frustrari, obstacole, martori ucisi sau necooperanti, intorsaturi de situatii si surprize socate, una ar fi ca defapt nu era un singur criminal ci doi care lucrau impreuna :))) Daca vreti sa o cititi, v-o recomand cu caldura.
 

DeletedUser

Ultima mea carte citita a fost acum vreo 2 luni , parca se numea Contele de MonteCristo de Alexandre Dumas , volumul 1 inca mai incerc sa le iau si pe restul , doar ca uit tot timpul :))
 

DeletedUser

calatorii-in-infern---tvrtko-vujity.jpg

Printre puţinele cărţi care m-au răscolit sentimental de-a binelea.
A fost pentru prima oară când m-am simţit bogat, până atunci legea mea nr.1 fiind banul.
 
Sus