Un razboi epic!!

  • Autor subiect RoburCuceritoru
  • Data de început

DeletedUser

mi-a venit o idee in timp ce vorbeam cu prietenul meu mucelucce...ce ar fi sa faceti o lume speciala in care sa intre de exemplu LUMEA 3 SI LUMEA CLASICA sa intre in razboi: Lumea 3 intr-un trib iar Lumea clasica in alt trib si sa se razboieasca :D

ar fi o batalie istorica intre lumi:))
 

DeletedUser

si???

da dar nu e neaparat lumile astea...si chiar *** au cont pe amandoua lumi pot alege pe ce lume vor....3 sau clasic / 13 sau 14 / 1 sau 5...
eu cred ca ar fi misto un razboi dinasta:D sa inceapa toti de la 116 pt...:D
 

DeletedUser24393

dar unele lumi sunt mai evoluate.ar merge ce spui tu cu 13 si 14 dar 13 sa stea vreo luna 2 pe loc ca sa fie egale lumile si sa fie aceeasi viteza...
 

DeletedUser

nu ar merge. chiar daca ar fi posibila lumea clasica are un stil de joc (fara limita la nobili, curtea nobila pe 3 lvl, cercetare tehnologii, lipsa arcasilor parca) si l3 un stil de joc (e cu limita, un singur lvl la curtea nobila, fara cercetare)
diferentele sunt majore intre lumi. astfel s-a creea avantaje si dezavantaje.
 

DeletedUser

fara nici o suparare.. idei deastea mi se pare ca o mai fost.. si mi se par foarte proaste . Nu are nici un rost ce zici tu acolo .. dar infine
 

DeletedUser

Cred ca el s`a referit la o lume normala unde sa se razboiasca cei mai buni de pe l3 cu cei mai buni de pe clasica toti incepand de la 0, luand exemplul lui O.O . Nu stiu ce ati inteles voi din postul lui, lol.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu cred că nici el nu ştie la ce s-a referit. Lumea 3 intr-un trib iar Lumea clasica in alt trib si sa se razboieasca ??? de ce nu Lumea lui Gaiţă cu Lumea lui Wayne ???
 

DeletedUser

Eu cred ca`i buna ideea lui. Asa s`ar putea alege tribul de pe locul 1 de pe fiecare lume care nu este deschisa recent si ar putea sa se razboiasca intre ele pe o lume unde sa aiba acces doar jucatorii acestor triburi. Asa s`ar putea vedea care este cel mai bun trib de pe .ro .
 

DeletedUser4610

Eu cred ca`i buna ideea lui. Asa s`ar putea alege tribul de pe locul 1 de pe fiecare lume care nu este deschisa recent si ar putea sa se razboiasca intre ele pe o lume unde sa aiba acces doar jucatorii acestor triburi. Asa s`ar putea vedea care este cel mai bun trib de pe .ro .

Eu cred ca ar trebui ca cei ce mai au astfel de idei sa faca ce spune nickul tau!
 

DeletedUser2147

nu e neaparat ca tribul de pe primul loc dintr-o lume sa fie cel mai bun, parerea mea.
 

DeletedUser

Cateva motive pentru care propunerea nu e buna:

  • Setarile de pe fiecare lume sunt diferite
  • Toate lumile care se vor deschide vor fi deschise pentru toti playerii , nu doar pentru un trib.
  • Unele lumi sunt mai avoluate ca altele si probabil ca cei de pe lumea 1 nu voi mai sti sa se descurce la fel de bine la inceput ca cei de pe L12
  • Tribul de pe primul loc nu e de fiecare data cel mai bun.

:D
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
mi-a venit o idee in timp ce vorbeam cu prietenul meu mucelucce...ce ar fi sa faceti o lume speciala in care sa intre de exemplu LUMEA 3 SI LUMEA CLASICA sa intre in razboi: Lumea 3 intr-un trib iar Lumea clasica in alt trib si sa se razboieasca :D

ar fi o batalie istorica intre lumi:))



Până la urmă văd că tema este una, se ajunge la altele ... nu era vorba de primul trib, ci doar de două triburi pe lume !!! Sau, extinzând puţin ... 15 triburi, să zicem (L1-14+LC), jucătorii să poată opta pentru unul din triburi, în situaţia în care au conturi pe mai multe lumi. Păi organizează tu ca pe L15 să intre după rânduiala ta jucătorii şi se rezolvă. Sau convinge 15 întemeietori să creeze triburi cu numele Lumea 1 ... Lumea Clasică şi să invite jucători de acolo. Şi va fi o bătălie istorică, fii sigur.

Unele lumi sunt mai avoluate ca altele si probabil ca cei de pe lumea 1 nu voi mai sti sa se descurce la fel de bine la inceput ca cei de pe L12

Nu mai există player pe 1 care să nu se descurce pe 12, mai ales la început ... eu zic că invers e mai greu, 90 % din cei de pe 12 nu ar rezista nici o lună pe 1 (sau L2 sau L3, nu contează). Diferenţe mai mari sunt pe clasică, datorită în primul rînd pachetelor de nobili, dar nu cred că ăsta este un mare impediment.

Tribul de pe primul loc nu e de fiecare data cel mai bun.
Aşa este, nici jucătorul de pe 1 nu este cel mai bun, el este acolo întâmplător şi nu se poate compara cu noi, jucătorii şi triburile adevărate. Noroc că nu ne interesează că eram în locul lor. Nu ne punem mintea, avem şi viaţă reală şamd
Hai să fim serioşi, sunt acolo şi gata (şi nu mă refer la cei care stau o săptămână două), restul e invidie.
 

DeletedUser

dupa parerea mea ar trebui ca sa fie harta in gen t.r.a.v.i.a.n. ,adica continentele 0,9,90,99 sa fie lipite....
sa simuleze un glob pamantesc....
sa mai fie lipite si 10 de 19;20 de 29;...;90 de 99 si 0 de 90;1 de 91;...;9 de 99...
harta.png

ce ziceti?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

dupa parerea mea ar trebui ca sa fie harta in gen t.r.a.v.i.a.n. ,adica continentele 0,9,90,99 sa fie lipite....
sa simuleze un glob pamantesc....
sa mai fie lipite si 10 de 19;20 de 29;...;90 de 99 si 0 de 90;1 de 91;...;9 de 99...
harta.png

ce ziceti?

Nu ar fi glob decât dacă ai uni 0 cu 9. Dacă uneşti şi 0 cu 90 atunci devine un telur(inel).
 

DeletedUser11365

referitor la razboiu asta..mi se pare o idee f buna..pe l15 cu niste setari care sa multumeasca si capra si varza ar putea intra triburi cu denumirea lumii care o reprezinta..ar fi cea mai tare lume parerea mea..
 
Sus