?? Una bucata intrebare ??

DeletedUser

Am ca arma la paladin :

Halebardă

Halebardă: Măreşte puterea de atac a lăncierilor cu 30% şi cu 20% în apărare.


Nelamurirea mea este :

DACA AM MAI MULTE SATE SI TRIMIT INTARIRI LANCIERI DE PE TOATE SATELE , ACEST BONUS SE APLICA LA TOTI LANCIERII DE PE CONTUL MEU SAU DOAR LA CEI DIN SATUL UNDE SE AFLA PALADINUL ???

Ms.anticipat...
 

DeletedUser26904

doar la satul in care se afla paladinul la momentul respectiv.Nu se aplica la lancierii plecati fara paladin din satul respectiv.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4833

Am ca arma la paladin :

Halebardă

Halebardă: Măreşte puterea de atac a lăncierilor cu 30% şi cu 20% în apărare.


Nelamurirea mea este :

DACA AM MAI MULTE SATE SI TRIMIT INTARIRI LANCIERI DE PE TOATE SATELE , ACEST BONUS SE APLICA LA TOTI LANCIERII DE PE CONTUL MEU SAU DOAR LA CEI DIN SATUL UNDE SE AFLA PALADINUL ???

Ms.anticipat...

la toti lancierii
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
valjan are dreptate. bonusul se aplica tuturor lancierilor aflati in satul cu paladinul dotat cu halebarda, indiferent din ce sat provin ei (pot fi si sprijin de la alt jucator, tot beneficiaza de bonus).
daca insa intrebarea se referea la mai multe sate, atunci este usor de inteles ca pe celelalte lancierii nu vor avea bonus.
 

DeletedUser6558

As avea o intrebare, nu exista un fel de manual al jocului, unde sa fie scrise chestiunile astea oarecum empirice, cu paladinul si ceilalti luptatori?
 

DeletedUser

deci daca am 10 paladini primiti sprijin, fiecare influenteaza toate trupele din sat?...n-as prea crede asta...
 

DeletedUser

ba da...influenteaza toate trupele din satul respectiv :) exact cum a zis mai sus valjan
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@j123, daca ai 5 paladini (fiecare cu o arma defensiva) sau chiar 10 (acceptand asta pentru toate tipurile de arma), puterea de lupta a trupelor aflate in sat in acel moment (fiecare cu specificul ei) este bonificata. Bonusurile la paladini nu se cumuleaza, sau unul sau doi cu aceeasi arma au acelasi efect.

@Carrhae, este o propunere buna pentru wiki. Eu dau raspunsuri la care am aflat din ticketele depuse de-a lungul timpului cum stau lucrurile. Si mi-ar placea sa cred ca sunt cele corecte.
 
Sus