unde e bugu ? (eu:noob)

DeletedUser

in help ("Ajutor") am gasit un text la [sistem de lupta]/[spion]:
"Apãrãtorul nu poate pierde spioni"

Am fost atacat cu niste trupe si toti spionii pe care i-am lasat acasa au murit.

Deci unde e bugu, in help sau in joc?

Si apropo, la ce folosesc catapultele ? (am citit pe undeva ca trebuie berbeci, nu catapulte, fara motiv)
 

DeletedUser

Aparatorul nu poate pierde spioni in cazul unui atac cu spioni.
In cazul in care atacul este atac cu alte categorii de trupe, pierzi si spioni in aparare.

Catapultele iti pot darama orice cladire( in afara de ascunzatoare), berbecii pot darama numai zidul.
 

DeletedUser

ahaaaa ....

mai exista prin help si alte texte de genul asta ?
adica treaba e intr-un fel daca nu cumva e in alt fel ?

(scuze pentru intrebarea semi-retorica, sint oarecum nervos ca mi-am pierdut toti spionii)
 

DeletedUser

Help-ul e generic si reprezinta un ghid sumar. Toata mecanica jocului reprezinta destul de mult si nu poate fi acoperita intr-un simplu text.

Cel mai simplu inveti in "hard way" :D
 

DeletedUser

ok...

atunci ultima intrebare (azi):

exista pe undeva, in romana sau engleza, strategii de joc pentru
www.triburile.ro lumea 3 ?

daca nu, presupun ca cel mai bine ar fi sa fac Cladirea Principala 15 (ca sa pot, cum zice in help, sa demolez cladiri, si sa demolez toate minele), si de-abia dup-aia sa las contul inactiv, ca sa nu incurc alti "jucatori" ca mine ...
 

DeletedUser

mamicule, esti nervos ca ai pierdut spioni, te inteleg, dar asa cum atat de multa lume a inteles jocul, mai mult sau mai putin, din tutoriale si din a juca propriu-zis, nu vad tu de ce n-ai face-o :)
 

DeletedUser

Noazett poate ca nu vrea sa invete...:)

ontopic
toti (aproape) am invatat sa jucam in "hard way" (Copyright DAVE)
Toti am pierdut trupe si nu numai pana sa invatam...daca vrei poti...daca nu cred ca exista sim city pe net:)

:D:cool::eek:
 

DeletedUser

ok...

atunci ultima intrebare (azi):

exista pe undeva, in romana sau engleza, strategii de joc pentru
www.triburile.ro lumea 3 ?

daca nu, presupun ca cel mai bine ar fi sa fac Cladirea Principala 15 (ca sa pot, cum zice in help, sa demolez cladiri, si sa demolez toate minele), si de-abia dup-aia sa las contul inactiv, ca sa nu incurc alti "jucatori" ca mine ...

In general, orice trib mai de doamne ajuta, isi pune in forumul intern cateva strategii de baza. Citesti, aplici si devii profesor. :D
Daca ai rabdare sa cauti intr-o tona de discutii incearca aici pe forumul .net
sau FAQ-ul si restul de info de pe Tribalwars Wiki.
In fine, daca vrei sa testezi skillurile si dispui de premium, poti incerca sa te dai in barcute intr-o runda speed. Ai ce invata, garantat (daca apuci) :D
 

DeletedUser2602

bine spus: daca apuci
ai norocul sa pici pe langa un jucator bun de pe speed ... nu mai apuci :D
 

DeletedUser

poate mai tarziu, nu chiar in momentul asta
oricum, am inceput pe la marginea hartii, cred ca mai dureaza pana se extinde
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da' care e cea mai buna aparare impotriva la LC (cavalerie usoara) ?
 

DeletedUser

m-am uitat si m-am gandit un pic.
da' in afara de asta,
care e cea mai buna aparare impotriva celui mai probablil atac - LC ?
 

DeletedUser

@paulica2.
Inseamna ca nu te-ai gandit destul.
Treaba e clara acolo (daca ai citit). Cel mai bun atac impotriva LC sunt lancierii.
Dar predomina atacurile mixte. Si cea mai buna aparare nu exista. Pentru ca nu exista un atac tipic. Fiecare jucator ataca dupa anumite rapoarte de trupe (sau nu). Studiaza atacurile si experimenteaza cu simulatorul sa te apropii de o aparare cat de cat ok.
Mai departe te descurci ;)
 

DeletedUser

pentru galagas:

te duci in "Lista de pozitionare" si dai search

Ex: galagas => (671,633) 1445 puncte
 
Sus