Unique vs +SAS+

  • Autor subiect DeletedUser4920
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16781

sau suparacioase ca si tine :)))))

Razvan nu mai cauta scuze, UFO ne-a dat clasa in zona aia
Baza SAS era pe 76, 77, 86 restul erau crescatori de sate parasite


Nu caut nici o scuza ....Stim foarte bine cu totii(cei din +SAS+...si UFO :p) ca organizau atacuri frumoase in zona care de cele mai multe ori dadeau randament acceptabil

Dar.... daca statisticile si harta aratau dominarea +SAS+-ului de catre UFO asta nu inseamna ca erau mai buni ...poate mai organizati si mai activi


Nu am nimik cu UFO.... dar unele postari chiar deranjeaza ...cel putin pe mine ;)
 

DeletedUser

Eu cred ca ar trebui sa fii mai atent cand iti dai cu parerea despre UFO si organizarea lui , pentru ca nu stii despre ce vorbesti , am vazut ca esti genu de om care isi ascunde valoarea tribului in spatele unor cuvinte de genu : daca era ... , poate era ... , unde ajungem asa ? nu dati vina pe noi pentru problemele voastre ( inactivitati sau alte scuze penibile ) , fiecare trib este liber sa isi aleaga politica care il mentine puternic si aici putem vorbi printre altele si de vestita problema (scuza) , inactivitatea jucatorilor , (solutia este simpla , concedierea)

Respect jucatorii din sas care au luptat cu adevarat si aceia au fost mentionati mai sus de colegii mei , o bila alba pentru caracterul lor , iar pentru ceilalti doar 2 cuvinte am sa spun , (stergere cont)
Sper sa nu va deranjeze si daca va deranjeaza nu imi pasa dar as vrea sa imi felicit colegii , mai ales pe cei de la granita care in acest razboi si-au aratat nivelul ridicat la care joaca , este o placere sa lupt alaturi de voi aici este munca voastra bine meritata ;)


Side 1:
Tribes: UFO
Players:

Side 2:
Tribes: +SAS+ +ASA+
Players:

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,170
Tabăra 2: 167
Diferență: 2,003

image.php



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 22,242,041
Tabăra 2: 1,625,663
Diferență: 20,616,378

image.php
 

DeletedUser9828

erau cativa care felicitau Unique pt disparitia SAS fara sa stie despre ce vorbesc
daca ar fi sa fie felicitat vreun trib, UFO ar fi acela
am fost sitter pe amandoua granitele asa ca pot sa apreciez mai bine
 

DeletedUser16781

Eu cred ca ar trebui sa fii mai atent cand iti dai cu parerea despre UFO si organizarea lui , pentru ca nu stii despre ce vorbesti ....

Mc mult
Aici vroiam sa si ajung

Asa cum tu nu imi permiti mie sa vorbesc despre UFO (Recunosc...despre care nu stiu mai nimik => am aruncat niste vorbe la intamplare pentru a ajunge unde mi-am dorit ) nici eu nu permit unora sa vorbeasca despre fostul +SAS+, unde eu am crescut,am invatat sa joc bla bla bla.

Asadar puteti (prietenii din UFO) vorbi despre jucatorul X, despre granita cu UFO ,despre K ab dar nu despre intregul trib


O zi buna!!!
 

DeletedUser

Sunt perfect deacord cu cea ce spui , intotdeauna am evitat sa generalizez o parere a mea creata de cativa jucatori aspura intregului trib si sa vorbesc de cea ce nu cunosc dar hai sa iti spun ceva , tribul sas nu era genul de trib impenetrabil deci putem spune ca nu toti membrii sas doreau bine lui , de aici fiecare intelege ce vrea si ce poate ;) , Putem spune ca unii jucatorii din alte triburi care vorbesc pe acest forum despre sas , cunosc mult mai multe lucruri decat ar trebuii ;) si decat ati vrea voi cei din sas , ia si teoria asta in considerare si poate ca un raspuns la cea ce ai vrut sa scoti in evidenta , acum pe final ;) .

Asta este parerea mea nu trebuie sa te supere , tot conducerea sas este de vina si pentru acest lucru ;)
 

DeletedUser16781

Nu ma supara astfel de replici ....
Cu cat este mai dur cu atat mai bine ( ca sa mai invat si eu cate ceva in viata asta )

Si daca stiu ce ???
Nu cred ca mai ajuta cu ceva acum ....

Ma rog....
Important este ca s-a ajuns unde mi-am propus :)
[ai conturat asta in prima parte a postarii tale]
 

DeletedUser

A.Nu caut nici o scuza ....Stim foarte bine cu totii(cei din +SAS+...si UFO :p) ca organizau atacuri frumoase in zona care de cele mai multe ori dadeau randament acceptabil

B.Dar.... daca statisticile si harta aratau dominarea +SAS+-ului de catre UFO asta nu inseamna ca erau mai buni ...poate mai organizati si mai activi


C.Nu am nimik cu UFO.... dar unele postari chiar deranjeaza ...cel putin pe mine ;)

hai sa-ti raspund punctual,poate asa vei intelege unde vad eu niste mici erori in rationamentul tau

A.prin tot ce ai zis cu inactivii samd exact asta ai facut,ai cautat(nu si gasit) scuze,culmea fara sa ai idee despre ce vorbesti dupa cum ai si recunoscut dar ma rog,ne dam cu parerea ca pe stadion.

B.ba exact asta inseamna,chiar daca sa zicem statistica e falsa.fie,scade jumatate din satele luate de UFO sas-ului(si cred ca va fac un rabat marisor),sate sa zicem luate la recuperari,sate recucerite sau mai stiu eu cum si tot raman cca 10mil de puncte adica aproximativ 1000 de sate avantaj clar in mai mult de jumatate de an de razboi.si hai sa fim seriosi,nu erau chiar toti cei atacati inactivi,poate doar dupa ce au inceput sa piarda sate la greu sa fi devenit:p
si-ti dau un singur exemplu: master death a avut atacuri de la tribul sas in nomine,eu cat i-am fost sitter intr-o zi(asta ca sa si vezi ca nu vorbesc din auzite) am vazut ca mai avea cca 700+ si asta timp de o saptamana daca nu mai mult.nu a pierdut nimic si asta doar cu fermele proprii la tocat de nobili.
aceeai granita dar de data asta de partea sas-ului pica de fiecare data cand ataca ufo.si s-a atacat fie pe jucatori,fie pe zone/k-uri si in afara de nightelf cred ca toti ceilalti au pierdut cam tot unde s-a atacat.

C.nu ar prea trebui sa te deranjeze pt ca daca vad eu bine apartii acum unique,nu sas.desi mi-am permis sa ma uit si eu la triburile prin care ai trecut si am observat un "pattern" ca sa zic asa.din NOI ai trecut in sas si daca nu ma insel era razboi intre cele 2 triburi,ulterior castigat de sas prin dizolvarea tribului NOI iar acum din sas ai trecut in unique.ciudat sau nu,tot in tabara castigatoare ai ajuns....hmmm.am fost si noi,cativa care suntem in ufo acum in situatia voastra pe vremea cand eram in mt.diferenta e una minuscula:nu ne-am laudat ca spargem tot si trecem ca prin branza si apoi cand vedem ca se impute treaba sa fugim tocmai la cei contra carora aveam razboi.
data viitoare lasa-i pe cei "nevinovati" sa arunce pietrele,nu de alta dar poate se supara "tovarasul" setzel care-ti este actualmente sef (sau poate mi se pare) si fugi in alt trib.ar fi pacat,mai ales ca unique si ufo sunt aliati,tu faci parte din unique acum,nu din sas iar eu am facut referire la sas,nu la unique si mai ales nu la zone de care nu am habar ce se petrece pe acolo.
 

DeletedUser

scrie wa mai putin :))
pai observ ca nu intelege lumea:p
app tu cred ca stii la cine ma refeream ca a intrat in yakuza,ai fost sitter la "frate-sau" ,nu era vorba de nea costica al vostru,oricum e clar ca avem pareri diferite despre scopul joculetului asta si mai ales cum se joaca dar na,sunt invidios ca i-a spart mai rau decat am reusit eu pe barbari sau inactivi,de asta si tot ridic la sate ,doar-doar reusesc sa le trec de 13K de puncte:))
oricum nu-i nimic ca nu mai e sas,luam si din tracii,live,yakuza si pe unde au mai fugit oamenii,incet dar sigur.
 

DeletedUser13364

pai observ ca nu intelege lumea:p
app tu cred ca stii la cine ma refeream ca a intrat in yakuza,ai fost sitter la "frate-sau" ,nu era vorba de nea costica al vostru,oricum e clar ca avem pareri diferite despre scopul joculetului asta si mai ales cum se joaca dar na,sunt invidios ca i-a spart mai rau decat am reusit eu pe barbari sau inactivi,de asta si tot ridic la sate ,doar-doar reusesc sa le trec de 13K de puncte:))
oricum nu-i nimic ca nu mai e sas,luam si din tracii,live,yakuza si pe unde au mai fugit oamenii,incet dar sigur.


:)))las'o asa cum e (ca se schimba pareri pro si cotnra pana maine)si de atacat dai in cine vrei :))
 

DeletedUser16781

Punctual, punctual dar ai scris jumatate de pagina..din pacate calitatea lasa de dorit
Hai sa iti raspund si eu tot punctual ...


Punctul A
Scopul scuza mijloacele :p:p
Vroiam sa va arat ca nici voua nu va convine ca cineva sa vorbeasca despre "casa"
vostra...
Acum daca pe tine te intereseaza cum am ajuns aici e problema ta...nu ma intereseaza ;) eu mi-am atins scopul chiar daca pana la finish am folosit metode neadecvate [ am trisat >:)]
Cu asta am incheiat acest subiect

Punctul B

Sa inteleg ca te dai mare ....(ti-am zis de la inceput ca te dai :p).....ca nu ai pierdut nimik la master sau ce ?? :))
Tocmai asta e ca la master a avut cine sa stea ,pe cand la noi .....inactivitatea isi spune din nou cuvantul
Si ca sa inchei si subiectul asta iti spun din nou: "scopul scuza mijloacele" ...
Asta a fost un mijloc de a va "provoca" pentru a ajunge unde mi-am propus

Punctul C
Ce treaba au schimbarile mele de tirb cu discutiile de aici ?:))
Acum daca tot ai deschis subiectul sa iti explic cam cum sta treaba.....

NOI->+SAS+
->uita-te cand am plecat eu din NOI in +SAS+ si cand s-a incheiat razboiul ...e veac
->uita-te si la numele satelor mele....80% din ele au numele unor jucatori din NOI..cea ce spune destul de mult
->acum daca stam sa analizam ceva mai detaliat plecarea mea din +SAS+ in NOI ar cam trebui sa scriem o carte...

E cam dubioasa dar pe buna dreptate ......multi din NOI m-au considerat tradator dar dupa ce le-am explicat cuvant cu cuvant majoritatea m-au inteles si chiar daca ne atacam am ramas buni prieteni cu care vorbesc si astazi
Daca stau acum sa explic aici totul, dintr-o mie de jucatori ce citesc 1001 imi vor da dreptate...asta doar daca nu sunt rupti de lume

+SAS+->Unique
-> o plecare logica
a) in primul rand existenta multor prieteni in Unique cu care am colaborat si pe alte lumi,dar cu care am fost colegi/aliati aici pe lumea 5 (priveste profilul meu de pe triburi)
b)in al doilea rand cand nu mai ai trib,esti inconjurat de fosti dusmani(in jur de 250 sate) si primesti o invitatie de la tribul numarul 1 de pe lume ce faci ???
O refuzi sau o ignori ca nu stiu care ar fi mai avantajoasa ...banuiesc ignorarea :)) [ o gluma acum pe final de post:p]
c) Nu oricine primeste invitate in Unique...mai ales ca am fost dusmani cu ei si cam, eu eram pe granita din k66-67 ;)[sa ma laud si eu na :p]
d)Nu am nimik cu stezel,rainn21 etc etc ....daca nu imi convinea Unique nu aceptam invitatia ,imi puteam da simplu delete si terminam treaba dar nu cred ca setzel m-a invitat de pomana in Unique

Am impresia ca tu crezi ca eu vreau sa bag spini intre Unique si UFO..[nu ca nu mi-ar place =))...dupa o zi de treaba pe acasa imi mai permit niste glume chiar daca...recunosc sunt de prost gust].... dar nu am nici o intentie de a strica diplomatia ...sunt nou venit in Unique deci contributia mea la diplomatie este egala cu O barat

Cam atat am avut de spus...eu mi-am indeplinit misiunea.... nici nu imi dau seama la ce mai postez pe aici(poate odar de plictiseala)

Ti-am zis...s-a vazut clar ca nici voua nu va convin unele vorbe aruncate inspre UFO si cu asta am incheiat
O seara frumoasa va doresc(in special tie) si hai sa ne distram nu sa ne certam ...si eu sunt om si tu esti un om.....ne lasam manipulati de un joc ce naiba ???

PS: Am bagat o punctualitate de 20 de pagini :))
Prima gluma este exact pe final de post =))
 

DeletedUser9828

spikule am citit eu :D

razvane ai uitat sa scri despre primii pasi si primele cuvinte :))))
in rest toata viata :)))
 

DeletedUser9828

zi ceva nou suparaciosule :)))

ce iti pasa tie de parerea altora?????
lasa-i sa creada ce vor
 

DeletedUser16781

Nimik nou momentan..doar ca te asteptam sa revii :X

Normal ca imi pasa.....eu tin cont de parerea tuturor....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus