UPS si marile tradari de pe L2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40235

asta ma facut sa ma gandesc din nou la mama!....my dear ally!!))mai bobby vorbesti de persoanele de pe triburi ca despre niste ciudati..cu o anumita tenta..ca si cum nici nu concepi sa te vezi cu ei si in alte ipostaze decat prin intermediul calculatorului...iti e rusine cumva sa marturisesti,,prietenilor,, din anturaj ca joci jocul asta???odata ce am pierdut zile si nopti alaturi de niste oameni pe jocul asta ne-am povestit unii altora vrute si nevrute, secrete care nu iti e usor sa le spui cuiva in fata mi se pare teribil de firesc sa vrei sa cunosti acele persoane..m-am intalnit cu multi tribali..pentru unii din ei...se stiu si singuri ..nutresc cele mai calde sentimente..si sint bucuros ca i-am cunoscut!!!si sincer imi pare rau ca nu am timpul necesar sa petrec si mai mult timp alaturi de ei..
 

DeletedUser

io nu stiu cum de fiecare data cand dau de tine, vine in discutie subiectul ma-ta! :)))) esti un mare mamos... off, off, mai, mai!:))
 

DeletedUser11365

asta ma facut sa ma gandesc din nou la mama!....my dear ally!!))mai bobby vorbesti de persoanele de pe triburi ca despre niste ciudati..cu o anumita tenta..ca si cum nici nu concepi sa te vezi cu ei si in alte ipostaze decat prin intermediul calculatorului...iti e rusine cumva sa marturisesti,,prietenilor,, din anturaj ca joci jocul asta???odata ce am pierdut zile si nopti alaturi de niste oameni pe jocul asta ne-am povestit unii altora vrute si nevrute, secrete care nu iti e usor sa le spui cuiva in fata mi se pare teribil de firesc sa vrei sa cunosti acele persoane..m-am intalnit cu multi tribali..pentru unii din ei...se stiu si singuri ..nutresc cele mai calde sentimente..si sint bucuros ca i-am cunoscut!!!si sincer imi pare rau ca nu am timpul necesar sa petrec si mai mult timp alaturi de ei..

exista fel si fel de oameni..eu is de acord cu el..nu vreau sa cunosc pe nimeni de pe triburi..am prietenii mei,si daca nu i-as avea,as incerca sa mi fac pe la scoala,servici,fotbal sau ce alte activitati mai am eu..eu daca le-as spune la prietenii mei ca am fost la o "petrecere tribala" as fi subiectu lor de caterinca vreo 2 ani,si plus de asta,m-as simti si eu cel putin ciudat..oricum,daca ar fi vorba numa de niste iesiri,nu ar fi nicio problema,dar cand alesul sau aleasa e colegul/a ta de trib,ce mai ramane de zis?fiecare e liber sa faca ce doreste cu viata lui,dar cand prietenii tai devin jucatorii de triburi,poti afirma ca un joc ti-a schimbat viata,ceea ce e tragic din punctul meu de vedere..
 

DeletedUser

Deja devine teoria chibritului. Cristian Ciura Octav... nu toata lumea e ca si tine. Eu, in mod normal, nu refuz sa cunosc oamenii cu care stau (sau stateam) pe joc cu orele, zilnic, luni sau ani de zile. Sunt de acord cu master, e normal sa iesi la o cafea/bere. Exista cazuri cand acea bere s-a repetat, pentru ca ai constientizat ca respectiva persoana nu mai e doar din cercul "prieteni de pe triburi". Daca tu clasifici prietenii dupa circumstantele unde i-ai intalnit, e fix problema ta. Eu personal judec omul dupa alte standarde. Ce mi-e ca l-am cunoscut cu ajutorul jocului, ce mi-e ca mi l-a prezentat altcineva? Important e ca am gasit niste chestii care ne leaga. Sa discriminezi un posibil prieten, dupa contextul apropierii, mi se pare ipocrit. Inseamna ca la randul tau, ti-e rusine ca joci triburi si te ascunzi de ceilalti prieteni din RL. Nu pot sa cred ca in marea ta cariera tribala, nu ai reusit sa gasesti pe cineva cu care sa discuti si altceva decat atacuri, deff si diplomatie. Care e problema sa despici firu-n 4 la ora 4 noaptea si sa zici mersi ca mai e cineva care are atacuri, ca mai poti schimba o vorba? E doar un exemplu... dar repet, nu judec, fiecare e asa cum e! Faptul ca eu cunosc personal mai multi tribali decat tine, eu il consider un noroc. Poate pentru tine e jenant. Asta e... Mie nu mi-e rusine cu prietenii mei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

mi-ai gresit numele..probabil ostentativ..

De la bun inceput am afirmat ca fiecare face ce crede de cuviinta cu viata lui..nu am condamnat pe nimeni si cu siguranta nu am facut referire la un jucator anume.Vad insa ca te-ai simtit ofensata si mi-ai criticat destul de dur opinia(desi e o simpla opinie)..Nu clasific prietenii in functie de provenienta lor,ci fireste,in functie de gradul de apropiere fata de ei,rezultat al compatibilitatii dintre 2 sau mai multe persoane,insa aici e o discutie mai larga.Orice joc online vine sa umple un gol din viata unui jucator.Multi is in cautare de afectiune(desi e in forma virtuala..peste 50%),altii doresc sa se impuna ca urmare a incapacitatii de a se impune in viata reala,si tot asa.Jucatorul de triburi e raspandit in toata tara si dincolo de granitele ei,prin urmare,eu ca sa-mi petrec timpul cu colegii de trib,ma simt nevoit sa-mi iau masina si sa fac o peripetie de cateva sute de km...aceasi peripetie o repet de vreo 30 de ori pana sa ajung sa cunosc cat de cat colegul de trib care ar urma sa-mi fie prieten(nici nu se pune problema sa cunosti un om in urma discutiilor de pe mess/skype/joc).Si atunci ma intreb,cand ai prieteni care te cheama la o cabana sau in oras la o bere,cum le spui tu ca nu poti intrucat te duci sa te intalnesti cu colegii de trib?cum?..Daca ma joc tw.net si gasesc acolo vreo 3 colegi care mi-s dragi,ce fac?ma duc pana in Irlanda,Columbia si Rusia ca sa-i vad?cine stie,poate v-or fi cei mai buni prieteni a mei..:eek:..
In alta ordine de idei,cunosc o gramada de jucatori de triburi cu care vorbesc despre fotbal,pisici,avioane si iaurturi,fara sa pomenesc de atacuri si de sate.Cunosc o gramada pe care i-am ajutat in problemele lor din viata reala,dar am facut asta pe mess,nu la o "petrecere" la 200 de km de mine,la care ma duc si ma prezint multimii "salut,eu sunt dragonul xxx" de pe joc..e ceva fabulos..

Si ca sa inchei..Da,am momente in care mi rusine ca ma joc jocul asta,doar ca nu e asa simplu sa te lasi de el..daca era,ma lasam de mult..o dupamasa placuta Aldana(remarca ca ti-am scris bine numele)
 

Bampirul666

member
Scor reacție
2
Aldana, vrei sa fii prietena mea??? :D:D In toate sensurile? :p Eu sunt singur si oropsit dar is frumusel nevoie mare. De castigat, castig binisor... deci stau bine. Sincer sa fiu, am intrat pe jocul asta ca sa te cuceresc. :*:* Astept un raspuns pozitiv din partea ta.

Si acum, referitor la colegii carora le e rusine cu "prietenii" de pe triburi... Atat va spun: ceea ce ati afirmat este de o ipocrizie fara margini. In locul vostru as sterge postarile ca sa nu mai citeasca si altcineva si sa va dea una peste ceafa. Daca "gasca" voastra ar face misto de voi pe un asemenea subiect, nu inseamna ca voi sunteti cei fraieri ci ca ei sunt cei incuiati. Eu unul am cunoscut oameni minunati pe jocul asta si cand spun asta o spun cu toata sinceritatea posibila. Chiar daca pe unii ii cunoastem doar virtual, asa cum spune si master, uneori vorbim mai multe lucruri decat am vorbi fata in fata cu un prieten din RL. Nu inseamna ca nu avem prieteni in viata reala sau ca nu ducem o viata normala ci ca pur si simplu suntem DESCHISI variantelor/posibilitatilor si lasam sa vina totul de la sine. Numarul de prieteni nu este limitat de nimeni si de nimic si e cu atat mai bine sa ai pe langa tine persoane care impartasesc aceleasi pasiuni.
Hai sa-ti dau un exemplu: daca Aldana mi-ar da telefon la 3 dimineata ca are o problema si are nevoie de ajutor, in secunda doi as fi in masina si as zbura catre targu mures. Asta nu este nebunie, este prietenie sincera si crede-ma ca nu are nicio legatura cu contextul in care am cunoscut persoana.
 

DeletedUser11365

nu am zis ca mi rusine cu "prietenii" de pe triburi..toti suntem oameni,si cu multi dintre ei ma inteleg bine..normal ca o gramada is oameni extraordinari..dar intrebarea mea e simpla si logica "De ce sa ai nevoie de un joc ca sa-i gasesti?".Eu poate am un vecin cu care nu am vorbit in viata mea,si il vad de 3 ori pe saptamana in mall,si abia il salut,si daca as ajunge sa-l cunosc,as afirma ca e un om extraordinar..la fel,poate am un coleg de servici care e extraordinar,poate am un var pe care nu l-am vazut de ani de zile si nu am apucat sa-l cunosc suficient de bine incat sa-mi dau seama ce om misto e..in schimb ajung sa-mi cunosc colegii de trib..ring a bell?colegii de trib..oricum nu o sa ajungem niciodata la un consens..odata ce ai inceput sa practici ceva,nu te mai convinge nici dracu ca nu-i bine
 

Bampirul666

member
Scor reacție
2
Tocmai ti-ai raspuns singur la dilema. Nu conteaza contextul in care ai cunoscut persoana. Conteaza acea "chemistry" pe care o ai atunci cand vorbesti cu ea. Rationezi prea mult, iei mult prea in serios problema imprietenirii pe joc. Probabil ca ai fost pus in situatia sa comenteze x sau y la adresa colegilor/prietenilor creati pe triburile. Incerci sa iti justifici prea mult ceea ce chiar tu simti. Si eu am veri sau vecini cu care nu am tangente. Faptul ca imprietenirea a venit de la sine cu cineva de pe joc, nu inseamna ca-s un ratat nici ca nu am alte posibilitati. Prietenii nu ii poti alege dupa locul in care i-ai cunoscut, statut social, pozitie financiara etc. Daca ar fi asa, nu ai fi decat un ipocrit ancorat intr-o viata bazata doar pe interese meschine. Permite-mi sa ma indoiesc ca ai fi asa. Nu te cunosc insa cred ca nici tu nu crezi ce ai spus mai sus.
 

DeletedUser

nu am zis ca mi rusine cu "prietenii" de pe triburi..toti suntem oameni,si cu multi dintre ei ma inteleg bine..normal ca o gramada is oameni extraordinari..dar intrebarea mea e simpla si logica "De ce sa ai nevoie de un joc ca sa-i gasesti?".Eu poate am un vecin cu care nu am vorbit in viata mea,si il vad de 3 ori pe saptamana in mall,si abia il salut,si daca as ajunge sa-l cunosc,as afirma ca e un om extraordinar..la fel,poate am un coleg de servici care e extraordinar,poate am un var pe care nu l-am vazut de ani de zile si nu am apucat sa-l cunosc suficient de bine incat sa-mi dau seama ce om misto e..in schimb ajung sa-mi cunosc colegii de trib..ring a bell?colegii de trib..oricum nu o sa ajungem niciodata la un consens..odata ce ai inceput sa practici ceva,nu te mai convinge nici dracu ca nu-i bine

Nu vrei sa ne intalnim la o bere ? Fac eu cinste.
 

DeletedUser

@ cristian ciura octav... imi cer scuze ca ti-am scris gresit numele, nu am nicio scuza, a fost insa o greseala complet neintentionata, si desi verific inainte sa apas butonul submit, peste respectiva greseala mi-au fugit ochii. Am editat insa, de cum mi-ai atras atentia.

Raportandu-ma la a doua parte a postului tau, tind sa cred ca m-ai judecat eronat. N-am nicio problema referitoare la cum iti faci tu, sau altul, prieteni pe internet. Daca tu consideri ca sunt necesare 30 de intalniri ca sa-l consideri prieten, asta e parerea ta...sunt standardele tale, numai ca te rog, nu incerca sa le impui ca fiind cele normale ca iti pot aduce o gramada de persoane dispuse sa contrargumenteze... si nu neaparat prieteni de-ai mei. Faptul ca e mai usor sa te retragi in joc si sa te complaci in a nu avea viata reala, e din nou alegerea fiecaruia. Sa arunce cu piatra ala care nu are pacatul asta... desi tocmai prin existenta lui aici, ar demonstra contrariul. Eu nu mai joc de jumatate de an... poate chiar mai mult, nu mi-a fost greu sa ma las... si chiar ma bucur ca am facut-o. Insa prietenii care mi-au ramas, au trecut de testul jocului si inca pastrez aceleasi relatii cordiale. Nu am jucat pe .net sau pe vreun alt server, deci nu stiu cum m-as comporta... banuiesc ca acolo, totusi, exista bariera limbii si a culturii, deci e mai greu sa gasesti o persoana pe care sa o consideri prietena. Iar daca te referi la refuzul de a "merge la o cabana cu prietenii din RL" asta mi se pare exagerat, in orice conditii, cu atat mai mult pentru ca ai atacuri sau mai stiu eu ce situatie critica pe joc. In rest... make love, not war! Mai usor cu autoatacabilul... ca n-am dat nimanui in cap....inca :D

@ dragul/a meu/a bampirul666: tin sa te anunt ca un astfel de gest e imposbil, deoarece si pentru ca nu mai am nr tau de telefon... haaaaalt! nu da cu pietre, mi s-a busit telefonul, am pierdut si numarul lu' mama!!


LE: azi nu mi-am luat lecitina... am uitat ca tie ti l-am cerut ieri :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daaa... vreau!! normal... mi-e mare frigiderul... si gol... dar asta nu conteaza... frumos sa fie :))
 

DeletedUser

Atentie! Eldoiend ataca cu nobili! :rolleyes:

Agresor: un mare jucator eldoiend
Origine: un sat eldoiend

Număr: 0 0 0 0 187 0 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1


Apărător: un mic jucator getic
Ţel(direcţie): un sat gol

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


nu se poate asa cevaaaaaaaaa!!!:eek: trebuia sa reduca adeziunea!!! aaah.. stiu, poate vroia sa faca loc in ferma si sa ia satul gol cu spionii! sau ceva asemanator, sunt sigur ca stimabilul ghismo are raspunsul corect :))
 

DeletedUser11365

am eu raspunsul corect..nobilul nu se trimite cu cavalerie..el duce o lupta la sol,in care cavaleria nu-l insoteste...satu probabil are zid 20,si atunci,in absenta infanteriei,nobilul preia deff-ul zidului..era tot una daca il trimitea neinsotit..
 

DeletedUser

nobilul nu se trimite nici cu spioni, asa cum a fost trimis in raportul de mai sus!:|
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus