Utopic

  • Autor subiect DeletedUser4195
  • Data de început

DeletedUser33975

eu zic ca e cel ce se descurca in orice fel de situatie de unul singur,nu conteaza cum o face,bineinteles sa o faca intr-un mod corect,nu cu "smenuri".asta pana intr-un anumit stadiu al jocului,ca dupa un an de joc pe o lume deja nu prea mai poti sa faci fata de unul singur cand se pune un trib intreg pe tine,faci si atunci,dar nu mai mult de o saptamana,cel putin asa cred eu...nu poate fi jucator care sa reziste la atacuri nonstop,fara ajutorul tribului mai mult de 5/7 zile...bineinteles,atacatorii sa nu fie nubi.
 

DeletedUser38023

aaa - pai degeaba sunt cei mai buni 200 de jucatori (desi nus cum ii alegi) - degeaba sunt activi din momentul 1 pana la final - degeaba

pentru ca progresia matematica e destul de simpla - tre sa tii cont de costul talerilor - numarul de jucatori activi - rata de innobilare a acestora - si numarul de sate de pe harta.

zicem o medie de 200.000 mii de sate - cu o medie de 1 sat/zi/jucatori iti trebuie 1000 de zile ca sa innobileze cei 200 toata harta - adica 3 ani - adica media unui server dupa cum zice innogames :)...

Dex, pe o lume clasica media de sate cucerite / zi de catre un jucator poate fi si 10 :) si 100 :) o astfel de lume s-ar putea inchide intr-un an :)

eu zic ca e cel ce se descurca in orice fel de situatie de unul singur,nu conteaza cum o face,bineinteles sa o faca intr-un mod corect,nu cu "smenuri".asta pana intr-un anumit stadiu al jocului,ca dupa un an de joc pe o lume deja nu prea mai poti sa faci fata de unul singur cand se pune un trib intreg pe tine,faci si atunci,dar nu mai mult de o saptamana,cel putin asa cred eu...nu poate fi jucator care sa reziste la atacuri nonstop,fara ajutorul tribului mai mult de 5/7 zile...bineinteles,atacatorii sa nu fie nubi.

Boss.. Termenul "singur" se contrazice cu definitia jocului..
Si daca mai adaugi pe langa "singur" grupul de cuvinte "orice situatie" va fi si mai imposibil :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33975

era vorba de jucator de exceptie,nu de trib/echipa de exceptie ;)
 

DeletedUser20103

vorbind strict de jucatori(nu conducatori,nu caractere,nu diplomati..etc),imi vine in minte un singur jucator de exceptie din cati stiu eu..un jucator "de exceptie" iti da recuperare fara sa aiba atacuri pe un sat,anticipand un interval de ore la care ar urma sa atace dusmanu,stie cand sa dea 100 lance si cand sa dea 100 spada la split..is o gramada de chestii..nu mai dezvolt ca tre sa plec..nu esti jucator daca dai un trenulet in 100 de miimi..nu esti jucator daca dai un backtime..nu esti jucator daca dai o recuperare....am plecat..


spune-ne si noua..cine este acel jucator "exceptional"?:eek:



cu mana mea am dat astfel de recuperari cand trebuia sa plec de acasa si nu aveam cui sa las sitter pe l8 de exemplu...a nu se intelege ca eu is acel jucator de exceptie..ti-am dat un exemplu..nu-i o utopie..intotdeauna se poate mai bine,si pe jocu asta se pot face multe desi multi zic ca-i limitat..gata,gata..am plecat..


ai facut tu din astea?:eek: pai inseamna ca esti cel putin la fel de valoros ca el..:( 1 si cu 1 fac 2..e bine:) avem 2 jucatori de "exceptie" pe .ro..:cool:
 

DeletedUser11365

nu ma asteptam sa ma iei tu tare..asta e..mi-am zis parerea si atata..nu mai am timp si chef de polemici pe triburi..
 

DeletedUser20103

tu ti-ai spus parerea si eu ti-am cerut sa dezvolti.nu poti spune..'voi toti sunteti degeaba..pentru ca nu puteti sa faceti ce face jucatorul "x"..'.cel ce a exagerat ai fost tu.
 

DeletedUser11365

nu mi-ai cerut sa dezvolt,ai fost ironic si atata...tipic si trist..din punctu meu de vedere esti un jucator bun si nu ma gandeam ca apelezi la replici ieftine..sub nicio forma nu am insinuat ca "toti sunteti degeaba" :)
 

DeletedUser20103

discutia noastra vad ca incepe sa semene cu o "cearta ieftina"..si da..cam asta ai facut:) insa de..fiecare are parerea lui:) pe harta se stabilesc chestiile de genul..vedem;)
 

DeletedUser4195

lol
am scapat de ban dupa atita amar de vreme
amaritii aia de sciti au inchis l3.si nici macar nu stiau sa dea drumul la computer,jucau triburile in praf cu un bat ruginit pe care il aveau de la un amarit de chirurg rus care il estrasese din coloana unei biete asistente japoneze sau vietnameze prabusita peste un soldat german care facea o frigaruie in timp ce sotia lui si cei trei copii mergeau in vizita la rubedenii in israel ,ma gindesc ,oare daca ii invata cineva asta olecuta mai devreme invatau sa joace triburile!?
poate tu mine si utopia mea devenea autopica !!???:p:p:p:p:p
NU


cand ii gasesti, sa le ceri autografe

iti cer
table, remmy, septica, boltz?
sex si zero

cine ne plateste pt asta?
eu pe tine:D cel putin sunt dispus

modestule :p
sexoasooooooooo

discutia noastra vad ca incepe sa semene cu o "cearta ieftina"..si da..cam asta ai facut:) insa de..fiecare are parerea lui:) pe harta se stabilesc chestiile de genul..vedem;)

pe tine te iubesc frate,esti singurul care ai inteles dupa trei organizate sa trimiti defence la secunda,scz la 100 milisecunde
te-as loa in tribul ala utopic:p:p:p:p:p:p:p:p chit ca am depasii cu citeva zile termenul.interesanta ar fi si mine pt propaganda,e tare in clanta,fara ghilimele ,nu ma intelegeti gresit va rog:eek:
ps
lamuriti-ma va rog frumos,ca nu pricep si pace,ce dreaq are batul ala de il tot ling si il sug femeile!!?????AAAAA!!!!!!?????sa incerce ele oare sa il lustruiasca?ma intreb doar,si daca da,in ce scop!!???dar mai bine sa nu ne intrebam si sa le lasam sa faca ce stiu ele mai bine,doara cunoasteti ca dinsa,curiozitatea, o ucis pisica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4195

No inca o utopie
putem reveni la maximul 2-3 lumi pe triburile punct ro!!!!?????
Una ar fi utopia perfecta:p:p:p:p:p:p:p:p
Prea multi cocosi si mult prea multe gaini joaca jocul acesta.A devenit o simpla gainarie din pacate
TOTI pe aceasi creaca
credeti ca va tine!!!??????? EU CRED CA NU :p
Glumesc ma timpiteilor dar ar FI INTERESANT
spor la sate:):):)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus