Va cer ajutorul

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

soimul carpatin a spus:
Am nevoie de ajutorul vostru.
Imi este foarte greu sa fac acest lucru, dar din ce in ce este mai greu.
Probabil uni cunosc situatia mea alti nu, motiv pentru care o sa arat pe scurt aici :
In anul 1986 sotia a nascut prin cezariana al doilea copil, pe fica mea Necsoi Gabriela, totul era normal si eram fericiti pana la 6 luni cand copilul a facut niste convulsii puternice, concluzia medicilor : Microcefalee , Parapareza spastica. Cauza nu se stie ( Cernobal, Medicul care a facut operatia a atins copilul cu forcepsul, Nu sa constatat ca acesta nu are moalele capului , etc.). Nu va spun la cati medici si pe unde nu am fost, totul in zadar, astfel copilul a obtinut Certificat de handicap grav nr. 13688/17.11.2008.
Boala a evoluat astfel copilul a inceput sa aive crize epileptice (ce greu a fost, mai ales ca nu ne confruntasem cu asa ceva si ca era tocmai copilul meu ), in timp copilul sa dezvoltat devenind obez si din ce in ce mai greu sa te lupti cu el, nu merge, nu vorbeste ( acum la 23 ani abia foloseste cateva cuvinte) nu spune cand are nevoie la toaleta.
Acum cateva luni a avut probleme cu dantura, nici un medic nu sa bagat asa ca am mers la Facultatea de Stomatologie la Bucuresti (foarte greu, nu aveam cu cine sa o transport etc), pur si simplu au … 3 masele si un dinte extrasi.
Acum alt necaz, datorita medicamentatiei, are scorazis, grav este ca il are pe scalp, ca sa pot sa aplica unguentele trebuie sa o tund permanent la 0 cum se spune, boala evolueaza ajungand si pe abdomen, sani.
Eu sunt pensionat pe caz de boala, sotia a lasat serviciul pentru a se dedica intretinerii copilului, fiind asistent social.
Traiesc la tara, aici oameni te trateaza in alt mod si clevetesc pe la poarta, nu sunt conditii de transport, nu poti beneficia de drepturile si ale minime pe care le acorda statul sau nu ai cunostinta de acestea, de aici si retinerea de a solicita sprijin, considerat ca si cum ai cersi .
Discutind cu prieteni din trib, discutand cu sotia m-am hotarat totus sa fac acest gest, astfel ca m-am interesat si am deschis doua conturi la B.R.D. unde cei care doresc si au posibilitatea sa depun diferite sume pentru strangera unui fond de intrajutorare.
Sunt personae care sufera mult mai mult decat mine, personae pe care si eu le ajut dupa posibilitati, poate sunt si alti care nu au curajul sa ceara sprijin cum am facut si eu timp de 23 ani.
Multumesc tuturor care cel putin au avut rabdarea de a citi cele scrise de mine mai sus.
Iata cele doua conturi :

- in EUR cod IBAN
RO41BRDE160SV17074521600

- in LEI cod IBAN
RO16BRDE160SV04800641600


Date contact:

Ma numesc
Necsoi Puiu-Adrian
Am domiciliu in com. Hulubesti nr.38 jud. Dambovita
Conturile sun deschise pe numele meu la banca BRD, Agentia BRD Gaesti situata pe Str. 13 Decembrie, Nr. 34 , Localitate Gaesti, Judet Dambovita.
BRD are urmatorul cod SWIFT/ BIC: BRDEROBU.

Fica mea se numeste
Necsoi Gabriela, este nascuta la data de 08.11.1986 in oras Gaesti, jud, Dambovita, avand CI seria DD 173674 cu CNP 2861108150441.
Certificat de Incadrare in Grad unu de Handicap nr.13688/17.11.2008

Aceasta este povestea unui fost coleg din RF. Imi cer scuze pt post dar si eu am un copil in varsta de 3 ani si stiu ca inseamna sa iti fie puiul bolnav... pt cei care au posibilitatea si vor sa ajute aveti acolo conturile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

daca gaesc o scuza cu lipsa banilor trimit si eu :( mare pacat si mult ghinion in lumea asta..
 

DeletedUser

poate este real.daca as avea i-as trimite.dar sunt minor.:)) si nu am bani.
 

DeletedUser

este foarte real! credeti-ma ca nu sunt genul care sa glumeasca cu chestii de genul asta!
 

DeletedUser

este foarte real..il cunosc si eu pe soimul..intamplator ne-am gasit pe jocul asta..suntem la multe K uri departare..dar s-a intamplat sa ne intalnim prin altcineva..nu conteaza asta..este un om minunat si sper sa se poata faca ceva in ajutorul lui si a familiei..
 

DeletedUser

Groaznica situatie

Stie cineva daca omul acesta si-a mai revenit, daca apelul lui a avut vreun succes. Daca mai are nevoie ii trimit si eu cu draga inima, ca decat sa dau pe bere... Nici nu vreau sa-mi inchipui cum e sa ai un copil atat de bolnav in aceasta frumoasa tara in care statul te ajuta...sa te impiedici pe scari.

Respect,
Alex

P.S.: k1vu, ti-am trimis un mesaj in joc :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus