"Vanzarile" de conturi !

Eight

member
Scor reacție
2
Salutare !
Vreau sa aduc in lumina un fenomen, zic eu, mai nou aparut, este vorba de asa zisa vanzare de cont.
Nu stiu daca s-a petrecut si pe alte lumi fenomenul, dar pe L 36 s-a intamplat de cel putin trei ori cu conturi mari, conturi din varful topului, conturi care cand si-au simtit sfarsitul aproape, pentru a nu parasii lumea cu coada intre picioare si a avea o statistica "curata", au scris la profilul lor cont de vanzare si apoi si-au facut o "anonima" catre Suport. Dupa care, urmeaza banarea pe neatacabil, astfel incat in 15 zile ies din scena cu statistica curata.
Cum o astfel de smecherie, pare cel putin la fel de grava ca o jignire, pentru ca jigneste o harta intreaga, vin cu propunerea ca banarea sa se faca pe atacabil.
Dau ca exemplu si unul din cazuri, nu dau numele celui implicat, dar inainte de a scrie la profil ca vinde contul, a trimis toate trupele ofensive in atac pe satele inamice de la mare distanta, trupele defensive le-a impartit si trimis sprijin in satele de barbari din zona, pentru a nu putea fi jefuite, dupa care a venit banarea. Iar cei din zona s-au vazut nevoiti ca zile intregi sa ocoleasca jefuirea acelor sate de barbari sau sa le curate si sa se apere in fata unui inamic care ataca, dar nu putea fi atacat.
Deci intrebarea ar fi, se poate aduce acest amendament la regula, banarea sa se faca pe atacabil in cazul in care se anunta vanzarea contului ?
Banuiesc ca printr-o astfel de masura se va descuraja astfel de practici.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Eu cred ca totusi este destul de "relativa" treaba asta, mai ales ca ( probabil ) se stie ca sanctiunile pentru regula 5 nu sunt de neglijat.
Dar ideea in sine este buna, nu vom mai fi nevoiti sa demonstram intentia pana la urma.
 
Sus