Versiune noua?!?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Care e treaba cu versiunea asta? Vi s-a parut asa performanta?? Poate merge pe lumea 23 unde jucatorii inca nu au ajuns la 10 sate.. desi am incercat si acolo si merge extrem de PROST!!! Stai secunde bune sa incarce orice sau sa lansezi o comanda, iti da peste cap tot!!

Care e motivul pentru care ati decis sa introduceti aceasta versiune si pe lumile mai vechi de joc? A verificat cineva sa vada daca un server atat de incarcat sustine tot "adaosul" asta grafic? Acum si lumea 9 merge extrem de prost!

Daca de exemplu te duci la privire generala si selectezi "trupe" de pe toate grupele si de pe toate satele, poti sta linistit peste 40-50 de secunde sa iti afiseze rezultatul.
Daca pur si simplu dai la privire generala 10-15 secunde. Ideea era sa fie un joc in timp real. Si asa viteza lumii este extrem de slaba.. De ce am face ceva care sa ingreuneze complet acest server??

As propune sa revenim la versiunea care a fost pana acum. Sunt convins ca daca am avea si noi dreptul sa alegem pe banii nostri, peste 95% ar alege pentru vechea versiune! Oricum cert este ca s-au dus vremurile cand puteai lansa atacuri in aceasi secunda.. acum daca ai noroc te incadrezi in acelasi fus orar...
 

DeletedUser8140

Mie-mi place si versiunea asta, mi se incarca grupele relativ, ce-i drept regret un singur lucru, scriptul de selectat sate de pe harta.

Get use to it!
 

DeletedUser

Nici mie nu imi place aceasta versiune.
De aceeasi parere sunt si eu , sa revina versiunea cea veche inapoi.
Majoritatea jucatorilor nu le place aceasta versiune , cam toti sunt nemultumiti.
 

pirates406

member
Scor reacție
0
mie tot ce imi place la versiunea asta e desenul ala care il arata la rapoarte, e destul de realistic; in rest, nu-mi place : ) )
 

DeletedUser

Da, visaţi în continuare.. eventual, speraţi :)) . V-aţi şi găsit ce să cereţi..
 

DeletedUser34265

De cand s-a implementat noua versiune la mine a mers bine, chiar mai bine decat cu versiunea veche, poate de vina este calculatorul tau, AOD!
 

DeletedUser

De cand s-a implementat noua versiune la mine a mers bine, chiar mai bine decat cu versiunea veche, poate de vina este calculatorul tau, AOD!

Putin probabil.. depinde foarte mult de intervalul in care intrii pe joc, dimineata si in general ziua pana la 17:00 - 18:00 serverul merge relativ normal, ba chiar bine; seara in schimb, dupa 19:00, cand probabil intra cei mai multi utilizatori, devine impracticabil.
Crede-ma ca sunt multi care au sesizat aceasta problema.. si sincer chiar nu exista banda de internet in Romania care sa sustina aceasta versiune cu toti utilizatorii logati in acelasi timp! Asta e garantat! Problema e ca si cu jumatate din utilizatori on in acelasi timp sunt mari probleme de server.
 

DeletedUser

Si ca tot a venit vorba de grupe si de recrutare.. am observat ca nu mai merge nici un script.. nici pe explorer, nici pe mozilla si nici pe opera..

Stie cineva ceva?
 

DeletedUser

si totusi .. pe bune daca am inteles ceva.. e si de atac? e si de aparare.. ?!
Poti sa imi dai si mie "mura in gura" cat sa dau si eu ca noobul copy paste la un singur script pe care sa mi-l adaptez eu apoi la aparare, cavalerie.. etc.. da-mi-l pe cel de atac.. sau pe care vrei tu...
 

DeletedUser

Sincer.. in cel mult o saptamana contul meu va deveni sate de barbari.

Spor la joc!
 

DeletedUser8140

E si de atac si aparare, configurezi in script satele si cand dai recrutare in masa iti apare un meniu de unde selectezi, atac sau aparare.

@barbari Super! =))
 

DeletedUser16239

vad aici multe pareri despre noua versiune ! sa inteleg ca la un joc ca asta sa cotizam si sa luam si calculatoare de ultima generatie ?
cred ca esrte cazul ca echipa care sa ocupa de grafica sa mai lucreze ceva la noua versiune ! sper ca asta sa fie inaite de a iesi la pensie !:)
 

DeletedUser16239

mai sa fie ! din ce in ce mai bine ! cred ca trebuie sa ne dea banii inapoi cei cu versiunea asta noua ! merge foarte rau ! hei ! cei care va ocupati de bunul mers al jocului ! mai aveti putin si spuneti la jucatori sa nu mai joace ca se blocheaza serverul !:(
 

DeletedUser26839

generată în 56 ms | Ora Server: 9:48:21 29/01/2011

mai updateaza browserul si daca cumva e IE poti sa-l si schimbi :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus