Versiunea 5.2

DeletedUser

A aprut versiunea 5.2 la englezi

Uitati
We will be updating to Version 5.2 on Wednesday, February 18th, sometime around noon server time. There should be very little downtime on all worlds.


This update includes:


Shared forums:
* Sharing a forum now has to be confirmed by the tribe leaders
* A shared forum can now be unshared by any tribe the forum is shared with


New visualization of church radius:
* Church radius can now also be displayed on the large map (does not work in Internet Explorer)
* It is now easier to see which village is inside the radius in both the mini map and the large map

PA: Political Map
* Territory of your tribe can be displayed on the mini map
* Territory owned by your account and by the tribe can displayed on the large map (does not work in Internet Explorer).
* the political map is updated every 10 minutes


Tribe forums:
*Added simple color picker

PA: Market Place:
*It now has the same history-popup as the rally point, in order to speed up the process of transferring resources to the same village.

Asta el inkul
Se baga si la noi?

P.S.Daca cineva intelege ce-i cu harta aia sa imi zica si mie.
 

DeletedUser

- Forum comun:
* Pentru a împărţi un forum acum este nevoie de aceptul membrilor cu drept de conducere din ambele triburi.
* Un forum comun poate fi scos din categoria forumurilor comune de catre oricare din triburile cu care este impartit.

- Bugfix: Productia satelor bonus nu este cu X % mai rapida, productia normala este cu X % mai lenta. Au fost ajustate detalile procentuale in joc.

- O noua modalitate de a vizualiza zona de influenta a bisericii:
* Raza biserici poate fi acum afisata si pe harta mare (nu functioneaza cu Internet Explorer)
* Este mai usor acum de aflat ce sat este in zona acoperita de biserica atat in harta mica cat si in harta mare.

- Cont premium: Harta Politica
* teritoriile altor triburi pot fi vizualizate in harta mica
* teritoriile detinute de sine si de tribul de care aparti pot fi afisate si in harta mare (nu functioneaza cu Internet Explorer)
* harta politica este actualizata la fiecare 10 minute.

- Forumul intern al tribului: adaugat buton de selectare culoare

- Cont Premium: Targul are acum acelasi pop-up al istoricului ca si piata centrala cu scopul de a creste viteza procesului de trimitere resurse catre acelasi sat.
-Siterul nu mai poate activa impartirea legaturii de internet de pe conturile aflate in siting

pe 19 februarie ne jucam pe versiunea 5.2 :)
 

DeletedUser7086

atunci pt ce ne mai trebuie satele bonus ??? cica scade acum.
 

DeletedUser

E dragutza ideea noua de harta si te ajuta destul de mult (chiar daca nu e foarte "artistica")... Totusi nu prea am inteles eu bine faza cu Harta Politica... Oricum nu va mai plangeti de harta nou ca si optiunea: harta politia si optiunea: arata raza bisericii pot fi scoase linistit ! :p Eu de ex joc cu grafica de pe 4.x dar sa-mi arate raza si alte nebunii ! :D
 

DeletedUser7556

Harta aia mare imi place, dar aia mica credca o sa arate urat:(
 

DeletedUser

Daca vreti puteti dezactiva harta...Si gata harta va aparea normala...Sincer 5.1 nu ar trebuii modificat doar cu faza cu forumul comun...:)
 
Sus