Versiunea 8.0 se apropie !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Stimaţi jucători !​

Versiunea 8.0 bate la uşă, dar, mai trebuie să aşteptăm căteva săptămani. Realizam că suntem puţin cruzi, iată căteva imagini din ce va fi.

03495202344136535277.png


Am observat că odată cu maturizarea lumilor, regiunile controlate de triburi ajung prea mari să fie afişate integral în harta mică, si harta lumii este pur şi simplu prea mare. Pentru a contracara acest inconvenient, ne-am decis să adăugăm posibilitatea de a redimensiona harta mică cu mai mult de 2 ori dimensiunea iniţială.

74038175725503993999.png


Primiţi o multitudine de rapoarte - zeci, sute...mii. Deseori poate fi dificil de găsit exact ceea ce cautaţi de fapt, si datorită dorinţelor exprimate de Dumneavoastră, am adăugat câteva filtre adiţionale pe pagina de rapoarte. Alegeţi condiţiile pe care le doriţi şi rapoartele vor fi ascunse dupa cum aţi specificat. Puteţi inclusiv căuta după un anumit titlu de raport!

În săptămânile viitoare vor urma multe alte noutati, ramaneti "pe fir" !

Echipa Triburile România
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Vă prezentăm astăzi noi facilităţi ale Versiunii 8.0:

teaser2_a.png


Am adăugat [claim] ca sistem de BB-codes. Când se foloseşte cu coordonatele unui sat, va arăta aceleaşi informaţii ca şi [coord], în plus adăugându-se informaţiile referitoare la rezervarea acelui sat – respective dacă satul este rezervat şi de către cine. Acesta va fi disponibil pentru forumul intern al tribului şi pentru Notiţe.

teaser2_b.png


După ce noul sistem de sortare în funcţie de clădiri şi de nivelul de cercetare în Privirea generală a fost foarte apreciat, am trecut la următorul pas, adăugând noi criterii de aranjare. Printre altele, veţi putea acum să sortaţi satele în funcţie de numărul de trupe în Privire generală / Combinat, sau de spaţiul disponibil în fermă în Privire Generală / Producţie.

Ne auzim data viitoare!

Echipa Triburile
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
Salutări!

Încă mai citiţi această rubrică? Foarte bine, pentru că avem şi alte noutăţi pentru voi.

Astfel, am adus schimbări majore sistemului de războaie între triburi, după răspunsul pozitiv primit la Versiunea 7.0. În primul rând, vor putea participa mai multe triburi, iar datele lor vor fi înregistrate într-un singur război.

Pentru pasionaţii de grafice, am adăugat în pagina Războaiele tribului două noi tipuri de statistici (Statistici versus timp), printre alte opţiuni de afişare şi noutăţi. Nu trebuie, însă, să vă îngrijoraţi, pentru că şi vechiul mod de afişare va fi disponibil, în caz că nu doriţi să renunţaţi la el.

new_graph1.png


În final, va exista un nou buton în pagina de Clasamente, astfel încât toată lumea să poată vedea care triburi îşi pun în practică planurile de anihilare a altora, şi cât de eficient.

Aici puteţi purta discuţii despre noua versiune de joc Triburile 8.0! :)

Vă aşteptăm în curând cu ultima prezentare a versiunii 8.0!

Echipa Triburile
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus