Versiunea 8.3

DeletedUser

http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=1011950#post1011950

Facilităţi :
- Recrutarea în masă a fost făcută posibilă şi pentru utilizatorii non-premium

Altele:
- Nu mai este necesar contul premium pentru a vedea ce prieteni sunt online.


in sfarsit apar si unele schimbari pentru utilizatorii non premium care sa ii ajute in joc . desi eu joc ( doar ) cu cont premium chestia asta ma bucura . dar ... niste detalii suplimentare ne oferiti si noua ? parerea mea este ca daca nu vor avea si posibilitatea de a adauga satele unor grupe nu ii va ajuta prea mult recrutarea in masa pentru ca nu merge nimeni pe o configuratie full deff sau full off . vom vedea .
raka , carmi ... niste detalii suplimentare ? mai sunt 2 zile pana va fi implementata 8.3
 

DeletedUser

pf ... chiar :| ce naspa.am si uitat ca daca n-ai premium n-ai grupe ... asa n-are niciun rost recrutarea in masa.
 

DeletedUser21711

in sfarsit, jocul devine mai interesant...

Pana acum, cei care nu aveau premium, nu prea aveau cum sa joace, si pe la 20-30 de sate dadeau stergere.
Totusi, pana la urma, cred ca si optiunea pentru baterea talerilor ar trebui introdusa. Degeaba ataci, daca nu ai nobili cu ce sa iei satele.

cred ca, cu ajutorul acestui update, o sa avem jocul mult mai interesant, cu oameni activi ...

ps: daca am facut off-topic, sau spam, va rog sa ma scuzati, dar, nu am avut alt loc in care sa imi exprim ideile :rolleyes:

ON topic:
in legatura cu recrutarea in masa... chiar daca nu ai posibilitatea cu grupele, oricum usureaza munca cu mult.
De exemplu: numesti satele in ordine. Primele atac, urmatoarele aparare, si apoi cu copy paste (ctrl+c, ctrl+v), introduci pe rand, trupele si mergi pe coloana in jos.
 

DeletedUser

Sau lasi intotdeauna acasa pe satele de def 5 lanci; daca vezi ferma goala si 5 lanci pe satul ala bagi la recrutat trupe de aparare, daca nu vezi 5 lanci bagi la recrutat trupe de atac.
Astfel chiar daca ferma ta de def e distrusa complet unde ai trimis-o sprijin stii ce trebuie sa recrutezi pe satul respectiv, si nu recrutezi atac in loc de aparare sau aparare in loc de atac :)

Cit despre bagat prea multe facilitati fara premium i-ar cam lasa pe cei de la INNO fara incasari, si presupun ca vor sa cistige bani, nu sa dea faliment ;)
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu cred ca au castigat destui bani :D Ar trebui acum sa se gandeasca mai mult la mentinerea afacerii pe linia de plutire, sa echilibreze putin raportul dintre profit si etica , raport net favorabil profitului pana acum :)
 

DeletedUser8140

Facilităţi :

- Recrutarea în masă a fost făcută posibilă şi pentru utilizatorii non-premium

teapa, ei inteleg altceva prin recrutare in masa :) ia verificati ce-au facut marlanii
 

DeletedUser8140

Pai recrutare in masa zice in update, dau pe recrutare la un sitter fara premium iar Recrutare in masa e pentru cp, singura chestie e ca pot recruta cazarma grajd si atelier in aceeasi fereastra

Recrutare

În această privire generală poţi crea orice fel de unităţi, dacă ai clădirile şi tehnologiile necesare.
Recrutare Recrutare în masă Manager de trupe
Unitate Necesitate Timp (hh:mm:ss) În sat/în total Recrutare
Lăncier 50 30 10 1 0:02:39 0/0 (1)
Luptător cu spada 30 30 70 1 0:03:53 0/0 (1)
Luptător cu toporul 60 30 40 1 0:03:26 0/0 (1)
Arcaş 100 30 60 1 0:04:40 0/0 (1)
Spion 50 50 20 2 0:03:08 97/97 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe
Cavalerie uşoară 125 100 250 4 0:06:15 0/0 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe
Arcaş călăreţ 250 100 150 5 0:09:22 0/0 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe
Cavalerie grea 200 150 600 6 0:12:29 3315/3315 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe
Berbec 300 200 200 5 0:22:16 0/0 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe
Catapultă 320 400 100 8 0:33:23 0/0 Ferma nu poate aproviziona mai multe trupe


asta e recrutarea in masa? manager de trupe e pentru manager de cont, iar recrutare in masa e inca pentru premium, doar recrutarea asta merge ;))
 

DeletedUser

este decat recrutare simplu recrutarea in masa nu este activa
cel putin pe lumea 29 unde joc
probabil va fi activa cand vom avea 2-3 sate
cred
 

DeletedUser

:)) n-am stiut:)) ziceam si eu asa:))
defapt chestia e simpla e activa da nu pare:))
 

DeletedUser39591

Iar eu is la 100 sate si e recrutarea la care a dat jimmy copy+paste
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Acum am inteles la ce te referi, da, corect...anuntul a fost incomplet.
Ar fi trebuit sa sune : Recrutarea in masa pe un singur sat va fi posibila si pentru utilizatorii non-premium !

Fara cont premium !


9hs9ae.jpg

2w6a2pl.jpg
 

DeletedUser39591

Frumos zic "Recrutarea a inceput" :D
P.s cred ca ar fi bine daca ar pune sagetile alea cu care ne deplasam la fiecare sat...
Si sa bage si grupele
 

DeletedUser8140

o fi vreo greseala de programare? sau asta inteleg programatorii prin recrutare in masa? ;)) personal nu cred ca se va modifica ceva pana eventual la urmatorul update cand vor remedia unele probleme din versiunea asta


@rakanishu: deci pe un singur sat e recrutare in masa sa inteleg? :)) tare, si chiar visam frumos de 2 saptamani pana acum 1 ora :D
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Da, este pe un singur sat...si eu eram la fel de convins ca va fi recrutarea in masa pe care o stim de la premium.
Posibil la urmatorul sa fie si alte chestii valabile doar pentru PA si pentru non-PA.
 

DeletedUser39591

Raka,
Nu stii daca se va introduce si emblema pentru ce-i fara cp ?
 

DeletedUser8140

Convenience
- Starting recruitment for all recruitment buildings in a single village has been made available for non-premium users

dap, s-a tradus incomplet :) poate data viitoare, o zi buna sa aveti
 
Sus