Viitorul Lumii 5!

DeletedUser6843

hilar e ca radeati pe alte topicuri de anumite triburi ca fac fuziuni :D:confused:
nu o lua in nume de rau :) scot in evidenta doar ce ti se parea tie "naspa" la alte triburi :)

garantat 100%,ce sa ii faci asa e lumea in joc,nu ai ce sa faci.Multe triburi or sa se mai duca,iar apoi unii o sa rada ce se duce un trib mamut sau anti mamut apoi se duc si ei si fac diplomatii si cu triburi mamut,hei e sistem piramidal.Facem noi ordinde pe l5?O sa mai apara si pe alte lumi si tot asa...n si n de personaje.



Intrebarea mea:
Pana cand o sa va mai jucati fiecare acest joc.Ambitii ne putem pune tot timpul,dar ca jucator cand te simti "satisfacut"?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hilar e ca radeati pe alte topicuri de anumite triburi ca fac fuziuni :D:confused:
nu o lua in nume de rau :) scot in evidenta doar ce ti se parea tie "naspa" la alte triburi :)

eh na ... lupul moralist ...


am fost mereu de parere k ai bn sa ma uit in ograda mea inainte sa critic pe altii , dar fiecare cu moralitatea lui.
 

DeletedUser

hilar e ca radeati pe alte topicuri de anumite triburi ca fac fuziuni :D:confused:
nu o lua in nume de rau :) scot in evidenta doar ce ti se parea tie "naspa" la alte triburi :)

recunosc tribul O.S. a atins un nou record pe l5... de 151 de membri. cred ca 135 am fost maxim pana acum si asta pt putin timp.

ce se intampla? dupa atatea luni, mai mult cu certuri si jigniri decat joaca oamenii se mai si sictiresc si se lasa de joc. cei care raman sa joace incep sa caute colegi care sa fie pe aceeasi lungime de unda, unde sa gaseasca distractie si acel ceva care sa te tina in fata jocului.

O.S. a recrutat in ultimul timp niste oameni foarte activi si care stiu sa joace triburile dar cel mai important a recrutat niste oameni faini care vor sa se distreze fara sa fie interesati de toate idioteniile ce apar pe forumul extern.

revenind la topic:
sunt cateva triburi care o sa aibe viitor lung pe l5 asta daca nu se plictisesc. unul din motivele pt care immo a picat a fost plictiseala de l5. si razboiul dintre M.T. - O.S. sau ONE - O.S. o sa fie castigat de tribul care o sa aibe mai mult chef de joaca. pt ca in momentul in care nu prea mai ai chef si abia intrii o singura data pe zi incepi sa mai pierzi si din sate.
singurele triburi care nu o sa aibe viitor sunt triburile mamut. am ajuns in acel pct al jocului in care multi jucatori mari si buni o sa plece din triburile mamut, o sa-si faca triburi mai mici si mai eficiente si o sa-i manance pe fostii colegi care merg cu turma.

distractie!
 

DeletedUser

de data asta trebuie sa iti dau dreptate . deja a intervenit rutina si plixctiseeala ...



in legatura cu numarul de membrii e normal sa procedezi asa , insa ceea ce m-a deranjat pe mn personal au fost replicile tale din alte topikuri privind recrutarile facute mt ... oriunde este nevoie de prospetime si asta se face prin jucatori noi .
 

DeletedUser

de data asta trebuie sa iti dau dreptate . deja a intervenit rutina si plixctiseeala ...



in legatura cu numarul de membrii e normal sa procedezi asa , insa ceea ce m-a deranjat pe mn personal au fost replicile tale din alte topikuri privind recrutarile facute mt ... oriunde este nevoie de prospetime si asta se face prin jucatori noi .

man strategia voastra a fost una de succes desi consider ca nu e foarte ortodoxa. nu am nimic sa recrutezi si sa triezi sau sa iti iei satele jucatorilor care se lasa.

ce m-a uimit pe mine e cum brusc ati sarit de la 300+ membri la 150 intr-o saptama si asta era in luna 2 de triburile cand lumea nu era plictisita.

daca stai si te gandesti logic ati procedat destept. e ok sa recrutezi mai mult la inceput cand nu sunt nobili si te axezi pe farm si sa-i cureti pe urma pt ca si eu imi concediez colegii care sunt degeaba sau nefolositori tribului... si daca am posibilitatea incerc sa-i cuceresc.

a 2-a chestie care m-a deranjat a fost ca am avut un prim contact de la voi din prima luna. probabil era ceva legat de un pna sau o alianta... noi inca nu am fost hotarati dar am zis ca putem sa fim amici si ne-am trezit atacate satele pe care le aveam izolate intre voi si pe care nu puteam sa le aparam.

de aici... au aparut clasicile ironii si semi-jigniri reciproce de pe forum.

on topic: lumea 5 nu are viitor. de ce? romanii prefera triburi mamut. adminii prefera lumi cu multi membri ... cantitate nu calitate si majoritatea lumilor nu au limita la trib. ce nu stiu ei e ca pe astfel de lumi dupa 6 luni aproape toata lumea e scarbita si oamenii care pot face acest joc interesant se retrag. sunt lumi pe .net unde se joaca de 2 ani si jocul e la fel de intens si captivant ca in primele 3 luni de joc. aici dupa 6 luni te intrebi de ce draq ai pierdut atata timp pe triburile!
 

DeletedUser

man strategia voastra a fost una de succes desi consider ca nu e foarte ortodoxa. nu am nimic sa recrutezi si sa triezi sau sa iti iei satele jucatorilor care se lasa.

ce m-a uimit pe mine e cum brusc ati sarit de la 300+ membri la 150 intr-o saptama si asta era in luna 2 de triburile cand lumea nu era plictisita.

daca stai si te gandesti logic ati procedat destept. e ok sa recrutezi mai mult la inceput cand nu sunt nobili si te axezi pe farm si sa-i cureti pe urma pt ca si eu imi concediez colegii care sunt degeaba sau nefolositori tribului... si daca am posibilitatea incerc sa-i cuceresc.

a 2-a chestie care m-a deranjat a fost ca am avut un prim contact de la voi din prima luna. probabil era ceva legat de un pna sau o alianta... noi inca nu am fost hotarati dar am zis ca putem sa fim amici si ne-am trezit atacate satele pe care le aveam izolate intre voi si pe care nu puteam sa le aparam.

de aici... au aparut clasicile ironii si semi-jigniri reciproce de pe forum.

totul a plecat de la bogyone :) . el a atacat pe cnv de la noi si desi a spart satul nobilii lui (toti) au murit , desi ii trimisese in cateva sec.

dupa asta el a continuat sa atace si noi am replicat . apoi totul a degenerat
 

DeletedUser

@Alexutzu29: partea ciudata e ca bogdyone a plecat din O.S. pe urma. a facut alianta cu voi ... dar scandalul M.T. si O.S. a ramas in picioare.

vad ca azi au inceput iar atacurile. supert tare! sa speram ca o sa fie distractie pe cinste! :)
 

DeletedUser

@Alexutzu29: partea ciudata e ca bogdyone a plecat din O.S. pe urma. a facut alianta cu voi ... dar scandalul M.T. si O.S. a ramas in picioare.

vad ca azi au inceput iar atacurile. supert tare! sa speram ca o sa fie distractie pe cinste! :)

stiu :p ...

deja v-am luat 1 sat :D:D:D
 

DeletedUser

florinel the lord of war

multzi shefii sii multe interese!!!!
inca nu sa dizolvat dar sau mai facut un trib din mete
sii cred ca un trib ce o sa inceapa sa domine pe cateva K-uri din L5!!
---2.6.2 Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k" si alte asemena substituiri ce contravin corectitudinii limbii romane, tz, sh...etc. Dacă vreti să fiti sigur că ati fost inţeles, puteţi folosi diacritice, chiar dacă acest lucru nu este obligatoriu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vreau sa spun ca asa diplomatii incurcate nu am mai vazut in viata mea!!!!!
x si n se bat cu z,
x e aliat cu y care e in familie cu z
n tot e aliat cu y
iar n mai are si o alianta cu m, care e in razboi cu y

deci asta e chiar situatia reala, pur si simplu am schimbat denumirile triburilor cu litere, dar asta chiar e asa! n-am mai intalnit asa ceva pe nici o lume :eek:

p.s. moderatorul nu are dreptate cu c-urile si k-urile, aici s-a intrebuintat "k" nu in loc de "c", dar pt a denumi un continent, asa cum e pe harta scris
 

DeletedUser4920

@marick !


Diplomatia nu e pentru toti treb sa fi abil de fiecare data cand ceva se intampla adica in L5 zilnic....diplomatia classica intr-un razboi cum zici tu era ca ambele triburi sa isi neutralizeze aliantele si pna-urile celuilalt trib....sa fi o lupta "dreapta" ...dar in L5 azi esti aliat maine dusman ......si e fun .....nici nu stii unde sa zici ca e zona calduta ca se gasesc 10-20 de insii sa faca trib si tot asa...L5 Rullz


@mater dolores->Nu da warn sau corecteaza,fara sa verifice de 2-3 ori e atenta cand face ceva deci merg pe mana ei a vazut ea ceva acolo :p
 

DeletedUser4920

eu as zice ca trib 300!:D

cheap propaganda dude :rolleyes: ...macar de ziceai ceva interesant.... ma faci sa cred ca nu esti mai presus de oameni aia care aveau triburi mamute si faceau propaganda pe forum la fel ca tine acum ....cand iti sustii tribu fao in asa fel sa nu il faci de cacao.
 

DeletedUser

p.s. moderatorul nu are dreptate cu c-urile si k-urile, aici s-a intrebuintat "k" nu in loc de "c", dar pt a denumi un continent, asa cum e pe harta scris

Moderatorul nu s-a referit acolo la "k-urile " ci unde a scris "mulTZi" si la " SHefi"
 
Sus