Viitorul Lumii 5!

DeletedUser

Nu prea inteleg de ce este privit asa rau tribul +SAS+. Pe unde am citit despre el, am inteles ca ar fi un fel de trib "no name".
A fost si este in SE L5 de atita timp, a contribuit foarte mult la "viitorul lumii5", numai prin simpla prezenta in acel colt al lumii, unde a incurcat triburile vecine. In prezent ocupa un sfert din L5. Cate triburi au putut realiza treaba asta decind s-a infiintat L5? Multe triburi care au fost laudate de-a lungul timpului, au disparut de pe harta, si erau chiar foarte laudate!. Dar au disparut. Nu au avut viitor pe lumea asta. In schimb, ce se credea despre +SAS+ acum un an? toti forumistii spuneau ca este trib mamut, plin de inobilari interne, se mareste prin recrutari si nu prin cucerire de sate, etc... si va disparea de pe harta "soon". Ei bine, cum necum, +SAS+ este aici, acum intr-o varianta mult mai puternica.
Ce vroiam sa spun, sunt pe lumea asta triburi cu fel de fel de strategii, dar toate care ramin in piciore de-alungul timpului, contribuie la acest viitor al lumii.
 

DeletedUser

1/4 din L5?
Hello..imparte harta in 4 si calculeaza cam cat vine +SAS+..
In rest nu mai comentez ca apar altii apoi cu comentarii si mai ``picante``..so..
Bafta!
 

DeletedUser

contribuie si ei,cuceresc sate de barbari ,le cresc si le pierd la oricine ai ataca
da sant multi ,ocupa cat vrei tu din harta dar degeaba atata timp cat nu reusesc sa pastreze satele de barbari pe care leau crescut
sant prea putini in sas care joaca
 

DeletedUser

poi daca ar stii toti sa joace,noi ce am mai cuceri???
asa luam sate de la +SAS+
 

DeletedUser

Exact la ce ma asteptam, ati confirmat cele spuse de mine mai sus..."Nu prea inteleg de ce este privit asa rau tribul +SAS+. Pe unde am citit despre el, am inteles ca ar fi un fel de trib "no name", lipsit de valoare prin majoritatea jucatorilor din trib. - Treaba cu luatul satelor din triburi mamut e consumata... asta se facea pe vremuri, la inceputul lumii cand erau triburi facute de jucatori stil dannymaxx sau ceva de genu'. Nu se mai preteaza azi cu afirmatii gen: "poi daca ar stii toti sa joace,noi ce am mai cuceri???asa luam sate de la +SAS+" sau "contribuie si ei,cuceresc sate de barbari ,le cresc si le pierd la oricine ai ataca"
C'mon, lasati subiectivitatea la o parte, incercati sa priviti ca un spectator evolutia lumii, fiti putin mai realisti, lasati si orgoliul si flerul de luptator de ne'nvins la o parte (macho)
Care-i viitorul lumii5?
 

DeletedUser

Nu cred ca va fi +SAS+ pe locul 1 asa cum spun colegii deoarece au razboi cu UNIQUE si nu stiu care sunt statisticile deocamdata.3-A cred ca va fi pe locul 1.
 

DeletedUser

avem razboi cu +sas+ :confused::eek::eek::eek:...cum se face ca u stii ca avem razboi cu sas iar noi astia din unique nu stim ?....:confused:...
 

DeletedUser13364

eu unu am fost absent din cauza netului si nu pot da cu parerea despre ce spuneti voi .


dar eu vad asta aqm in sas:


Aliaţi
UNIQUE sfârşit


altcv ?
 

DeletedUser20487

locurile frutase in orice lume odata ce jucatori acumuleaza sate vor alterna , f greu se mai poate mentine o pozitie fruntasa , un trib sau jucator , incep plecarile de membri alti dau satele alti dau delete la cont , cei care sunt organizati mai bine vor rezista ceilalti...........
 

DeletedUser

poate reveniti si voi incet incet la subiect. nu de alta, dar pot sa inchid tema daca se spameaza
 

DeletedUser

viitorul L5 il vrem sa fie fara intreruperi si fara rollback,
sexi postul este la subiect nul mai sterge
 

DeletedUser

Ce gen de triburi credeti ca vor domina de acum pe lumea 5?
La inceput au fost mamutii ~EC~...BURN... acum ce gen de triburi vor domina?
Daca se pot da si exemple .

ca sa intelegeti si dumneavoastra subiectul temei.
nu sunt IN NICI un caz problemele tehnice ale acestei lumi
 

DeletedUser

dupa cum zicea un prieten zilele trecute,triburile care acum ocupa centrul hartii vor fi in cautare de razboaie.motivul e simplu,vor stagna daca vor inobila doar intern.
important este insa alegerea momentului si a tribului caruia i se va declara razboi si nu in ultimul rand diplomatia cu triburile vecine.
unique deocamdata si-a mai deschis sau isi va mai deschide un front spre sud si cred ca vor fi modificari majore pe harta in perioada imediat urmatoare(a se citi dezertari)
wanted se pare ca-si vede de treaba cu vechiul plan,in sfarsit demarat impotriva 3-A si din cate il stiu pe aliat a asteptat atat pt a fi sigur de reusita dar va fi un razboi de uzura,zonele de influenta sunt destul de amestecate.
sas....va pierde teren in continuare acum ca unique s-a alaturat ufo in razboi si un amanunt care poate parea nesemnificativ,jucatori din sas care pana acum erau sprijiniti de jucatori din unique datorita aliantei vor pica f usor sau vor fugi chiar in unique pt a scapa:))
ufo merge incet,incet spre est...
partea vestica si nord vestica....acolo nu-i nimic garantat,cu RW,new-U si newage
oricum urmatoarele 2-3 saptamani vor fi de foc pe lumea 5,asteptam cu nerabdare :D
 

DeletedUser

Fii sigur ca eu mai am niste mutari pastrate :) deci vor fii multe surprize zilele astea :D
 

DeletedUser16008

fapt pentru ti-ai si acordat ragazul de inca o saptamana si o zi pana la razboi :D
 
Sus