viitorul lumii clasice

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

map.php



cum lumea clasica pare sa se simplifice tot mai mult, am facut si eu niste simplificari. sigur, am pierdut anumite nuante, dar cred ca, grosso modo, pot fi facute deja niste proiectii, chiar inalaturand din discutii triburi rosii aici care pot da mici fluctuatii evolutiilor reale de pe clasica.
cred ca in cele 5-6 triburi subliniate pe aceasta harta se joaca totul pe termen mediu si lung poate.

am pus familia justice albastru deschis, am pus EU cu alb, NMZ cu negru si Knight cu galben.

si sa facem o destainuire de culise - in blocul estic, adica in cadrul justice (mai exact lupii si just) is ceva probleme (dupa unii rezolvate, dupa altii nu), in blocul vestic is probleme (intre EU si Knight).

is posibile mai multe combinatii, asocieri mai mult sau mai putin libere etc etc - avand in vedere liniile de demarcatie deja sugerate prin cele cateva dezvaluiri din culise.

dar se pot face predictii procentuale cu privire la ce combinatii ar fi castigatoare.

daca aveti chef sa va jucati, is curios ce va iese si voua :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11978

Familia Justice are 3 triburi in componenta(Just, Omerta, Lupii) cat despre probleme aparute intre Lupii si Just sa imi spui si mie ca eu nu stiu la ce te referi exact.
 

DeletedUser

era vorba de the prince cred :)
am pus treaba cu neintelegerile din doua motive -
unul estetic (arata mai frumos daca e o oarece simetrie intre blocuri)
unul simbolic (sunt multi care cred ca nu ati depasit episodul the prince. eu personal cred ca l-ati depasit cu bine, insa nu am pretentia ca stiu 100% si cum exista pareri conbtradictorii, am preferat sa pun parerea majoritara din zona pe care o frecventez)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11978

era vorba de the prince cred :)
am pus treaba cu neintelegerile din doua motive -
unul estetic (arata mai frumos daca e o oarece simetrie intre blocuri)
unul simbolic (sunt multi care cred ca nu ati depasit episodul the prince. eu personal cred ca l-ati depasit cu bine, insa nu am pretentia ca stiu 100% si cum exista pareri conbtradictorii, am preferat sa pun parerea majoritara din zona pe care o frecventez)

Aoleuuuuuuu de cand e tata asta... e veche rau ok am inteles acum ma gandeam la ceva mai nou.
 

DeletedUser

mda. nu aveti chef de discutii :p

deci, lumea tinde spre bipolarizare, de obicei triburile tind instinctiv sa se coaguleze pentru o domina, ceea ce determina alte coagulari care sa li se opuna cu o forta aproximativ egala (de unde se deduce ca darwin a gresit cumva cu evolutionismul :p si e mai valabil instinctul de supravietuire prin socializare, asociere, decat cel al selectiei naturale).
se ajunge invitabil la doi poli de forte aproximativ identice, unde echilibrul poate fi rupt deja mai degraba la nivel cantitativ, in sensul ca e dificil ca un jucator sa faca diferenta ptr ca probabiliattea cea mai mare e ca si in cealalta tabara sa existe ceva similar care anuleaza eficienta bazata strict pe calitate.
prin urmare se va urmari cantitatea. ori asta se poate obtine prin distrugerea cladirilor de pe sate pentru obtinerea mai multor ferme disponibile pentru trupe. la inceput un bloc va darama ascunzatoarea, celalalat va darama ascunzatoarea si 5 nivele la targ. observand diferente primul va darama pe langa ascunzatoarea initiala, nivelul targului si cate un nivel la mine.
prin inductie e usor de stabilit ca razboiul final pe clasica se va da intre triburi cu sate de 1000 si ceva pcte, fiecare lovind cu catapulte sa distruga principala pana la nivel 1 :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:D
perfect de acord :D

O singura observatie: n-ar fi mai practic ca la final sa dam pe ferme? :D
Asta mi s-ar parea apogeul clasicii: o lume cu sate de 1000 pct. si fara trupe...poate ca de fapt asta este sfarsitul pe care l-ar merita...un final apoteotic pentru o lume atat de...CLASICA (alt epitet nu-mi vine acum in minte) :cool:

PS: you made my day :D
 

DeletedUser13188

clasicul e mort demult.....acum se fac doar parastasurile :)

sa vedem cat mai dureaza ;)
 

DeletedUser

poi eu ma gandesc ca la final sa dau cu catapulte pe principala ca sa bag mai multe trupe. si da, apoteoza va fi sa distrug ferma (ar fi fost misto si paradoxul ultimul sa distrugi ferma ca sa faci mai multe trupe :D) :)))

hai mai coovrig. daca tu nu mai joci chiar vrei sa ne strici tot cheful :D
adica daca mai joc pe clasica si clasica e moarta, eu sunt zombi, ce naiba :p
 

DeletedUser

Lumea clasica e clar ca nu mai e ce a fost, si nici nu o sa mai fie.

Nu poti sa mai faci nimic.
 

DeletedUser

ptr mine care nu am fost cand a fost lumea clasica, lumea clasica a ramas lumea clasica. adica nu s-a schimbat cu nimic fata de cum o stiu cand am inceput sa joc :)
 

DeletedUser

clar!
...pai nah, de aia e "CLASICA", nu? :D

PS: parca totusi s-a mai "largit" fata de cum o stiam acum un an jumate' :cool:
 

DeletedUser13188

cum sa nu joc.......

joc ZILNIC....bag C.P.....LUNAR....(numai pe luna plina :p )

uite....eu am sa ma ocup de tabela de marcaj....sa vedem cine ajunge primul dintre cei din top...la 10,000 de sate...apoi...

la 20.000 de sate....

si tot asha...o sa fie OMUL si TRIBUL :)

acum fara gluma cred ca se comunica mai mult pe "Forumul mare"

decat in joc.

am intrat de pamplezir si pe L14.....

mam crucit....in sat exista B-I-S-E-R-I-C-A

faza tare e ca acum intru si de munca pe "triburi"

si cum "da-i si lupta"...pe clasic...intru sa mai vad ce e pe 14

am cativa colegi Musulmani (va previn ca nu NU E BANC )

si se uitau ei asa pe monitor...le sare in ochii o chestie....

una din constructii...e BISERICA..exact ce va spuneam mai sus

si IO incerc sa le explic de ce nu e MOSCHEE in sat

NU am reusit binenteles...ca nici macar eu nu stiu de ce biserica ...si nu e moschee

astia se uita lung....si zic...ca vor sa joace si ei....numai daca in satul lor....apare o MOSCHEE.....

apropo...nu luati chestia asta ca o remarca cu tente RELIGIOASE....dar pe bune am sa pun intrebarea asta pe L14...poate ii lamuresc pe colegi mei

acum revenind la "viitorul LC"

il stie toata lumea....defapt se vede CLAR....

NU MAI AI CU CINE....juca...daca se da vreun atac SINCRON pe vreun PLAYER...din CLASIC...macar 5 deodata cu atacuri la VIRGULA (secunda)...

mai postati si voi sa ne amintim de "tinerete"

in rest va UREZ multa bafta-.....si cit mai multa ADRENALINA....daca unii isi aduc aminte ce inseamna asta
 

DeletedUser10929

coovrig...iti amintesti satele mele din nu mai stiu ce k ce le-ai luat tu?:)))

frate ce vremuri, prea multi din acele vremuri s-au lasat de joc, e de inteles ca trebuie acordata o sansa si "tinerilor" viteji, dar niciodata nu se va putea compara ce a fost acum un an cu ce e acum.
pe atunci auzeai de vanzare de conturi din an in pasti, acum ai oameni in lista de prieteni si peste noapte afli ca e altcineva pe acel cont. sau prieteni de cand aveai cateva sate, primesc rapoarte de la altii ca ti-au fost curatate niste sate si trimit repede nobilii, ca deh, prieten iti este pana nu iti poate lua din sate.

frumoase vremuri, nu vor mai venii altele la fel, dar, sa moara dusmanii de ciuda, inca mai raman pe jo:))
 

DeletedUser13188

coovrig...iti amintesti satele mele din nu mai stiu ce k ce le-ai luat tu?:)))

frate ce vremuri, prea multi din acele vremuri s-au lasat de joc, e de inteles ca trebuie acordata o sansa si "tinerilor" viteji, dar niciodata nu se va putea compara ce a fost acum un an cu ce e acum.
pe atunci auzeai de vanzare de conturi din an in pasti, acum ai oameni in lista de prieteni si peste noapte afli ca e altcineva pe acel cont. sau prieteni de cand aveai cateva sate, primesc rapoarte de la altii ca ti-au fost curatate niste sate si trimit repede nobilii, ca deh, prieten iti este pana nu iti poate lua din sate.

frumoase vremuri, nu vor mai venii altele la fel, dar, sa moara dusmanii de ciuda, inca mai raman pe jo:))



man....nu exagerez...in ianuarie au parasit jocul vreo 75 la suta din cei "GREI" ai clasicii..

in ceea ce priveste "satele" care le luam din acel mirific K66...era JOBUL meu ( FISA POSTULUI )...deh...asta era politica EC la momentul respectiv ( ti-am explicat asta atunci)

ei bine pana in ianuarie...daca era sa JOCI...pai..ne trezeam si pe 2 dimineata ca X sau Y are nevoie de sprijin sau de atac...

unii daca erau in drum prin tara...** la tel...cautau un "internet cafe" ceva...si intrau sa joace...

altii jucam de pe MOBIL....butonam la tel...de ne sarea ochii

acu......pt ce draq sa mai joci ???

si inca ceva.-...TRIBURILE erau TRIBURI...adica...daca faceam parte dintr-un GRUP de jucatori...aveam incredere 100 la suta in COLEG...aveai pe cine sa te bazezi

noi chiar daca ne ciuruiam...** politicos...NE RESPECTAM....acu...no comment

satele MOCCA sant la MODA...care are mai multe sate...ala e mai tare :))))))))))

ei bine atunci GRUPUL era PRIORITATEA nu PLAYERUL....fel si fel de shefi si shefuleti vezi acu...dar ai vazut...ca fiecare pasare pe limba ei piere...si ABSOLUT TOTI monstrii sacrii (sa zicem asa) mari CONDUCATORI de triburi...nu indraznesc sa posteze macar UN CUVANT sau vreo idee...ca deh...ce au fost si...ce au ajuns (nu dau nume ca...parca vad ca incep sa contrazic cu X sau Y ...dar cel putin noi 2 ii stim f bine )

de jucat joc si eu nu m-am retras...ca daca (cine stie? ) se mai inventeaza vreun razboi TOTAL....imediat ma bag si eu in hora ( de pe un "sitter" ceva ;) )

la fel nu va mai fi dar ash fi INCORECT sa spun ca TRIBURILE nu imi plac

cine a jucat odata demult...nu poate sa spuna ca " a pierdut" timpul pe aici

singura conditie e... sa AI CU CINE .
 

DeletedUser13449

Prezent...din Noiembrie 2007:p
Acum stau si ma intreb , are un viitor lumea clasica? oare cum vor decurge lucrurile aici!?
Hmm...prea grea sau prea banala intrebarea..!
Ipoteze pot aparea 1000 ...cine se arunca cu prima!!!!:)

app...coooovrig care sunt monstriii aia:p
 
Ultima editare de un moderator:

algernon

member
Scor reacție
0
mie,cel putin,lumea clasica mi s-a parut cea mai dinamica dintre lumile pe care am jucat.
nu prea poti trage mata de coada aici...
acum...este normal ca,dupa o anumita perioada de timp,sa te plictisesti si sa cauti altceva.important este insa ca,in urma celor vechi care se etrag sa apara alti jucatori , care sa preia stafeta
atat timp cat se va intampla asta,atunci lumea va rezista
 

DeletedUser13188

:)

man...parca nu sti...

ash face o lista cu "toti" cei care NU MAI JOACA

dar mi-e teama ca OMIT vreo UNUL si ma fac de mandra minune

sa ii luam asha:

cei ce faceau parte din BURN si care apoi dupa "razboi" au ramas in joc...unii pe conturile lor originale altii jucand pe alte conturi oferite de ...EC

apoi cei care faceau ca sa TREMURE clasicul ....mai exact trupa lui Castillo

in continuare FOSTII shefi ai UNITED......care s-au retras cam tot prin aceasi perioada

au mai fost 2 sau 3...in OMERTA....

si nu in ultimul rand fostii mei colegi din LG ,FMI si in Final NMZ...care ramanand fara

"colaboratori "....au depus si ei armele

cei care ati ramas (cinste voua) jucati in continuare astpetand poate ziua

cand...vremurile bune se vor intoarce.




tu ,anisia si inca vreo 30 sinteti "monstrii " actuali ai clasicului.

Cei "vreo 30" sant binenteles acum in :

~E.U~
Knight
~NMZ~
JUST
OLDIES
WAR
Omerta
300

am lasat la urma GOTIII...care trebuie sa recunosc...sant acolo cativa playeri care au facut multe , iar politica lor de trib i-au adus pe locul 7.....

cei ce nu stiu cine sant gotiii...sa citeasca citatul lui Popeye...de la descrierea tribului

si cand ma gandesc ca acel post a aparut in perioada cand am plecat de la ei....deh eu vroiam CONTRARIUL...dar uite ca...se poate juca si asha


Tot ce am scris mai sus e parerea mea PERSONAL si rog sa fie tratata ca atare....

deh nu am avut ocazia sa conosc tot CLASICUL de la cap la coada...dar cel putin cu

toti cei de mai sus...am avut ( si am) relatii " NORMALE"


Cei din NMZ sint fostii mei colegi iar multora nu cred ca le place sa le fac POMELNIC aici... se stiu ei prea bine...ei joaca si nu au nevoie de RECLAMA pe aici.

ca tot veni ** de POMELNIC.....de unul singur nu mai stiu NIMIKA......si nici macar NUMELE de joc nu il pot pomenii din ratiuni pe care unii le inteleg....

e din BRAILA......
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus