Vorbe mici pentru idei mari

  • Autor subiect DeletedUser36524
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser36524

1) Sincer, cred ca asta va fi cea mai ratata lume dintre toate
-----setari teribile
-----majoritatea jucatorilor experimentati au conturi gigant pe alte lumi
-----va fi o lume de incepatori, copii frustrati, infumurati, idioti, stresati, "jm3ker4shi", manelisti, inculti

Desigur ca vor exista exceptii, dar mult prea putine pentru a face din aceasta lume ceva palpitant!

2) Mi-am lasat triburile intemeiate balta.
-----mai intai pe L20, vechiul LAST
-----a doua oara pe L25, noul LAST
-----a treia oara pe L26, tribul Disce Pati
(din cauze ce nu au tinut [neaparat] de mine)
Le cer iertare fostilor colegi si prieteni.

Pe lumea 26 mi-am jurat ca ma las definitiv de joc cand au inceput toti analfabetii si agramatii sa ma insulte... dar dupa atatia ani de joc ... este aproape imposibil (One does not simply forget Triburile)

3) Nu stiu juca Triburile. Nu am avut vreodata mare talent in organizarea satului propriu, in planuri de dezvoltare, in tehnici de lupta.
-----matematica ma depaseste
-----nu imi place sa urmez sfaturile altora
-----nu joc pentru puncte

In schimb am stiut intotdeauna sa manuiesc diplomatia, sa port razboaie, sa mentin spiritul treaz in cei infranti, sa pastrez modestia in invingatori, sa fiu un exemplu spre cei care m-au urmat in trei ani de joc, spre victorii sau spre esecuri, prin bine si prin rau ... Am pus mereu prea mult suflet in munca mea dar la naiba, niciodata nu mi-a parut rau pentru ca am obtinut premii nepretuite - amintiri extraordinare alaturi de oameni remarcabili.
a
O sa creez si pe L28 un trib. O sa il numesc Vechea Garda, in amintirea soldatilor francezi din perioada 1805 - 1815, veteranii imparatului Napoleon, cei mai curajosi, mandri si onorabili fii ai imperiului. Este cunoscut un episod din timpul Bataliei de la Waterloo cand aceste cateva regimente a Vechii Garzi au tinut piept intregii armate britanice, acoperind retragerea diviziilor infrante. Atunci, dupa mitralii puternice si focuri continue, un sergent britanic le-a strigat: "Bravi francezi, predati-va". Atunci un mic ofiter a iesit in fata si le-a strigat britanicilor: "Ca*at"...

Sincer, nu stiu ce vom realiza in topurile acestei lumi. Tot ce vreau este sa gasesc o mana de jucatori, inteligenti, prietenosi alaturi de care sa mai risipesc putin din sumbrul acestui joc si din penibilul acestei lumi.

Emblema:
2v8spba.jpg
Nume: Vechea Garda
Tag: \~VG~/

Pentru forumisti: Pretindeti ca ma cunosteti. In trecut m-ati insultat. Azi I DON'T GIVE A **** !!!
Pentru fostii colegi: Mi-e dor de tot ceea ce am trait alaturi de voi - va astept
Pentru admini: Cu siguranta o sa gasiti jignitoare anumite parti din acest mesaj. Eu insa voi gasi abuziva orice actiune de indepartare a lor.

Multumesc tuturor!

Nu stiu unde, cand si cum va fi creat tribul. Daca cineva vrea sa se alaturi de pe acum... contactati-ma pe privat. Sau pe Yahoo la termopile480@yahoo.com
 

DeletedUser22923

felicitari imi place , macar ai initiativa si puterea sa revi chiar daca ai gresit .Bafta cu tribul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus