Vot Concurs 1 Iunie

Vot concurs 1 Iunie


  • Total votanți
    51
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Concurs de 1 Iunie


Participantii nu au voie sa isi voteze propria creatie.
Incalcarea acestei reguli duce la excludere.




Concurent nr. 1

"Cum am ajuns sa joc triburile!? si implicit copilaria mea tribala este o tema foarte potrivita unui concurs de 1 iunie care necesita un raspuns cat mai sincer si detaliat din partea mea.Asa ca ar trebui sa nu mai prelungesc asteptarea si sa va impartasesc povestea mea ("sa trecem la treaba"))
Era un sfarsit de an scolar ca si acum si imi faceam planuri despre cum voi petrece vacanta mult asteptata ce avea sa vina.Asa s-a facut ca intr-o zi inainte de scl am trecut pe la un coleg sa jucam FIFA,acesta iesind din camera am intrat pe internet explorer(nu mai stiu exact ce vroiam sa caut) si deodata vad in bara de favorite un nume destul de interesant (TRIBURILE),am intrat plin de curiozitate din fericire era logat,am descoperit din prima clipa complexitatea de care dadea dovada noul joc de care pana in momentul de fata nu m-am mai despartit,in comparatie cu celelalte pe care le mai incercasem pana atunci.In aceea zi stiu si acum,am asteptat cu nerabdare sfarsitul orelor pentru a ma inregistra si a avea propiul meu sat:X.Dupa inregistrare am fost indrumat sa joc pe 14 fiind una din lumile nou aparute, tin minte ca am intrat in tribul R1P,acolo unde am intalnit multi jucatori cu un caracter deosebit care au inceput sa-mi explice tainele jocului,dupa multa buna vointa si bataie de cap al unor jucatori care incercau intr-un scurt timp sa faca din mine un jucator experimentat,dupa multe trupe de aparare aruncate in atac) dupa multi nobili trimisi aiurea fara prea multa armata pe sate nespionate) sau uneori dupa o teama de nedescris cand vedeam in dreapta sus doua sabii incrucisate fara sa stiu in primele cazuri ce inseamna,pot sa spun acum dupa mult timp ca am avut ce invata de la acei jucatori pe care nu ii numesc,deoarece s-ar putea sa omit pe cineva iar asa ceva nu as vrea sa se intample.
Primul meu sat,a fost pentru mine ca o minune,nu am putut sa cred,dadeam de zeci de ori pe minut la privire generala sa vad daca este tot acolo,imi amintesc ca am dat lupte crancene
cu un jucator mai mic decat mine pana am reusit sa-l fac sa dea inceput nou si sa ii inobilez satul,care tin sa mentionez a fost primul meu sat, sa spun asa crescut si format in regula fara sa recrutez cele mai multe trupe pe care puteam sa le fac)
Imi place sa cred ca majoritatea au trecut prin asta la inceputurile "copilariei noastre tribale" si ca oricat am avansa in tainele acestui joc tot mai ai ceva de invatat si nimeni nu-l stie la perfectie ,toti avem de invatat unul de la altul,iar de aceea de cate ori se iveste ocazia imi place sa ajut acei jucatori neexperimentati care abia au inceput sa acceseze acest joc minunat numit TRIBURILE!!"


Concurent nr. 2

O sa incep cu inceputul ...

Lumea 27 :

-Stateam pe mess cand o prietena (colega) ma abordeaza si imi zice ... "Salut ! Intra pe www.triburile.ro ... Eu un joc de strategie si stiu ca iti plac jocurile de genul asta "

-Vazand asta am intrat , mi-am facut cont si m-am inregistrat pe lumea 27 ... Asa ... Dau nord-vest ca sunt de pe acolo (Pozitia din romania) ... Apoi vad o multime de butoane ... Acum imi amintesc ca nu stiam cum sa ridic o cladire ... :)) In fine ...

-A trecut o saptamana ... Acum am descoperit cum se ridica cladirile ... Asa ... Hopa ... Primesc un mesaj de la un "vecin" .... Si imi spune : "Ti s-a terminat protectia ... Mi-ai devenit ferma .. .Felicitari "... Am terminat de citit si apare sus in dreapta 2 sabii incrucisate ... Opa ... Ce-o fi asta ... Asa ... Vad ca se scurge timpul si poc ... Mi-a disparut trupele si resursele ... Am mai ramas doar cu 150 din fiecare ... Ce-o fi asta .... Cica e din tribul VVV ... Ce e ala ? Incep sa o intreb ce a facut ... Ca are coduri ca nu ii corect ... Apoi ma uit pe harta si vad ca eu am un cerc cu 2 dreptunghiuri in el ... (Ziceam ca erau cladirile) ... Si vecinul are un gard ingrosat cu multe chestii un el ... M-am speriat ... Apoi m-am uitat la puncte ... Eu 256 si el 2500 ... Eee ... Nu e asa mult am zis ....


-A trecut 3 saptamani si deja am inceput sa imi dau seama cum se "mananca" acest joc ... Aveam 100 de trupe din fiercare ... Ziceam ca erau o avere ... Dar tot nu stiam de ce nu pot sa fac cav grea ... Ma rog ... Apoi o atac pe vecin ... Astept si tot ma uit la ecran cum se scurge timpu si apare un raport ... "Trupele tale nu au supravietuit" ... Nervos iau legatura cu un admin si ii spun ca dansul are cod ... Acesta rade si ma blocheaza 2 ore ....

-In sfarsit mi-am facut si eu satul gros cu gard mare (asa ziceam pe atunci) ... Nu am mai facut trupe de loc si tot ridicam cladrii ... Apoi vad un sat putin mai maricel langa mine (600 pct )... Apoi , am dat in clasament (wow , l-am descoperit si pe asta , inca nu aveam trib :))) ) ... Si vad ca uni au 80 de sate ... Wtf?! ... Am intrebat pe primul din clasament si mi-a zis sa ma duc la curte nobila ... Cica cu nobili poti cuceri sate ... Interesant ... Ma duc la paladin si ii dau nemeele "Nobil" ... Ii trimit la atac si surpriza ... Tot am un sat ...

-Acum am devenit semi-pro ... Am descoberit tribul si nobili ... Aveam 2.700 pct cand mi-am facut curtea nobila ... Am inceput sa fac multe sabii si lanci (ziceam ca erau cele mai buna deoarece erau primele) si incet incet .. . MI-AM FACUT NOBILUL ... Mama .. Era o mana cereasca pentru mine ... Vad un sat de barbari ... mhh .. Ce-o fi asta ... Acum 1 sapt era a unui jucator ... Intreb pe un prieten mai experimentat si imi spune ca satul acela e robot si nu imi poate face nimic ... Atac cu 200 lanci si 2000 spade si cu 1 paladin si cu un nobil acel sat .... Am stat in jur de 8 ore non-stop la PC sa vad daca iau satul ... nici la baie nu am fost ... 5 , 4 ,3 , 2 ,1 .... DAAAAAAAAAAAA .... Al doilea sat...

-A trecut 2 luni ... Deja stiam tot despre joc ... Off , deff , rim , split , trenulez , fake etc ... Nu mai avea cine sa ma opreasca ... Si apoi puf ... Lumea 28 ... Cand am vazut am intrat pe ea cu aceste ganduri " Maaa ... Am fost nub , dar acum sunt PRO ... Abia astept sa ma distrez pe seama nubilor "" //// Si acum ... Ajungem in prezent ... Sper ca v-a placut povestioara mea .... Toti avem amintiri frumoase de la inceputul triburilor


Concurent nr. 3

Povestea unei nOObe

A fost odata, ca-n povesti, o tipa aroganta
Care pe triburi a intrat sa uite un alt joc.
Venea din alta lume si nu-ntelegea deloc
De ce aici nu este la fel de adulata.

A inceput pe sapte, prin K optzesi si sese
Si de vecinii ei chiar nu parea sa-i pese.
Stia ce-i catapulta si ce pagube facea
Cand pe vecinii rosii cu ele ea dadea.

Era o luptatoare pe travianul ei
Dar nu stia ca aici e viitorul ei.
Avea un sef de ‘turma’ cam pe la pubertate
Si il credea un zeu din ala, uns cu de toate.

Razboi cu un trib mare el a facut in data
Ca doar asa credea el ca va ramane pe harta
Si cum nebuna noastra stia doar sa atace
S-a apucat sa toace vecinii in carapace.

Ciudat era ca in juru-i tot apareau satuce
D-alea nelocuite ce blondei ii induce
O stare de teama si le zicea de dulce
Ca ea pe vremea aia nu stia sa le atace.

Venise de pe-un joc unde barbarii erau plini
De mistreti, paienjeni si alte d-astea cu venin.
Tarziu a descoperit spionii si facand vreo doua sute
A cutezat sa-ncerce sa joace precum Bute.

Si cand a vazut blonda ca barbarii-s goi
A facut o moaca de parca a vazut strigoi.
A pus mouse-ul pe harta si-a dat pe primul sat
Al unei tipe care avea un nivel avansat.

Ea avea sa ii explice cum e sa mergi la furat
Si cum ca-ti trebuie nobil ca sa iei un sat.
Asa a inceput nebuna sa joace mai cu stil
Si sa ia sate multe in modul ei ostil.

Asta a fost povestea nubei care de 4 ani
Si-a facut aici ceva prieteni si foarte multi dusmani.
O blonda care inca se crede o copila
Chiar daca are de mult stampila de labila.



Regulament de votare:

1. Sunt acceptate numai voturile UNICE;
2. NU sunt acceptate voturile de pe PROXY;
3. Sunt acceptate voturile numai de pe conturi existente la momentul inceperii concursului (vechimea contului de pe forum sa fie de minim o luna);
4. Fiecare utilizator are dreptul la un singur vot (voturi la vedere);
5. Perioada de votare: 11 iunie - 17 iunie;
6. Anuntarea castigatorilor: 18 iunie.

Pentru discutii pe tema creatiilor aici.

Multa bafta,
Clara
1
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus