Vot concurs 8 Martie !

Care este creatia preferata ?


  • Total votanți
    36
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Avand in vedere ca la acest concurs avem doar 3 participanti, vom deschide votul pentru a stabili ordinea acestora in preferintele voastre. Mai jos sunt lucrarile inscrise in concurs, spor la vot :

Salut,aceasta este creatia mea pentru concursul de 8 martie:

Ziua de 8 martie,cel putin pentru mine,este un motiv in plus pentru a fi cu femeia iubita,un motiv in plus sa-i demonstrez cat o iubesc pentru ceea ce reprezinta pentru mine,pentru felul in care se comporta.
Ele ne iubesc neconditionat in fiecare zi a anului,si noi ne simtim obligati macar in aceasta zi sfanta sa le rasfatam cu cadouri dulci,flori,vizite la salon,la film,in excursii,insa nu aceasta este ideea acestei sarbatori,ci sa fim alaturi de persoana iubita,indiferent daca suntem saraci sau bogati,daca o facem la mall,pe o terasa sau de pe canapeaua din sufrageria casei,important este sa ii transmitem ceea ce gandim si simtim.

Îmi este greu să încep acest eseu, nu o să-l fac despre mama pentru că niciodată nu i-a plăcut idea că eu joc astfel de jocuri şi mereu mă certa când consumăm creditul pe jocuri online sau cand venea factura neaşteptat de mult şi nu neaparat din cauza triburilor.
O să vorbesc despre colegele mele, domnişoarele sau doamnele care le-am întâlnit în joc, fie că rival, fie că le eram coleg, acolo unde numai vorbeam cu ele, "doamnă profesoară" sau "doamnă doctor". Da, oricât de mincinos pare pentru cei mai tineri, pe joc am întâlnit: medici, profesoare de gimnaziu sau liceu, avocaţi, informaticieni. Eram la finalul clasei a 7a (cred), când pe L5 conducere a facut niste gesturi urate asupra noastra, mai mulţi colegi am decis să lăsăm satele altui coleg care isi gasise alt trib, alţii s-au lăsat, eu m-am mutat la margine, acolo am fost invintat într-un trib de cu fete la conducere, (medic, masterand, nu maneliste, gloabe şi alte cele), îmi era greu să cred că ele sunt fete, dar nu visăm, în fiecare seara vorbeam pe skype câte 2-3h cu ele, nu mai conta vârsta, eram "egalul" lor, probabil atunci, nu mi-aş fii permis să vorbesc aşa cu o doamnă care avea băiat mai mare că mine, însă ea mă certă când îi spuneam "tânţi" sau "doamnă".
După 3 ani de zile de la L5, pe L24, am întâlnit altă conducătoare de trib, care mi-a rămas cea mai bună prietenă chiar dacă distanţă de 230km nu înseamnă o staţie de tramvai. "Îţi dau şi ultima lange sprijin" chiar am simtit-o pe pielea mea, aflandu-mă pe granita, ştiam că mă pot baza pe sprijinul ei. Pe ea mă pot baza mereu, m-a ajutat în orice problemă şi faptul că este pasionată de psihologie, m-a făcut să înţeleg mai bine caracterul celorlalte fete de care m-am îndrăgostit. Şi suntem în 2013 şi ea încă este persoană la care cer sfaturi, de ce? Pentru că este foarte serioasă şi mă pot baza pe ea.

Probabil, o să spuneţi că m-am descărcat, NU!!! Vreau să vă spun, să le respectaţi că un coleg de trib, că o soră! Războiul o fi treabă de bărbaţi, dar pe triburile suntem egali. Să va spun ce a făcut fata de mai sus pe L30? A fost jignită de un aliat "du-te la cratiţă", nu odată, de mai multe ori, iar băiatul n-a mai apucat să joace mult pe L30, chiar dacă alianţa a fost ruptă, a arătat că are coloană vertebrală, asta rezultă că trebuie să le respectăm, ele n-au ce pierde, noi... ne pierdem orgoliul :)!

Lună martie a început cum nu se putea mai bine, soare, căldura, florile au început să înflorească, grădinile sunt din ce, în ce mai colorate, vreau să le urez toate fetelor, toate cele bune, să-şi împlinească toate dorinţele şi să fie sănătoase, că asta-i cel mai important!


Un 2013 împlinit!


8 Martie:D?Ziua tuturor femeilor.:)Cele care joaca triburile, sunt femei speciale.:cool:Chiar nişte adevarate luptatoare:D.Poţi invata multe lucruri intereseante de la o femie;).Apreciez la voi sinceritatea cu care vorbiţi si cu care ne trataţi pe noi barbaţi.:DCand avem nevoie de nişte lăncieri ne ajutaţi.Noi trebuie sa fim barbaţi adevaraţi si sa ne revansăm ajutându-va si pe voi, sa va dezvoltaţi bine si cand aveti nevoie de o spadă, sa vo trimitem fara sa stam pe ganduri.Influenţa voastra in viata mea a fost buna deoarece am invaţat un lucru foarte important pentru acest joc 'sinceritate', fara care nu poţi sa închiei o alianţa,o prietenie,sa creezi un trib.:D:D:DLA MULTI ANI TUTUROR FEMEILOR!:D:D:DSpecial pentru domnişoarele care joaca triurile.
 

DeletedUser

votat nr 1 , scurt si la obiect . 2-ul n-am avut rabdare sa citesc tot iar 3 ... mai trebuie sa mai mearga la scoala . daca face si declaratiile de dragoste precum scrie ...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Acum am anuntat si premiile, eram foarte curios sa vad cati vor dori sa participe "gratis"..
 

DeletedUser43329

1 e frumos si la obiect,3 e prea la obiect,dar am avut rabdare sa citesc 2 si e mai bun :D

Apropo..cand am vazut ca e vot concurs m-am gandit ca am o lectura de seara..dezamagitor..
 

DeletedUser11848

Acest sondaj se va închide pe 14-03-13 la 10:15

Nu trebuia pe 13-03-13?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Perioada de vot este 11 - 13 ( inclusiv aceste zile ), daca s-ar fi inchis astazi la ora 10:15 ar fi fost doar 2 zile de vot. Poll-urile se pot seta ( ca durata ) doar pe zile ( nu ore, minute, secunde ).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Rezultatele finale sunt :

Locul I - concurentul nr.2 cu 12 voturi valide ( votul lui baD rullz a fost scos - cont mai nou de 1 luna la momentul inceperii concursului )
Locul II - concurentul nr.1 cu 11 voturi valide ( voturile lui Liana si nicuviteazu scoase - cont cu activitate 0 respectiv mai nou de 1 luna la momentul inceperii concursului )
Locul III - concurentul nr.3 cu 9 voturi valide ( votul lui S7@fi3 scos - cont cu activitate 0 )

Premiile vor fi acordate in cursul zilei de astazi, felicitari participantilor !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus