Vreau Bresle :D

DeletedUser

M-am gandit la asta de mai multa vreme, dar abia acum scriu ceva concret.

Ce parere ati avea de introducerea optiunii de "Ghilda", asa cum e ea cunoscuta printre gamerii romani? Un exemplu rapid: Breasla/Ghilda Diplomatilor.

O asociatie a diplomatilor din toate triburile, unde membrii sa poata discuta lucruri care tin de diplomatie, independent de tribul din care fac parte, o asociatie care sa functioneze ca un consiliu de onoare al diplomatilor... De cate ori nu s-a intamplat ca diplomatii sa spuna una si in practica sa faca alta? Breasla ar putea sa ia masuri, sa dea stelute, de exemplu, diplomatilor credibili si sa le ia celor care calca pe bec.

Ar fi o metoda extrem de practica de a indica persoanele de incredere... Bine, aici se poate discuta, nu pun eu coada la pruna, ideea cred ca ati prins-o. Si tehnic e foarte usor de facut: o rubrica noua la profilul fiecaruia, sub "TRIB:", sa fie "Breasla/Ghilda". Cu o pagina de profil pentru fiecare si un topic ascuns pe forumul acesta, dedicata membrilor. Si cu liste... se poate face clipind din ochi
 

DeletedUser

ai jucat muonline?

iar ideea ta mi se pare ok...insa, jocul ar deveni asa mai serios...si pana la urma e un joc
 

DeletedUser4610

Intr-adevar ideea nu e rea si nici greu de realizat...Dar asta nu depinde de carmi sau de adminii de pe .ro , ci de InnoGames . Daca vrei , poti lua legatura cu ei aici .
 

DeletedUser

nu ar sta multi diplomati sa vorbeasca cu altii din alte triburi inafara de cei cu care au legaturi diplomatice ....cel putin eu nu as sta :D
 
Sus