Wall - Inceputul unei povesti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dupa cum am remarcat si desigur ati remarcat , in ultimele zile din tribul Wall au plecat multi jucatori foarte buni . Pe forum se vehiculeaza ca Wall va mai rezista 1 sau maxim 2 saptamani .


Cine e de vina pentru acest esec ? Methalelf sa dovedit a fi un lider prost ? Orgoliile jucatorilor au intrecut masura ? Care a fost miscarea proasta ?


Aceasta separare a jucatorilor va ajunge pana la distrugerea poate a celui mai bun trib de pe lumea 11 sau va reusi sa treaca peste acest hop ?



Cat timp ii mai dati tribului ?
 

DeletedUser

Vrei inca un topic unde sa se certe lumea?!
Orcum abea astept sa vad ce poate Wall :)
 

DeletedUser

Ii urez succes lui methalelf,sper sa reuseasca sa uneasca tribul
 

DeletedUser

Nar fi o surpriza daca sar destrama Wall-ul.....avea jucatori intradevar buni dar multi erau intemeietori/conducatori in alte triburi pe alte lumi ,spameri(cand sa deschis lumea erau 4 threaduri cu Wall:rolleyes:) si cam multi jucatori cu "pretentii" care daca nu le convine ceva fac scandal...miscarea proasta cred ca a fost ca sau luat in trib prea multi "pretentiosi"..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nar fi o surpriza daca sar destrama Wall-ul.....avea jucatori intradevar buni dar multi erau intemeietori/conducatori in alte triburi pe alte lumi ,spameri(cand sa deschis lumea erau 4 threaduri cu Wall:rolleyes:) si cam multi jucatori cu "pretentii" care daca nu le convine ceva fac scandal...miscarea proasta cred ca a fost ca sau luat in trib prea multi "pretentiosi"..

poate ai dreptate poate nu, orcum cel mai greu este sa ii multumesti pe toti, si uneori nu prea poti, asa ca afara cu ei :)
 

DeletedUser19164

din cauza la 2 playeri au plecat 15 :)),cand o sa iasa nobilii o sa vedem daca acei 2 o sa faca cat 15 ;)
 

DeletedUser4920

Nu conteaza daca ii innobileze pe aia 2 sau nu daca jucatori aia 2 au o forta asa mare in a misca mase de oameni in jocu asta prietene nobili tai sunt de prisos si cu un sat de 116 pcte un om care poate lua dupa el jucatori de valoare care ii sunt loial poate conduce un trib
 

DeletedUser19164

Nu conteaza daca ii innobileze pe aia 2 sau nu daca jucatori aia 2 au o forta asa mare in a misca mase de oameni in jocu asta prietene nobili tai sunt de prisos si cu un sat de 116 pcte un om care poate lua dupa el jucatori de valoare care ii sunt loial poate conduce un trib

face asta cuplu care sufera?? :)))) fii serios!;)
 

DeletedUser4920

esti in gasca nebuna pe lumea 10 :) intreaba-l pe avian cum e daca pe mine nu ma crezi
 

DeletedUser

Incep sa cred ca pe lumea 11 sunt numai spameri neinteresanti :))
Cu Wall o sa vedem,ce se intampla.
Probabil in 10 zile nu o sa mai fie in top.
Apoi o sa dispara inceput cu incetul.
methalelf mi se pare ok.
Succes!
 

DeletedUser

În primul rând , vreau să precizez că afirm ca simplu membru , care ''pândește'' tribul Wall .
De la începutul lumii am spus că Wall nu va ține mult .Șanse de a reunii ''vechiul'' Wall sunt de 00000,1% !Problema cea mare a plecat de la instaurarea 'dictaturii' pe forum [ un lucru bun , dar jucătorii nu au acceptat asta ] , și deobicei nu poți face dictatură cu atâți jucători buni .De la instaurarea 'dictaturii' pe forum , au apărut și certurile între 'ziși moderatori:eek:' și membri .Niște moderatorii care nu preau au treabă cu ''moderatul pe forum'' , posturi șterse la angro , luarea în gură cu orice membru , și de acolo au început certurile ! '' [ gigi(moderatorul) s-a luat în gură cu vasile , pe vasile îl susțin prietenii , se supără și pleacă toți ] '' .Cam asta s-a întâmplat în Wall !
Degeaba este Methalelf sau eu mai știu ce conducător (zis bun) , nu poți ține un trib cu jucători buni , culeși peste ''noapte'' !Mai au fost rivalitățile între jucători , au mai plecat ceva jucători buni , și mai multe motive .Acest motive le știu , si mă bazez pe ele când vorbesc !

Mulți spuneam că WALL va fi incredibil , eu știu ce mai că este cel mai bun trib , ca va 'rupe' tot , dar uite că au apărut problemele !Cum susțineam nu poți vorbi de un trib doar după cel puțin 1-2 ani [ Poate nici atuncia ] !


Succes Methalelf cu 'calmarea' tribului !
 

DeletedUser

Incep sa cred ca pe lumea 11 sunt numai spameri neinteresanti :))
Cu Wall o sa vedem,ce se intampla.
Probabil in 10 zile nu o sa mai fie in top.
Apoi o sa dispara inceput cu incetul.
methalelf mi se pare ok.
Succes!

Ne scutesti te rugam ?!
Esti cumva nostradamus sa sti ce se va intampla?
Orcum bafta pe L11:)
Iar despre Wall, ce pot sa zic mult noroc, ca experienta cred ca este :)
 

DeletedUser

*n0ob* daca stii de cine vorbesti (shodu), iti dau caramele....
On topic, e greu sa tii in frau jucatori cu experienta si cu personalitate.
Ii doresc succes lui methalelf sa calmeze spiritele in trib si sa reuseasca sa mentina jucatorii.
Un trib care are jucatori cu experienta in joc si care pe alte lumi au avut functii de conducere sunt greu de strunit:((
 

DeletedUser

Ne scutesti te rugam ?!
Esti cumva nostradamus sa sti ce se va intampla?
Orcum bafta pe L11:)
Iar despre Wall, ce pot sa zic mult noroc, ca experienta cred ca este :)

Nu este nevoie sa ma rogi sa ma rogi sa te scutesc,ma retrag de fiecare data cand vad un om inferior mie(cap,idei,logica) ce vrei tu :)).

*n0ob* daca stii de cine vorbesti (shodu), iti dau caramele....
On topic, e greu sa tii in frau jucatori cu experienta si cu personalitate.
Ii doresc succes lui methalelf sa calmeze spiritele in trib si sa reuseasca sa mentina jucatorii.
Un trib care are jucatori cu experienta in joc si care pe alte lumi au avut functii de conducere sunt greu de strunit:((

Multumesc tizu`.
Nu e problema :)).
E si el un copil care vrea sa tina contre deh` ca sa ajunga ceva mai bine.
A vazut si el un nick fara senior member si a inceput si el sa spameze pe acolo.
O sa scoate si el ceva elevat peste 5-6 ani.


ca sa iti explic idee ta,chiar daca e nerelevanta si mi-am luat deja BAN din cauza unui las pe nume magnatu-cel mai mare las din jocul asta,care a jucat`o pervers.

shodu=stranutelu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15860

In Wall intradevar de la inceput au fost prea multi jucatori orgoliosi (intemeietori de triburi cu renume) ori jucatori de top care avea pretentii..asta a fost singura gresala a lui methalelf, a strans prea multi jucatori mari ...inca dupa primele zile se simtea tensiunea..acum usor usor au plecat sau au fost concediatii cei care au luat parte sau au initiat scandaluri...unele intemeiate altele nu. acum cred ca se vor mai calma lucrurile...methalef a incercat mereu sa impace, a si reusit de multe ori, dar nimeni nu putea sa faca atatea orgolii sa se inteleaga perfect..e un conducator bun methalelf, sa vedem si ce fel de diplomat este...

asta va spune un membru Wall care nu s-a certat cu nimeni si sunt mici sanse sa o faca...;)
 

DeletedUser7711

În primul rând , vreau să precizez că afirm ca simplu membru , care ''pândește'' tribul Wall .
De la începutul lumii am spus că Wall nu va ține mult .Șanse de a reunii ''vechiul'' Wall sunt de 00000,1% !Problema cea mare a plecat de la instaurarea 'dictaturii' pe forum [ un lucru bun , dar jucătorii nu au acceptat asta ] , și deobicei nu poți face dictatură cu atâți jucători buni .De la instaurarea 'dictaturii' pe forum , au apărut și certurile între 'ziși moderatori:eek:' și membri .Niște moderatorii care nu preau au treabă cu ''moderatul pe forum'' , posturi șterse la angro , luarea în gură cu orice membru , și de acolo au început certurile ! '' [ gigi(moderatorul) s-a luat în gură cu vasile , pe vasile îl susțin prietenii , se supără și pleacă toți ] '' .Cam asta s-a întâmplat în Wall !
Degeaba este Methalelf sau eu mai știu ce conducător (zis bun) , nu poți ține un trib cu jucători buni , culeși peste ''noapte'' !Mai au fost rivalitățile între jucători , au mai plecat ceva jucători buni , și mai multe motive .Acest motive le știu , si mă bazez pe ele când vorbesc !

Mulți spuneam că WALL va fi incredibil , eu știu ce mai că este cel mai bun trib , ca va 'rupe' tot , dar uite că au apărut problemele !Cum susțineam nu poți vorbi de un trib doar după cel puțin 1-2 ani [ Poate nici atuncia ] !


Succes Methalelf cu 'calmarea' tribului !






Esti pe aproape , nu gresesti dar nici dreptate nu ai . Nu sa impus nici o dictatura , nu i sa impus la un jucator nimic . Dictactura inseamna sa fac doar ce vreau eu neinteresandu'ma parerile celorlalti jucatori pe cand nu era asa ceva in trib . Membri puteau vota aliatii , jucatorii invitati , imi puteau spune ce nu le convenea mie , nu era dictactura . Singurul lucru care ma suparat a fost SPAMUL in topicurile serioase . Atata timp cat eu imi pierd 10 minute sa gasesc ce a vrut sa zica un jucator nu imi convine , de asta sa si bagat NO SPAM pe topicurile serioase . Daca asta e dictatura va inselati . Si intradevar e greu sa stapanesti pe "X" sau "Y" care au fumuri de mari jucatori si cred ca ei sunt miezul tribului . Injuraturile , insultele erau la ordinea zilei in trib , scrise de copii fara minte si cu interes de "bagare in seama" .
Au plecat foarte multi jucatori buni din trib dar tot in acelasi timp au si ramas . Ce se va intampla o sa vedem .



Bafta tuturor triburilor si succes in continuare .


Dantif , you got the point ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

methalelf te-ai bagat intr-o treaba serioasa si ar fi pacat sa renunti la ea.
intr-adevar e greu sa strunesti un grup de personalitati.
poate era mai bine daca faceai tribul cu "noobi" si usor, usor ajungeai pe culmi.
oricum se va desfasura actiunea, continua, e doar un joc si cel mai important lucru in acest joc sunt relatiile interumane si mai putin punctele sau locul in clasament.
 

DeletedUser

Esti pe aproape , nu gresesti dar nici dreptate nu ai . Nu sa impus nici o dictatura , nu i sa impus la un jucator nimic . Dictactura inseamna sa fac doar ce vreau eu neinteresandu'ma parerile celorlalti jucatori pe cand nu era asa ceva in trib . Membri puteau vota aliatii , jucatorii invitati , imi puteau spune ce nu le convenea mie , nu era dictactura . Singurul lucru care ma suparat a fost SPAMUL in topicurile serioase . Atata timp cat eu imi pierd 10 minute sa gasesc ce a vrut sa zica un jucator nu imi convine , de asta sa si bagat NO SPAM pe topicurile serioase . Daca asta e dictatura va inselati . Si intradevar e greu sa stapanesti pe "X" sau "Y" care au fumuri de mari jucatori si cred ca ei sunt miezul tribului . Injuraturile , insultele erau la ordinea zilei in trib , scrise de copii fara minte si cu interes de "bagare in seama" .
Au plecat foarte multi jucatori buni din trib dar tot in acelasi timp au si ramas . Ce se va intampla o sa vedem .



Bafta tuturor triburilor si succes in continuare .


Dantif , you got the point ;)


La fiecare propoziție când am folosit cuvântul Dictatură l-am pus în ghilimele !
Chestia cu 'dictatura' , a fost instaurată pe forum , cum spuneam o chestie bună , dar jucătorii nu au fost serioși ! În Wall s-au strâns jucători buni , dar 'mascărici' [ 10-20% ] , care nu știu altceva decât să facă SPAM chiar și în topicurile serioase. Acei oameni nu poți să le spui altcumva decât măscărici .Privind alianțele cred că știi ce era în acel Topic .Uni spuneau Da alții Nu .Fiecare cu argumentele lui , chiar mai mult susținându-le de către prietenii lui .Totul a plecat de la moderatorii de forum ai tribului , care făceau ceea ce trebuie , dar erau 2 oameni fără prieteni în trib , care au început să curețe forumul , să-l țină cât de cât , dar aceeastă problemă nu le-a plăcut membrilor + alte motive ...

În rest succes!
 

DeletedUser

Dupa cum am zis triburile mari facute in regim de urgenta nu o sa tina niciodata:) intotdeauna apar certuri, intre (vedete) . Intotdeauna triburile care au o anumita vechime sunt cele care rezista in timp.
 

DeletedUser

@Warzone:
nu ti se pare ca-ti bagi nasu cam peste tot?
stim ca ai spioni in mai multe triburi,dar mai bine ai avea grija de tribul tau si nu te-ai mai amesteca in treburile altora...vad ca postezi aiurea pe mai multe topicuri...esti expert in joc sau ce?nu uita de D-Day ce a picat din cauza ta,asa ca mai bine taci

ON-Topic:Wall se descompune in 3 nuclee:
Wall,condus de methalelf si helldrake
Silent,condus de h3rifl3
Asylum,condus de ISN
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus