WANTED vs MAGIC !!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

WANTED

1. razboiul impotriva MAGIC-ului a fost dat din cauza unor lucruri ce tin de principii, reguli de joc, corectitudine
2. avand in vedere disproportia uriasa ca si resurse dintre cele doua triburi niciodata nu puteam iesi invingatori din acest razboi de unii singuri si noi nici nu ne-am facut planuri sa va batem, am vrut sa transmitem un mesaj, in coltul de nord-vest al hartii este controlat de noi si putem incurca sau ajuta maxim si e mai bine sa ne aveti aliati si nu dusmani dar fara mistouri ieftine si faze de genul "dusmani mei aliati vostri si ii sprijineati"
3. eu personal recunosc desi am capacitatea si resursele sa ma apar nu mai vreau sa continui acest razboi, chiar vreau sa facem pace, e posibil chiar sa renunt definitiv la joc si sa va bateti pe mii de barbare, in acest moment privind in trecut si ce este acum cred ca renuntand definitiv la acest joc nu imi fac decat un "mare bine" personal si nu am nici o unda de regret
4. am afirmat de fata cu multi prieteni si cei apropiati mie pe joc, eu sunt foarte suparat pe membri WANTED, chiar mai mult decat pe MAGIC, am o lista de jucatori vechi ce m-au dezamagit complet d.p.d.v. al jocului in sine si chiar m-am inselat in privinta lor asupra cunostintelor despre joc
5. imi pare rau de jucatori adusi de mine sa joace pentru WANTED, ei au ajuns sa-mi bata obrazul pentru ca se implica mai mult decat jucatori vechi, o spun public acum daca stiam de "aptitudinile" de joc ale mebrilor mei atunci cand am revenit pe joc, cred ca renuntam in secunda doi fara sa ma mai implic
6. rog toti jucatori din MAGIC sa nu-mi mai transmita nici un fel de mesaj pe joc, messenger, skype, mobil sau altceva, pentru mine triburile este capitol incheiat

Rog moderatorii acestei lumi sa inchida acest topic, este deschis/ initiat de mine. Razboiul cu MAGIC este pierdut, sunt invingatori.
 

DeletedUser

Astăzi, 18:22:10 Sus Reply With Quote Multi-Quote This Message Quick reply to this message
WANTED

1. razboiul impotriva MAGIC-ului a fost dat din cauza unor lucruri ce tin de principii, reguli de joc, corectitudine
2. avand in vedere disproportia uriasa ca si resurse dintre cele doua triburi niciodata nu puteam iesi invingatori din acest razboi de unii singuri si noi nici nu ne-am facut planuri sa va batem, am vrut sa transmitem un mesaj, in coltul de nord-vest al hartii este controlat de noi si putem incurca sau ajuta maxim si e mai bine sa ne aveti aliati si nu dusmani dar fara mistouri ieftine si faze de genul "dusmani mei aliati vostri si ii sprijineati"
3. eu personal recunosc desi am capacitatea si resursele sa ma apar nu mai vreau sa continui acest razboi, chiar vreau sa facem pace, e posibil chiar sa renunt definitiv la joc si sa va bateti pe mii de barbare, in acest moment privind in trecut si ce este acum cred ca renuntand definitiv la acest joc nu imi fac decat un "mare bine" personal si nu am nici o unda de regret
4. am afirmat de fata cu multi prieteni si cei apropiati mie pe joc, eu sunt foarte suparat pe membri WANTED, chiar mai mult decat pe MAGIC, am o lista de jucatori vechi ce m-au dezamagit complet d.p.d.v. al jocului in sine si chiar m-am inselat in privinta lor asupra cunostintelor despre joc
5. imi pare rau de jucatori adusi de mine sa joace pentru WANTED, ei au ajuns sa-mi bata obrazul pentru ca se implica mai mult decat jucatori vechi, o spun public acum daca stiam de "aptitudinile" de joc ale mebrilor mei atunci cand am revenit pe joc, cred ca renuntam in secunda doi fara sa ma mai implic
6. rog toti jucatori din MAGIC sa nu-mi mai transmita nici un fel de mesaj pe joc, messenger, skype, mobil sau altceva, pentru mine triburile este capitol incheiat

Rog moderatorii acestei lumi sa inchida acest topic, este deschis/ initiat de mine. Razboiul cu MAGIC este pierdut, sunt invingatori.

Chiar ca e tare.
Bine ca a recunoscut acest lucru.
Bravo lui.
macar recunoaste ca anumiti jukatori si prieteni de ai lui lau tradat.
imi pare rau pe deoparte de el:(
Si decat sa dai stergere mai bine il dai alcuiva sa duca mai depaerte acel cont ca sa se foloseasca alcineva nu stiu.
 

DeletedUser16415

WANTED

3. eu personal recunosc desi am capacitatea si resursele sa ma apar nu mai vreau sa continui acest razboi, chiar vreau sa facem pace, e posibil chiar sa renunt definitiv la joc si sa va bateti pe mii de barbare, in acest moment privind in trecut si ce este acum cred ca renuntand definitiv la acest joc nu imi fac decat un "mare bine" personal si nu am nici o unda de regret
4. am afirmat de fata cu multi prieteni si cei apropiati mie pe joc, eu sunt foarte suparat pe membri WANTED, chiar mai mult decat pe MAGIC, am o lista de jucatori vechi ce m-au dezamagit complet d.p.d.v. al jocului in sine si chiar m-am inselat in privinta lor asupra cunostintelor despre joc

3. tu esti incredibil de slab ca si jucator tinand cont ca joci de peste 5 ani jocul asta este prea putin posibil sa nu sti sa te aperi si sa te organizezi. Pentru nivelul asta al jocului mie mi-ar fi rusine in locul tau sa afirm asa ceva cand toti stim cat de prost te aperi.
4. n-ai stiut sa-ti alegi niciodata jucatori deci si ca lider esti departeeee....

tot ceea ce sti tu sa faci este sa incurci lucrurile si nimic mai mult.

PS: cu toti ne vom lasa de jocul asta candva dar tu esti singurul "lider" ce a fost eliminat si el si tribul lui de 3 ori de pe triburile... zile sa faca un top si pentru asta . si ce e al naiba de amuzat este ca FOS a zis ca asa se va intampla din ziua 2 cand a auzit ca revi... mai bine iti vedeai naiba de ale tale.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Catre Wanted

eu nu pot sa spun decat ca imi dispalce ceea ce se intampla...ar fi fost mult mai bine daca ne-am fi razboit in continuare...sunt cativa jucatori buni in wanted...marbah...e unul dintre ei...am vazt si pe contul artificie cativa destul de buni...atat cat pot eu sa-mi dau seama va zic doar atat...pacat!...
 

DeletedUser

Induiosator, dar ai vorbit mult si prost inainte si imediat dupa declararea razboiului. Asta nu se uita prin cuvintele spuse mai sus.
 

DeletedUser

sa te recunosti invins ca si lider e o dovada de verticalitate , dar cand arunci "pisica moarta" in gradina vecinului , in cazul de fata sa iti denigrezi colegii de trib, denota josnicie, lasitate si fatarnicie

In caz de naufragiu ,capitanul paraseste ultimul corabia,e o lege nescrisa a onoarei , aici vad tocmai contrariul si odata mai mult imi dau seama cat suntem de bolnavi sufleteste
 

DeletedUser16934

salutare domnule remus ( e prima oara cand zic asa ceva ) datorita faptului ca am fost cel mai nesuferit dusman al lui (ma trecut la profil deci sunt nr1) rezerv 80% din satele lui chiar daca devin de barbari...

iar daca wanted are ceva impotriva sa se treaca pe lista ce sate vor sa inobileze cu nobili mei...

daca ne intalni vreo data (nu se stie niciodata ce se poate intampla in viata) ai 2 capace de la mine reversul celor date de tine lui rainn21 e brailean ca si mine si trebuie sa ne platim datoriile,,,:)))))))))
 

DeletedUser

hmmm... pai..... de apreciat gestul din punctul meu de vedere.... eu nu-l acuz ca a "aruncat pisica" cum a zis mai toata lumea.... asta e durerea lui, asta a spus... nu e doar vina lui ca a luat aceasta intorsatura razboiul... tot tribul e vinovat... Aliat, din punctul meu de vedere ati gresit (conducerea Wanted) ceva important, ati adus "playeri foarte buni" cum tot a zis Danimaxxx, dar nu ati avut si o echipa buna... nu pleci la razboi fara arme... oricum, pentru tot ce s-a zis despre noi.... nu dam inapoi... mergem inainte, asa ca.... hai cu satele gri.... ca altfel nu ne oprim...

Numai bine si sa fiti sanatosi!

P.S. : Uitasem.... sa-ti fie rusine pentru episodul AlexxIonutz... ne-ai dat la o parte unul din prieteni, pentru multi din Magic Alex a fost si va ramane un prieten, chiar daca s-a intamplat ce s-a intamplat...

Paul, du-te tata pe joc ca arunc cu bomboanele de pe coliva dupa tine :))))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25138

Ai jucat impulsiv dar cred ca ti-ai aparat atat un crez personal cat si unul colectiv,tocmai pentru ca nu te urmau atatia colegi doar pentru un moft personal, decat daca reuseai sa-l impui discret ca pe o nevoie comuna. doar si pentru acest singur si simplu lucru esti si vei ramane un formator de grup si in final lider. A exprima, a arata si a induce, la nevoie, sentimentul de loialitate(apartenta la grup) in jurul tau determina aceasta calitate de lider.
Cat ti-au impartasit cu adevarat convingerile, alti colegi jucatori poate doar timpul si jocul va arata.
Din pacate jocul nu este de partea celui dezavantajat de factori precum: timp, numar membri experimentati si activi si in final poate cel mai important resurse.
Ai fi reusit doar dc nu coalizai atatia jucatori impotriva acestui crez al tau, dar nici asta nu cred ca mai comporta importanta, gandeste-te doar ca la o succesiune normala a evenimentelor in evolutia L5, unde plictiseala pe harta te duce la un click distanta de stergere cont.
Eu am convingerea ca un sentiment de noblete, aratat si jucatorilor din afara propriului colectiv si nu ca o ipocrizie lasciva ci, ca si strategie de joc, te-ar fi indepartat acum de acest moment de rascruce.
Eu zic sa-ti continui jocul daca-ti mai doresti, de ce nu si intr-un context nou daca altfel nu se va putea, tocmai pentru ca esti un jucator vechi, cu experienta de joc.

PS. eu nu folosesc o astfel de tribuna, fiindu-mi suficienta cea de la care ma exprim in interiorul grupului meu:)) dar apreciez unele calitati chiar daca unii le vad total rele, iar altii le percep cu adevarat bune, ca la final infrangerea sa egaleaze totul, la rubrica, total rele .
Numai bine, dragi forumisti! si pastrati-va cheful de joc, de comunicare si in final de actiune comuna pe harta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@remus
ne-am zis multe vorbe dure/urate in trecut, in unele poate ca am crezut, in altele poate ca nu am crezut ci le-am spus doar la nervi. tu stii ca ma aprind repede dar ma sting la fel de repede :)))
asa ca, azi salut declaratia ta, tot respectul si multa bafta in ceea ce urmeaza sa faci in RL, astept sa ma anunti, asa cum mi-ai promis.

desi te-am criticat adesea ca si lider, recunosc azi, ca este mare lucru sa ai puterea sa faci afirmatiile de mai sus, esti singurul lider al lumii 5 care a facut asta.
totusi, nu cred ca in acest razboi a pierdut cineva...suntem toti castigatori pt ca ne-am facut cunoscute si "aparat" ideile si principiile.

@colegii MAGIC
va rog, pt a mia oara, sa incetati cu mistorurile si mesajele la adresa lui remus sau a oricarui membru wanted...nu mai depasiti limita

@legend
zau daca te mai inteleg. acum 3 saptamani il sunai pe dondon sa intre in razboi alaturi de R-3-B si WANTED impotriva MAGIC. atunci era bun aliat, acum nu mai este?
daca tot era un lider/jucator slab cum naiba ai fi jucat alaturi de el impotriva noastra?
 

DeletedUser

pe langa tot ce am scris mai sus e ceva ce nu pricep :)

Aliat, cum poti sa scrii tot ce ai scris la punctul 6 despre "un capitol incheiat", si pe urma sa te apuci sa dai la recuperare pe 5-6 jucatori simultan???? :) si asta nu e "la misto", poate imi explica totusi cineva....
 

DeletedUser

eu nu voi inceta sa il sacai pe nea` remus
nu imi place sa se spuna despre mine niste chestii total neadevarate, chiar *** ele sunt despre joc
pentru mine ramane inamicul meu no. 1
 

DeletedUser

nu am avut granita cu el sa ii arat
sau am avut, *** l-am atacat de pe dylu:))
si *** am atacat de pe alte conturi si faceam paguba wanted intr-un timp scurt
nu suport sa se spuna minciuni despre mine, indiferent ca e RL sau VL..
 

DeletedUser

...hai sa ne vedem fiecare de treaba si cel mai important...nu mai dati din casa...ca facuram aia, ca avuseram pe cealalta...hai pe forumul nostru ca si asa aici suntem doar noi..:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

serios acuma , tu crezi ca daca vii acuma cerand pace ti se va acorda? eu unul nu prea cred desi sunt sanse ..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus