WaRooM

  • Autor subiect DeletedUser7916
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

si totusi herifle are si partea lui de dreptate ...
la modul conjunctiv verbul " a scrie " se scrie cu un singur i :
(eu) sa scriu
(tu) sa scri
(el/ea) sa scrie
(noi) sa scriem
(voi) sa scrieti
(ei/ele) sa scrie
ma rog ...
wtf? o_O de unde ai scos-o şi pe asta :D nu pot ieşi de sub masă


LE:

A scrie= verb, conjugarea a II.-a indicativ prezent pers. a II.-a: scrii (cu doi i!), la fel si conjunctiv prezent pers.II.-a sing. cu doi i..sa scrii.... (primul -i= face parte din tema cuvantului, al 2.-lea -i este desinenta flexionara)..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11242

:)))=)))
atacuri la persoana?...
nu conteaza ...noroc ca mahalaua e o casa cu 2 etaje si piscina...dar vecinii is batrani...probabil mafioti si gangsteri...nu stiu....

dar uite eu aleg sa fac mistoo de WarNooB...tu sa taci bine?

Atacuri la persoana =))

Nu tu te lauzi ca ne faci misto de toata lumea :rolleyes:
 

DeletedUser

lasa maletz tatiIcule ca...io oricum am 8 clase..nu te mai obosiI oriIcum nu o sa priIcep niIciIodata
:eek:
 

DeletedUser4920

Alexutzu 29 - Da am facut acel PNA ambii find de acord , da puteati sa nu il faceti

Regele thomass - Te rog eu frumos , incearca sa nu postezi aici este de toata jena

Apropo de gramatica nu aici fratilor va rog eu !
 

DeletedUser11242

V'am lasat , mai ne radem si maine de absurditatile si minciunile sfruntate ale pretenilor din M.T. :D
 

DeletedUser7916

maletz u creq le ai cu rusa bine ... suka ... ma rog mai invata si romana daca tot stii rusa ;) documenteza`te mai bine , ia`ti doom2 in brate , cauta atent si imi vei da dreptate .

va urez noapte buna celor care nu mai pot rezista(maletz iti recomand sa te bagi in patut) iar celorlalti le adresez o rugaminte : reveniti on topic va rog !!!:mad:
 

DeletedUser

ce ar fi cel mai tareee:))=))....astia din o.s care se tot lauda....si pun pile la waroom sa o muste :))....ma refer ca anumite triburi din jurul lor sa afle nujtiu ce secret pe care o.s il tin numai in trib si sa se intoarca toti inpotriva os:))....praff ...pana una alta o.s mai aveti de invatat triburi:D... nu oi fi eu mare jucator...
 

DeletedUser

maletz u creq le ai cu rusa bine ... suka ... ma rog mai invata si romana daca tot stii rusa ;) documenteza`te mai bine , ia`ti doom2 in brate , cauta atent si imi vei da dreptate .

va urez noapte buna celor care nu mai pot rezista(maletz iti recomand sa te bagi in patut) iar celorlalti le adresez o rugaminte : reveniti on topic va rog !!!:mad:

lasa webx....k io m-am prins ce vor baietzii sa zica:rolleyes:..WaRooM e o greseala..ortografica;)
 

DeletedUser7916

O.S. sus o.s. jos !! mergetzi la o.s. vs m.t. si vorbiti !!!

poate trebuie sa va reamintesc ca tema discutiei este waroom si nu O.S. !!!
 

DeletedUser4920

Ce imi place de webcs e dur :)


Asa tata dur dur nu te lasa :))




Noapte buna tuturor pentru cei cu chef de cearta nu pe aici ca eu unu nu va mai bag in seama ma chinui degeaba cu voi nu stiu sa desenez sorry :(
 

DeletedUser

iar celorlalti le adresez o rugaminte : reveniti on topic va rog !!!:mad:

coreeeect...

deci suntem toti de acord ca tribul WarNooB ii plin de analfabeti?
am "SCRI" bine cuvantul analfabet?
daca nu va rog sa "SCRI" voi pentru mine...:)))


totusi vorbind serios...WarN00B nu rezista mult...prea multi jucatori "tentativa" si prea multe impresii..:p
 

DeletedUser4920

coreeeect...

deci suntem toti de acord ca tribul WarNooB ii plin de analfabeti?
am "SCRI" bine cuvantul analfabet?
daca nu va rog sa "SCRI" voi pentru mine...:)))


totusi vorbind serios...WarN00B nu rezista mult...prea multi jucatori "tentativa" si prea multe impresii..:p



Macar nu suntem ca tine te ascunzi dupa alt nume si joci cu altu in joc hai basht ca faci valuri :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus