We are your Enemies ! We are Reborn

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Si al meu dintre nemti Till Lidermann si ce e cu asta :)) ?
Zicem fiecare ce "model"e au in viata ?

Fragzor al tau nu era Gore :)) ?

S-a stins si Gore incet,incet...nu mai are apa sa'si bage in maini.

Zau ca daca nu ziceai ca e tipu' de al rammstein as fi crezut ca Mircea Badea e .. :sarcasm:
 

DeletedUser2821

Ziceam din Germania , cat despre Mircea Badea , nu sunt fan ...
 

DeletedUser12439

Ok , eu vreau ca lumea sa imi zica "ma" , nu ma deranjeaza , si asa am sa ma exprim , oricum nu are rost sa mai discutam , deja s-a stabilit o relatie de antipatie si nu are rost sa continuam .
Curs pt. incepatori al bunelor maniere si de istorie , extraordinar ,acuma stii , nu mai e chiar asa o chestie sa scrii ce ai scris tu mai sus , mai ales ca iti ia 2 minute sa te uiti pe google , nu ca as contesta ca nu stiai , dar mi se pare ca e destul de aiurea sa incepi sa vorbesti despre mine , fara sa ma cunosti si aici ma refer la ce ai scris cu " cursul " .

Oricum , o zi buna va urez !

daca vrei ca lumea sa ti se adreseze cu ma e problema ta . eu nu vreau.

de la inceput tu ai fost malitios la adresa mea,consider ca am si eu dreptul la putin sarcasm.

hai sa incheiem te rog.toate cele bune
 

DeletedUser12439

sa-ti alegi ca model un neamt spurcat e chiar nesimtire.......

romania moderna a fost ridicata de carol al doilea.

din cite tin minte pe tvr1 a fost ales una dintre cea mai importanta personalitate istorica din istoria romaniei.

si a fost un neamt 'spurcat'. domnule esti total varza. sa-ti fie rusine.

si pot sa mai aduc exemple
 

DeletedUser33140

romania moderna a fost ridicata de carol al doilea.

din cite tin minte pe tvr1 a fost ales una dintre cea mai importanta personalitate istorica din istoria romaniei.

si a fost un neamt 'spurcat'. domnule esti total varza. sa-ti fie rusine.

si pot sa mai aduc exemple

domnule sunt!:D
sa spui ca un general nazist ie nu stiu ce geniu este nesimtire, probabil genocidul este pe gustul tau.......
 

DeletedUser33140

domnilor omul este model, chiar doi modeli, stie iel mai bine!:D
 

DeletedUser523

Mama mia ce ati mai luat-o pe aratura acilea!! Mai ho! Chiar mi-a fost ascultata dorinta si nu avem moderator p'acilea?:rolleyes:
 

DeletedUser6558

domnule sunt!:D
sa spui ca un general nazist ie nu stiu ce geniu este nesimtire, probabil genocidul este pe gustul tau.......

De fapt Rommel era un carierist, nu avea mari calităţi de general, în Polonia a condus doar o divizie. Adevăraţii conducători de panzere sunt Guderian ( care e şi teoreticianul blitzkrieg-ului), şi von Manstein. Celebritatea şi simpatia de care beneficiază Rommel sunt în bună măsură un fals. În Africa a fost bătut măr de Montgomery, şi eşecul Afrikakorps a cântărit foarte greu, iar cât despre aşa-zisa opoziţie pe care ar fi făcut-o lui Hitler... Rommel a fost unul din favoriţii lui Hitler, avansarea lui pe scara ierarhică se datorează în primul rând acestui fapt.

Şi , în al doilea rând, dacă e vorba de geniu militar, asta nu are nimic de a face cu etica. Alexandru cel Mare era sângeros ca un tigru. Se poate spune că nu a fost un geniu?
 

DeletedUser12439

De fapt Rommel era un carierist, nu avea mari calităţi de general, în Polonia a condus doar o divizie. Adevăraţii conducători de panzere sunt Guderian ( care e şi teoreticianul blitzkrieg-ului), şi von Manstein. Celebritatea şi simpatia de care beneficiază Rommel sunt în bună măsură un fals. În Africa a fost bătut măr de Montgomery, şi eşecul Afrikakorps a cântărit foarte greu, iar cât despre aşa-zisa opoziţie pe care ar fi făcut-o lui Hitler... Rommel a fost unul din favoriţii lui Hitler, avansarea lui pe scara ierarhică se datorează în primul rând acestui fapt.

Şi , în al doilea rând, dacă e vorba de geniu militar, asta nu are nimic de a face cu etica. Alexandru cel Mare era sângeros ca un tigru. Se poate spune că nu a fost un geniu?

sa nu uitam ca armata lui rommel era in mare parte din italieni si tehnica italiana. si se stie cit de buna era.hitler respecta mai mult armata romana decit cea italiana. englezi au batut la italieni cu forte minore in africa dupa ce a ajuns aviatia germana si rommel in mediterana si africa au inceput sa castige teren.si pierderea in fata lui montgomery n-a fost vina lui.cu ce sa lupte cind toata mediterana era a englezilor si resursele limitate.daca italieni nu pierdeau toate porturile din africa si germani reuseau sa cucereasca malta, sigur era alta treaba.

dar ai dreptate guderian a fost cel mai bun general de tancuri.pacat ca a avut un caporal la conducere.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus