Wrath - fara onoare ?

  • Autor subiect Darth Revan
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

SpAiKeR în data de 02.10. la ora 09:06 Citat
E inactiv de 2 zile, nu raspunde la mesaje si i-am ras mai demult armata dar l-am lasat in trib crezand ca e activ.

Vreau sa il innobilez dar nu mai am trupe ofensive cine stie ce, dar am nobil deja. Cine ma poate ajuta?

Tinta: thekingu

Restul de mesaje de pe forum raspuns la asta , incearca sa ii explice ca nu face bine , ca poate omu facea armata in loc de puncte si chiar daca este sa fie cucerit ,sunt altzi pe langa el , de ce vine tocmai din departare.
Dar el o tzine tot pe al lui si orgolios de fel ,contiuna.

Concedieri :

03.10.
11:43 costi133 a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:43 pinocetus a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:42 iberar a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:42 simmy a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:41 cosminocu101 a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:41 cartoaffe a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:40 VladDracul a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:40 Ciumpinelu a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:39 karla76 a fost concediat de cãtre SpAiKeR.
03.10.
11:39 ProoSmiley a fost concediat de cãtre SpAiKeR.

Si lista mai continua

Aceastia au fost concediatzi urmand a fi farmatzi si inobilatzi.
Mi-a fost trimis mesaj de la uni din ei , care mi-au confirmat dezamagitzi ce se va intampla cu ei ...

Mi se pare o tactica jalnica care lasa de gandit celorlatzi membri , fiindca maine pot ei sa urmeze .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai...care merita sa fie farmat...sa urmeze..:D
"what seems to be the problem?"......:D :confused: :rolleyes:
 

DeletedUser

Hehe... Pe mine m-au dat afara fara motiv, dupa cateva zile de la inceperea lumii:))... cum m-au dat afara au si sarit vreo 4 baieti WRATHisti pe mine si m-au farmat:D. Macar am reusit sa scap de ei:)).
 

DeletedUser

Ma simt nevoit sa raspund la acest mesaj nefondat, nu imi place sa vorbesc pe forumul acesta pentru ca totul in cele din urma se rezuma la tziganeli.

Pe scurt :

1 . Problema cu thekingu : Era ferma mea la inceputul lumii si l-am lasat sa intre in trib pentru ca m-a rugat si a zis ca o sa fie dedicat si activ. Era deja la a 2 a inactivitate de 2 zile si acum l-am spionat si avea decat cateva sute de spade, merita ?
1a. Daca merita, luati-l voi, nu crestem ferme, avem standarde care trebuiesc respectate si sunt anuntate de mult timp. Cui nu ii convine este binepoftit sa iasa.
1b. Spionii care te-au informat, ca sigur nu erau membri WRATH, mai ales ca nu ti-ar fi zis tie de parca cine stie ce... Daca nu le convine, sa intre in maretul CIRC (L3 trebuie specificat neaparat).

2 . Despre : "Mi se pare o tactica jalnica care lasa de gandit celorlatzi membri , fiindca maine pot ei sa urmeze." Sa le dea de gandit ca WRATH e un trib de elita si nu cresa si tinem la onioarea noastra si nu vrem ca tu (de ex) sau oricare rautactios sa atace pe ultimu din trib si sa puna pe forum ca are nu stiu ce... si sa zica "Wrath... Wowww ..." sau chestii in batjocora.
2a. Daca vrei vorbim si va trimitem voua fermele si jucatorii eliminati de la noi.
2b. Elita intelege cel mai bine, vrea sa aibe cat mai mult rosu, tie iti place albastru, sim cit'ere ?!
2c. E totul transparent, anuntat si cu destul timp de indeplinire, daca anuntam trebuie respectat.
2d. Pe aceasta cale te anunt ca la un moment dat o sa se injumatateasca numarul membrilor WRATH, dar mai trebuie sa treaca timp.

3 . Despre concedieri: Aceia erau jucatori care au depasit 2 perioade de 2 zile de inactivitate si au fost exclusi. Noi nu acceptam asa ceva. Si inca destul cati am primit inapoi asa tot rugandu-se si ajungand in cele din urma tot afara.

4 . Despre Conducerea CIRC :
- Mircea ar trebui sa pune restrictie pe brandul CIRC si sa ii puna pe cei de pe L2 si L3 sa isi schimbe numele la triburi, conducerea lor e dupa cum a zis mircea si conducerea L1, aiurea.
- Pe L1 am fost in CIRC si atat si am respectat tribul din plin dar acolo erau oameni adevarati, conducatori : mircea, ilcri, black mamba, isegard. In L2 au intrat in tribul CIRC si au renuntat vazand ce se intampla si pe L3 au incercat sa isi faca propriile triburi.
- Pe L2 in conducere e Oaia despre care am amintiri urate, dupa ce ca eram in Familia CIRC cu WRATH (fostul H-A) a vazut ca nu mai are sate de cucerit in jur, si decat cateva WRATH si s-a legat de un sat luat corect (dupa o tradare) a unui membru WRATH de la CIRC, totusi am oferit o oferta mai buna in schimbul satului desi trebuia sa fie pe drept la noi. Dar oferta nu il privea pe Oaia si ne-au anuntat afara din CIRC, dupa ultimatumuri si chestii care nu se fac intr-o familie. I-am scos de la aliati si in cateva zile Oaia avea 2 sate foste WRATH.
- Pe L3 legaturi multe ale conducerii CIRC cu Gangster Ray care am unele din cele mai neplacute amintiri. Initial i-am pus pe CIRC la aliati, am restrictionat vreo 5 membri care erau pe punctul de a lua sate CIRC asteptand sa intre CIRC in BF, ca asa era vorba. Am astepta ~ o saptamana ca ei sa iasa din Terra Family dar nimic. Apoi impreuna cu [M~K] au creat Holy Empire, se vroiau sefi. Discutii cu ei nu am avut, si nici nu as vrea ca nu se stie...

5 . Despre Gangster Ray ( [M~K] ) :
- L-am cunoscut pe L2 cand vroiam am initiat proiectul WRATH, nu vroiam triburi de top in Imperiu dar s-a tot rugat si facea lucruri de unul singur tot insistand. Simteam ceva ciudat dar am acceptat. Timpul a trecut, a stat in WRATH putin timp, trebuia sa ramana acolo. Dar a iesit si s-a dus in unul din cele 3 triburi WRATH de pe K'ul lui si s-a pus lider peste toate 3.
- A declansat de unul singur fara nici un fel de discutii cu nimeni un razboi masiv acolo, dar care nu privea K'ul lui.
- Pe L3 ma tot presa sa facem Alianta ( de e acum BF ) inca de la inceputul lumii. Am facut demersurile, am vorbit cu liderii stategici puternici si am creat BF. Ray statea cum obisnuieste de obicei, ca si pe L2 si tot asa. Creste din roadele altora fara pic de diplomatie si onoare in el.
- A parasit BF atunci cand dupa ce un membru WRATH a atacat unul [M~K], a inceput sa ameninte pe ala ca il da afara de parca stia ce o sa fac eu si mai ales m-a amenintat pe mine ca iese din BF daca nu il dau pe ala afara si vorbea cu o autoritate care pana acum.... I-am zis ca e decizia lui ce face, am vorbit cu membrul WRATH care nu a mai atacat. Dupa o zi a anuntat iesirea din BF si a creat cu CIRC, Holy Empire, pe motivul felului in care a vorbit Membru WRATH cu el. Vroia sa fie el 'sef' ....
- Asa e cand omul uita de unde a inceput, cand il resfeti si se vede sus si mai ales pe seama altora...
- A creat razboiul cu triburile din SWA fara nici un motiv si a pus pe toti din BF sa ii puna dusmani. Pe aceasta cale noi anuntam retragerea acestora de pe lista dusmanilor.

6 . Alte informatii :
- Aceste acuze nu privesc componenta celor 2 triburi, ci conducerea acestora.
- Va spun aceste lucruri pentru ca am asteptat prea mult si se tot fac lucruri pe la spate si se incep discutii total nefondate.
- VREAU SA AVETI MARE MARE GRIJA la Gangster Ray si sa invatati din 'greselile' mele. Va spun cu cea mai mare sinceritate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tzin sa te contrazic , triburi din fostul Brute alliance , nu au plekat fiindca se considerau sefi , au plekat fiindca nu puteau sa stea alaturi de o persoana aroganta careia nu ii pasa decat de propria persoana , si foarte un pic de proporiu trib . De la inceput si pana acuma , strategia lui Spaiker este sa se ascunda intr-o familie mare , sa ii lase pe ei sa faca treburile murdare si el sa scape bazma curata .
Problema este ca nu toti romani sunt prosti si sunt lasatzi manipulatzi . Ei si-au dorit ca totul sa fie ca intr-o fratie sa le fie ascultate si lor pararile .
The Holy Empire inseamna in primul rand prietenie , infratire , si nu dominatia unui trib asupra altuia . Facem totul impreuna si luam decizii in comun .
Nu te apuca sa ataci conducerile triburilor care au parasit Brute Alliance invocand anumite motive false. Stii prea bine care sunt adevaratele motive.

In legatura cu concedierile si farmatul persoanelor din trib , inca o data mi se pare jalnic , daca va consideratzi un trib puternic gasitzi adversari pe masura , nu le spunetzi la jucatori din trib sa isi trimita armata nu stiu unde , sa lase satul fara aparare sa fie farmat si apoi inobilat .
Se pare ca nu sunt singurul care stie despre ce e vorba..
 

DeletedUser706

Tin din start sa spun ca nu ma intreseaza triburile si "familile" voastre , deci din partea mea pute ti sa va bateti pana la ultimul sat !
Dar vreau sa fac cateva precizari :

Fara partinire ...doar pentru a stabili lucrurile asa cum sunt !

strategia lui Spaiker este sa se ascunda intr-o familie mare , sa ii lase pe ei sa faca treburile murdare si el sa scape bazma curata .

Asta este o prostie ...
Nu am jucat si nu am sa joc in vre un trib pe ro alaturi de acest jucator .
Dar ...
Spaiker este unul din principalii jucatori care m au ajutat pe TW sa strang toti romani intr o familie care acum este una din familile respectate din joc ..
[Cel putin in W9 acolo unde a jucat Spaiker ]
Nu s a ascuns in triburi puternice la inceput cand noi eram priviti ca si "victime sigure"...dimpotriva ...alaturi de alti jucatori m au ajutat enorm sa formam acolo o familie RO puternica , desi habar avea la inceput daca o sa reusim sau nu !
Nu a tinut la functii ...nu l am auzit niciodata comentand ...dimpotriva ..tot timpul cauta si incerca sa gaseasca proiecte noi !
Deci habar am ce a facut el in ro ...dar nu poti vorbi la general de el , fara sa cunosti toate aspectele !

El poate confirma ca nu am jucat niciodata impreuna in ro ....si ca atunci cand am inceput proiectul RO pe TW era departe de a fi o mare familie ...ci mai degraba o mare tinta pentru mercenari ...

REPET
Nu ma intereseaza jucatorul Spaiker din ro ....dar nu vreau nici ca numele lui sa fi e generalizat ca nume a unui jucator fricos si las ..PENTRU CA NU ESTE
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Darth Raven eu am dat si niste fapte, nu am insiruit niste idealuri, utopii despre Holy Empire si numai acuze nefondate la adresa mea. Fapte... Dar de... Eu am auzit de transparenta si macar curiozitate de ce X a facut Y in defavoarea Z? Nu doar randuri... Ca daca am preferat sa tac nu inseamna ca e si adevarul, ci doar o sila de a mai face ceva gandindu-ma de cine e vorba dupa atatea faze 'fericite' impreuna.

De ceva saptamani am probleme cu netul si multe lucruri puteau fi evitate (dpdv al evolutiei Holy Empire), nu am nimic cu triburile componente ci doar cu initiatorii. Acest aspect l-am spus pentru ca il priveste si pe Iorga, multe scuze si mersi. (fac tot ce pot atm)
 

DeletedUser

Apropo Raven daca voi sunteti asa cum ziceti voi (laude caci si triburile cu pct putine zic ca au armata defapt si tot felul de scapari ca daca nu ai ceva ai altceva) si eu sunt asa de... de ce Gangster Ray copiaza constant ideile mele si chiar trimite exact aceleasi circulare care le trimit eu ?! Exemple: Numele de sate comune (WRATH Iti Rupe Capu - care reprezinta deviza tribului si s-a votat) care el dupa ce ca nu a copiat doar ideea a copiat si numele ( M~K Iti Rupe Capu), unii de la el avand in batjocora la sate (SI [M~K] Iti Rupe Capu).. Si ceva mai nou, copiat: formatul de la profil al familiei voastre, identic cu al BF.

Asa e cand cineva e perfectionalist iar altii copiaza cu nesimtire tot ceea ce vad (pana si circularele) fiind incapabili sa gandeasca singuri.

Mare mare grija, nu vorbi de ONOARE daca nu nici nu sti sa pronunti, nu te caracterizeaza. Nici nu ma asteptam la o alta coalitie decat intre CIRC si MK care numai impreuna se pot intelege iar pe ceilalti ii convinge cu vorbe frumoase, patetic.

In BF nu a fost vorba niciodata de puterea unui trib peste a altuia, ci mai nou Ray imi ordona mie si ameninta ca o sa elimine membri WRATH.

Si spune si mie niste 'fapte murdare' pe care le-am facut.. FAPTE FAPTE.. ONOARE !
 

DeletedUser

Nu te mai agita atat . Profilul nu e la fel , poate seamana ,dar nu e acelasi .
Intrebarea care ar trebui sa tzi-o pui este de ce oare pe lumea 2 se intampla cam la fel , totzi te parasesc, se repeta istoria si pe lumea 3, se pare ca cineva e de vina , si tind sa cred ca tu :D
 

DeletedUser

Iti place sa tot pui vorbe in vant si eu sa explic pagini intregi.

RASPUNDE TU LA ACUZATIILE MELE SAU MARII LIDERI CIRC SI [M~K] LA ACUZATIILE MELE. CHIAR NU AVETI PIC DE ONOARE ???
 

DeletedUser

Pai ai adus acuze lui gangnster , nefondate ce-i de drept, dar , eu nu raspund la ele ,avand in vedere ca ii sunt adresate lui . Daca considera ca esti demn de a primi un raspuns, o va face , daca nu . ;)

In legatura cu alierea MK cu Circ , de unde si pana unde ai ajuns la concluzia ca nu este onoare ?
Stii cum era fara onoare ? Sa nu fitzi anuntazi cu 3 zile inainte prin mesaje repetate , dar din pacate raspunsul primit a fost unul intarziat, care abia dupa parasirea lor din familie a venit .
Alte acuze mai ai ? intai incearca sa sa fii tu "curat" si dupa aia sa aduci astfel de acuze , ok ? :)
 

DeletedUser

Cu ce nu sunt eu curat? :)) Mai zii ma si dovezi, fapte... Iti place sa acuzi fara nici cel mai mic argument... Esti PATETIC! Mai baga posturi poate cresti in 'rang'
 

DeletedUser

Atentie la atacurile la persoana. Va readuc aminte regula:
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
 

DeletedUser

Ciuly singurul lucru pentru care am raspuns la mesajele astea este pentru ca sunt acuze nefondate la adresa mea si Wrath mai ales despre onoare si am decis sa expun aceste argumente pe care le evita raspunsul si isi bat joc, nu am motive sa acuz?

Sa (ne) lamureasca si aia e.
 

DeletedUser

Cu ce nu sunt eu curat? :)) Mai zii ma si dovezi, fapte... Iti place sa acuzi fara nici cel mai mic argument... Esti PATETIC! Mai baga posturi poate cresti in 'rang'


@SpAiKeR: Partea bolduita din citatul de mai sus este un atac la persoana. Si iti garantez ca daca se repeta primesti un avertisment. Daca doresti sa iti exprimi o parere despre un anumit jucator, fa-o folosind strict argumente din joc.
 

DeletedUser

Cand oameni se plictisesc si nu au ce face :

04.10.
17:55 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui Smeq3riT.
04.10.
17:53 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui IceManPicolo.
04.10.
17:52 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui JL-Gambit.
04.10.
17:50 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui Valiusha.
04.10.
17:49 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui SPQR512.
04.10.
17:48 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui cameleonu.
04.10.
17:47 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui v1SSaN.
04.10.
17:46 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui Mongol.
04.10.
17:45 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui kekhe.
04.10.
17:43 SpAiKeR a modificat drepturile ºi titlurile lui radoooku3.

Si lista continua . Cred ca e in al 9-lea cer cand vede ca are aceste drepturi de care poate abuza toata ziua :D
 

DeletedUser

Si ce? Si in **IM** pe l2 au fost vreo 3 restructurari de functii... cand eu a trebuit sa modif functiile la toti dinj trib, si sa le dau drepturi in plus sau sa le iau din drepturi...
 

DeletedUser1627

2a. Daca vrei vorbim si va trimitem voua fermele si jucatorii eliminati de la noi.
2b. Elita intelege cel mai bine, vrea sa aibe cat mai mult rosu, tie iti place albastru, sim cit'ere ?!

Si inca ma mai mira faptul ca tu consideri WRATH un trib de elita... Trib de elita credeam ca inseamna cativa oameni bine pozitionati, buni prieteni care domina zona... Nu 1000 de oameni care numai ei umple harta cu albastru...
 

DeletedUser

Nu te mai agita atat . Profilul nu e la fel , poate seamana ,dar nu e acelasi .
Intrebarea care ar trebui sa tzi-o pui este de ce oare pe lumea 2 se intampla cam la fel , totzi te parasesc, se repeta istoria si pe lumea 3, se pare ca cineva e de vina , si tind sa cred ca tu :D

Pe L2 multi au parasit familia wrath din cauza unui "destept" care a declansat un razboi fara a comunica cuiva.

Ma bucur ca nu-l mai avem in trib/familie pe acel "destept" aici pe L3
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus