Wwizz - the greatest tribe on .ro

  • Autor subiect DeletedUser12903
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sincer nu imi vine sa cred....cum sa joci atata pe degeaba?.....si totusi ma emotionat povestea aia......dar trebuie sa recunoasteti ca ati renuntat la jok doar de frica Hell-ului

Stiu ca n-am nici o treaba in tema asta, dar nu ma pot abtine sa nu ma iau iar de alin. Ma danger alin...nu inteleg ce treaba ai tu cu asta...Crezi ca daca iti pui la profilul jocului 3 "protejati" si cativa aliati personali la care le mai ceri sprijin din cand in cand, iti poti permite sa spui asemenea lucruri ? Ia veziti tu de treaba si veziti de leonii tai cat mai poti si nu mai fii ala care le stie pe toate ca inca nu ai ajuns la stangiu ala al jocului cand iti poti permite sa zici astfel de lucruri ca "dar trebuie sa recunoasteti ca ati renuntat la jok doar de frica Hell-ului". Tu inca esti genul de jucator pe care il sperie punctele...atata tot si nimic mai mult.
PS. Felicitari celor din WWizz, Circ si despre ce triburi ati mai precizat in acest treahd pt locul in care ati ajuns.
Bafta
 

DeletedUser1546

Pacat, Pacat......DE CE RENUNTATI !!! LA ACEST JOC!!!! SINCER I-MI ESTE MILA DE VOI!
 

DeletedUser

Pur si simpu ma faceti sa rad!Adevarul ca ati fost buni,dar cu sincere regrete va anunt ca nu cei mai buni! :p
 

DeletedUser

Ce rost mai are aceasta discutie?
Wwizz au fost pe locul 1,deci la momentul lor au fost cei mai buni de pe harta l2.
Nu conteaza cum au ajun acolo,dar au ajuns si merita respect.
Asa cum merita respect si Circ si GT si Hell,cei care au stat perioade de timp pe locul 1.

Motivele pt care se destrama wwizz ii priveste pe ei personal.


Respectele mele pentru cei care au facut ceva in jocul asta.
 

DeletedUser12903

as fi vrut sa am doar o interventie aici, dar sunt nevoit sa fac unele precizari:

1)la data de 4 septembrie, WWizz nu mai era in razboi cu HELL si nici CIRC(de cateva zile)

2) respecte pt ~HPR~ care vorbesc doar pe campul de lupta, ATL - singurii aliati adevarati; Hell si Circ pt felul cum lupta(mai putin pt modul cum au inceput razboiul cu noi, dar si asta face parte din joc); respecte si celorlalte triburi care isi vad de treaba si 'comenteaza' doar pe campul de lupta

3) pt DBD care au alocat cel mai mult spatiu pe acest post:

- luati exemplul HPR
- @gelutzu: iti aduci aminte cand ti-am salvat poponetul ca erai atacat de tot irc-ul?(a scuze, adevaratul gelutzu nu mai e de vreo 3 luni, acum e o copie palida care face gargara)
- @ cei care ziceau de spart conturi/parole(ca sfaturi din exterior, nestiind exact situatia): poate ar fi mai bine ca in primul rand sa tineri parolele personale pt voi; vati gandit ca exista spioni ca in orice razboi iar in cazul vostru au fost din aia cu drepturi ceea ce explica si cum s-a sters forumul? (repet sunt niste ipoteze). Ca certitudine: se stia exact ce se vorbea pe forumul vostru(si cel ascuns), acolo se vede clar ce fel de jucatori si oameni sunteti.(aceste afirmatii nu sunt pt tot tribul dbd, cei care se simt se stiu)
- @aleq: daca tot vroiai satele mele din sud, nu ar fi fost mai usor sa-mi spui?(doar aveam pna- local, cica) nu sa le ataci in momentul cand ai aflat ca le-am lasat mostenire unor jucatori din ew-k66 :). Am intarziat cu dele cont cateva minute doar pt a trimite def intre nobilii tai. M-ar fi tentat sa iti trimit pe sate toata ofensiva mea(ceva mai mult de 70 de sate), dar dupa vreo 2 atacuri mi-am dat seama ca nu mai conteaza si am anulat comenzile.
- @cobalt: vezi ca se pot face statistici pe anumite perioade, nu doar ce iti convine:
Side 1: DBD DBD1 DBD2

Side 2: WWizz

Timeframe: 01/05/2007 00:00:00la04/09/2008 21:00:00


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 98
Tabăra 2: 206
Diferență: 108

image.php


- @unii din DBD: v-ar tb niste cursuri de cum se ataca, cum e posibil sa ataci fara berbeci sau in alt caz sa ataci cu 1000? dupa atata timp petrecut pe lumea 2 'invat lucruri noi'. Poate va povestesc cei din fostul MTH(care acum sunt colegii vostri) cum arata atacurile sincronizate, cand in 3 secunde primeau 25-30 atacuri+ 5 nobili, iar la 5 secunde de la primul atac era deja defence in sat de la 10k in sus din fiecare unitate; sa nu mai aduc aminte si de fake-uri formate din 15-20 atacuri cu berbec+4 nobili+ sprijin o lance x 5 (intradevar erau vremuri cand s-a acordat o atentie mai sporita jocului).

@all: puteti comenta incontinuare, replica din partea mea nu va mai exista. cei curiosi sau cei care comentau ca nu mai dispuneam de trupe si s-a dat dele; ma pot contacta pe messenger pt a le pune la dispozitie un fisier cu trupele, care in momentul cand am dat dele erau cam la 95% din capacitatea maxima.

Bucurati-va de viata(e prea scurta) si nu uitati ca este doar un joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ca bine zici...am incercat sa iau legatura cu tine in ziua aia dar mai blocat...bine acum pote comentez degeaba dar am avut sitter pt cateva ore si eu te marcasem pe harta cu o anumita culoare sa stiu sa nu te atac iar acesta nu a stiu:|...sincer de asta imi pare cel mai mult rau in rest de nimic...Puteai sa o trimiti mai cresteam si eu la aparator

Am spus si o repede nu ii critit ce toti cei din Wwizz doar anumite persoane si probabil se cunosc ele...

P.S iar pt tine signal sincer chiar mia parut rau pt k am tinut mult legatura in special pt cei cu care facusem acel pna...


Respectele mele pt voi dar pacat k nu ati fost corecti
 

DeletedUser

signal a scris "bla bla bla" ...

Frate ...get a life .
E bine ca te-ai lasat de triburi ca poate vei gasi una .
Tu ti-ai citit postul ?

"hoarda de vrajitori si druzi" ... "multi au vrut sa fie vrajitori,putini ..."

doamne oameni buni ,ati luat-o razna ...

Te rog ,cum mai spunea cineva pe aici,spre binele tau sa renunti la postat...

@ domnisoara "proverb" (a se citi claponel) - "lauda-ma gura ..."

Fratilor va laudati cu ce mai exact ?
Ca ati fost pe primul loc ? pai prin x fuzionari era si normal sa mergeti in directia aia .
Cati dintre cei care au inceput au mai ramas ?
Cu asta va laudati ?
Va laudati cu faptul ca ati crescut cum spuneam mai sus si ati ajuns la certuri interne,despartire,ca acum sa dati vina pe timp si sa renuntati ?

Nu intelegeti gresit,nimeni care a postat nu zice ca a fost sau este mai bun ca voi,dar tuturor ne pareti penali cum veniti aici si incepeti sa va laudati cu ... primu loc :)
Ati calcat pe cadavre intr-un joc ce isi propune cu totul altceva ...

pfff,aveti dreptate...sunteti,ati fost si veti ramane cei mai buni ...
Felicitari !

Semnat,
Cineva care priveste din exterior
 

DeletedUser1647

Sincer nu vroiam sa ma bag sa comentez la acest post ca nu are rost, deja am vazut prea multe impresii.

Dar... Felicitari Wwizz, au demonstrat ca pot face ceva bun in lumea 2, au fost pe locul 1 destul timp, au avut in trib jucatorul care a fost pe primul loc la atacatori de foarte mult timp, au avut oameni cu experienta si oameni cu o varsta mai inaintata decat a altor triburi. Sunt de parere ca daca se facea un top cu media de varsta de pe fiecare trib in parte, Wwizz-ul iesea pe primul loc. Nu doar oameni in varsta, dar si oameni cu un caracter extraordinar. Eu sunt multumit in special de ce a realizat nucleul RWizz [daca il mai tineti minte] care mai tarziu a intrat in Wwizz. Sunt mandru de acel nucleu pentru ca acei oameni au fost in [M~K] pana cand MK-ul a intrat in Emperor Wrath si s-a impartit in mai multe nuclee.

In final tin sa precizez ca Wwizz-ul a fost peste HELL in multe randuri, acum in ultimile luni DA, HELL-ul a fost mai bun, dar dupa cum zicea cineva tot in acest topic, fiecare are momentele lui de glorie, unii mai putin timp altii mai mult.

DBD care vad ca sunt pe primul loc la comentatori aici, va zic doar atat. Nu se merita ceea ce faceti voi acum, nu se merita ca dupa razboi sa scoateti capul din CANAL si sa va dati mari viteji. DBD-ul a fost un trib mare ... cand era LDT, cand era condus de gelutu, acum ati crescut si voi in top dar nu prin lupta ci prin fuziunea cu MTH. In fine, nu vreau sa vorbesc prea multe despre voi ca vad ca aici sunteti cu gura mare si sigur voi fi injurat. Va zic doar atat... Wwizz a fost un trib mare, Wwizz a fost pe locul 1, Wwizz a fost la un moment dat cel mai bun trib din lumea 2, voi nu ati fost si nici nu sunteti nimic din ce a fost Wwizz pana acum, nu imi permit ca altii sa comentez ca "nici nu o sa fiti", in viitor nimeni nu mai stie ce va fi.

CIRC... Aici imi pare rau ca s-a ajuns la un razboi intre Wwizz si CIRC, imi pare si mai rau ca s-a ajuns din cauza mea la un razboi intre 2 triburi care se cunosteau bine si se intelegeau bine, dar asta a fost sa fie. Circ a cazut o data cu plecarea lui teddyboy si nu se va mai ridica niciodata unde a fost, cel putin nu prin cuceriri.

HELL... Hell e pe val, consider ca in momentul de fata sunt ei cei mai buni de pe lumea 2, dar sa vedem cat va dura si asta... cat despre HELL vs. Wwizz ... nu am inteles niciodata de la ce a plecat acest razboi, doar ati intrat pentru CIRC? sau a fost ceva personal?... sincer nu se merita... la pozitionoarea voastra si a celor din Wwizz, o fratie intre voi era invincibila dupa parerea mea.

~HPR~ ... nu v-am cunoscut prea bine...dar o sa va cunosc in curand probabil. In mare parte sunteti oameni din IRC... respect si sper sa realizati ceea ce v-ati propus.




Respect Wwizz, respect pentru ceea ce a realizat si nu o sa va uit niciodata!

O zi buna!
 

DeletedUser

era normal sa le iei apararea...::))


nu vreau sa deranjez pe nimeni sau sa se supere lumea pe mine dar Wwizz a fost un trib "comunist"

Sefi dadeau ordine si daca un anumit timp daca acel jucator care primea ordine nu il respecta sau nu cucerea satele in timpul respectiv era nobilat intern...Spun asta pt ca si voi ca si noi aveti spioni si se plangea lumea de noi(acei spioni) sa le cedam cateva sate(ordinul primit era de 10 sate) si dupa sa se ocupe numai de dat informatii de la voi din trib...si credema ca era lumea disperata dupa asta...stateau la voi in trib de frica ca daca ieseau ii nobilati...E un joc fratilor ati facut armata cu aia acolo in tribul ala saraci cred k abea au asteptat sa scape de voi(nu toti ma refer la aia mai mici care nu aveau drepturi in trib)

Eu zic k mai bine inchidem subiectul asta k nu isi are rostul dar daca vad ca mereu incercati sa va scoteti sa spuneti k ati fost cei mai buni lasati fratilor lumea sa va laude nu va laudati singuri ca ati fost cei mai buni de pe harta...nu zic k nu ati fost dar faptul k nu ati stiut sa jucati cinstit asta lasa mult de dorit...
Iar despre fuziunea k MTH nu mai ** k fiecare trib a facut la randul lui o fuziune asa k nu e nimeni in aceiasi formula de la inceputul lumi...
 

DeletedUser10045

Chiar nu stiu dc te bagi si tu in discutia astam, dar na ... musca tre sa intre undeva. In primul rand DBD a aparut in urma fuziunii dintre LDT si KYP si nu a fost niciodata condus doar de gelutzu.
Nu e treaba ta sa comentezi conflictul dintre DBD si WWizz, cum nici un membru DBD nu comenteaza conflictul GT vs CIRC (sau ce alte razboaie purtati voi). Faptul ca incepi sa arunci cu noroi in niste oameni pe care nu ii cunosti si cu care nu ai avut nici o treaba in acest joc (mai putin momentele cand cerseai niste sate aflate in zona noastra de influenta) spune multe despre cat de dezvoltat este creierasul tau.

Mai bine iti vezi de telul tau maret ca mai e putin pana la 1 noiembrie si e posibil sa traiesti marea deceptie a vietii tale, si lasa-ne pe noi sa ne vedem de treburile noastre asa noobi si nesimtiti cum suntem.
 

DeletedUser4901

Sincer nu vroiam sa ma bag sa comentez la acest post ca nu are rost, deja am vazut prea multe impresii.

Dar... Felicitari Wwizz, au demonstrat ca pot face ceva bun in lumea 2, au fost pe locul 1 destul timp, au avut in trib jucatorul care a fost pe primul loc la atacatori de foarte mult timp, au avut oameni cu experienta si oameni cu o varsta mai inaintata decat a altor triburi. Sunt de parere ca daca se facea un top cu media de varsta de pe fiecare trib in parte, Wwizz-ul iesea pe primul loc. Nu doar oameni in varsta, dar si oameni cu un caracter extraordinar. Eu sunt multumit in special de ce a realizat nucleul RWizz [daca il mai tineti minte] care mai tarziu a intrat in Wwizz. Sunt mandru de acel nucleu pentru ca acei oameni au fost in [M~K] pana cand MK-ul a intrat in Emperor Wrath si s-a impartit in mai multe nuclee.

In final tin sa precizez ca Wwizz-ul a fost peste HELL in multe randuri, acum in ultimile luni DA, HELL-ul a fost mai bun, dar dupa cum zicea cineva tot in acest topic, fiecare are momentele lui de glorie, unii mai putin timp altii mai mult.

DBD care vad ca sunt pe primul loc la comentatori aici, va zic doar atat. Nu se merita ceea ce faceti voi acum, nu se merita ca dupa razboi sa scoateti capul din CANAL si sa va dati mari viteji. DBD-ul a fost un trib mare ... cand era LDT, cand era condus de gelutu, acum ati crescut si voi in top dar nu prin lupta ci prin fuziunea cu MTH. In fine, nu vreau sa vorbesc prea multe despre voi ca vad ca aici sunteti cu gura mare si sigur voi fi injurat. Va zic doar atat... Wwizz a fost un trib mare, Wwizz a fost pe locul 1, Wwizz a fost la un moment dat cel mai bun trib din lumea 2, voi nu ati fost si nici nu sunteti nimic din ce a fost Wwizz pana acum, nu imi permit ca altii sa comentez ca "nici nu o sa fiti", in viitor nimeni nu mai stie ce va fi.

CIRC... Aici imi pare rau ca s-a ajuns la un razboi intre Wwizz si CIRC, imi pare si mai rau ca s-a ajuns din cauza mea la un razboi intre 2 triburi care se cunosteau bine si se intelegeau bine, dar asta a fost sa fie. Circ a cazut o data cu plecarea lui teddyboy si nu se va mai ridica niciodata unde a fost, cel putin nu prin cuceriri.

HELL... Hell e pe val, consider ca in momentul de fata sunt ei cei mai buni de pe lumea 2, dar sa vedem cat va dura si asta... cat despre HELL vs. Wwizz ... nu am inteles niciodata de la ce a plecat acest razboi, doar ati intrat pentru CIRC? sau a fost ceva personal?... sincer nu se merita... la pozitionoarea voastra si a celor din Wwizz, o fratie intre voi era invincibila dupa parerea mea.

~HPR~ ... nu v-am cunoscut prea bine...dar o sa va cunosc in curand probabil. In mare parte sunteti oameni din IRC... respect si sper sa realizati ceea ce v-ati propus.




Respect Wwizz, respect pentru ceea ce a realizat si nu o sa va uit niciodata!

O zi buna!

hai sa te lamuresc eu cateva chestii...suntem si vom ramane multe vreme acolo sus...asta e prima chestie...a doua chestie..noi am avut razboi si cu voi si cu wwizz ..noi fiind 50-55 de oameni voi 70-80 wwizz vreo 70...a treia chestie...razboiul cu wwizz a inceeput datorita marsaviilor facute de ei care deja atinsesera cote mari pana neam decis ca asa nu se mai poate...

asta pt tine gangster ray
acuma sa postez si eu despre ce sa mai zis...cum bine sa mai zis...
sa dai delete la cont nu e un act de curaj sau altceva...
ci pura lasitate...vati vazut inconjurati de dbd hpr si nu in ultimul rand HELL... incet incet ati fost sparti si lucrati chiar de catre proprii vostr membri acuma in alt trib..se shtiu ei...si vazand ca nu mai puteti rezista...ce ati zis...ca hai sa dam delete la cont....gabitop sau agermornimsoc sau ce nickuri mai ai...ce imi ziceai pe mess...ca o sa iesiti din scena intrun fel glorios...asta e felul vostru glorios de a iesi din joc?:))...tottystar...tu ai apucat sa ajungi pana aici tot datorita marsaviilor celor din wwizz....daca ei nu te salvau atunci cand eu te atacam acuma priveai de la marginea hartii..asa ca gura mica...
signal...respect pt tine..insa doar pana in momentul cand ai intrat in wwizz...in Rwwizz ai facut treaba buna...insa parerea mea ai gresit ca ai intrat in wwizz...insa fiecare cu parerea lui...
 

DeletedUser4901

claponel nici dupa ce ai dat delete la cont nu incetezi cu prostiile?
acuma ai mai scos una...ai inceput sa ii bagi in cap lui mordushmanii de la noi din trib cum ca eu cu warchieff thrall il vom nobila cand nu vom mai avea nevoie de el....nici acuma nu incetezi cu josniciile tale...app..azi e ziua ta...la multi ani....dute si lasa forumul si jocul si ai grija de copil;)e mai indicat;) poate nu ajunge cum ai ajuns tu
 

DeletedUser1647

Chiar nu stiu dc te bagi si tu in discutia astam, dar na ... musca tre sa intre undeva. In primul rand DBD a aparut in urma fuziunii dintre LDT si KYP si nu a fost niciodata condus doar de gelutzu.
Nu e treaba ta sa comentezi conflictul dintre DBD si WWizz, cum nici un membru DBD nu comenteaza conflictul GT vs CIRC (sau ce alte razboaie purtati voi). Faptul ca incepi sa arunci cu noroi in niste oameni pe care nu ii cunosti si cu care nu ai avut nici o treaba in acest joc (mai putin momentele cand cerseai niste sate aflate in zona noastra de influenta) spune multe despre cat de dezvoltat este creierasul tau.

Mai bine iti vezi de telul tau maret ca mai e putin pana la 1 noiembrie si e posibil sa traiesti marea deceptie a vietii tale, si lasa-ne pe noi sa ne vedem de treburile noastre asa noobi si nesimtiti cum suntem.



Pacat ca nu mai sunt pe contul lui Fitzosul sitter sa pun aici rapoarte despre marele atac DBD. au fost vreo 50 de rapoarte... dintre care.. 90% din ele doar cavalerie usoara si topoare, fara berbeci, plus ca mai mult de jumatate de atacuri au fost intre orele 00:00 si 08:00... Bravo... voua... si succes in continuare dar cu asemenea atacuri nu ajungeti prea departe..dar cn stie, poate mai faceti vreo fuziune. Si zi ce sate cerseam eu in zona de la voi? Cand v-am cerut eu voua sate?! Iti place sa vorbesti aiurea de obicei sau doar cand vrei sa te bagi in fata fara succes? Baga un mesaj in care ceream eu sate de la voi si ma inclin in fata ta...
 

DeletedUser4901

ray...tu te inclini cam des...pacat..vezi sa nu te doara spatele;)app...ce faci?parca aveai un tel pana la 6 noiembrie?gata nu mai poti?=))
 

DeletedUser

pfff adevar graia cobalt k la creirasul ala al tau...:)) mai bine vedeti de nobilarile tale interne sa ajungi pe primul loc...

ma bucur k ai realizat si tu k noi atacam fara berbeci esti mandru de asta?:))=))

of doamne mica e gradina ta,dar multi .... sar gardul
 

DeletedUser10045

Iti repet ... nu a zis nimeni ca suntem un trib de mari jucatori ... ne inchinam la zei precum Gangster Ray ... suntem niste noobi si niste nesimtiti ... fac doamnele depresii nervoase cand citesc forumul nostru. Imi fac si eu publicitate pe numele tau ... poate poate ma transfer la un trib mai mare cine stie.
Hmm ... daca ma uit pe tw-stats (app abia am descoperit si eu) pun pariu ca ai schimbat mai des triburile decat am schimbat eu ... iar prin fuziuni cred ca esti mai trecut decat sunt eu.
 

DeletedUser1647

Trib vechi Trib nou Dată/Timp Puncte
[M~W] GT 13th June 2008 - 12:41:04 2,707,507

O singura schimbare de trib... am plecat din MW si am intrat in GT, atat


Alequle... in primul rand nu e "creiras" si in al doilea rand nu sunt dublu/triplu/multiplu sa imi zici "vedeti". Nu stiu care dintre noi are "creiras", dar la cum scrii ... cam se vede...
 

DeletedUser1546

Mai existati..??? vai si eu credeam ca v-ati dat delete la cont ce pacat....Brrrrrr, Brrrrrr......
 

DeletedUser4901

mai mai..parca ziceai ca ati dat delete din lipsa de timp..dar pe forumul extern ai timp sa postezi..chiar si de ziua ta...mama ce viata ai...incat si de ziua ta esti pe forumul extern si jignesti oamenii=)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus