YKZ si STFU

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Incepand cu 30.03.2009, tribul YKZ a decis sa paraseasca familia STFU.

Tin sa precizez, inainte de a apare orice speculatie, ca nu exista in acest moment nici un conflict cu fostii colegi din STFU, decizia a fost luata strict pt viitorul propriu al tribului.

P.S. Acest mesaj este un anunt, dar poate fi lasat deschis pt comentarii ulterioare.
 

DeletedUser8266

YKZ e intre STFU si TRX ..parca nu? ati parasit STFU pentru TRX?
 

DeletedUser

YKZ e intre STFU si TRX ..parca nu? ati parasit STFU pentru TRX?


Nu.
Am parasit familia STFU pentru viitorul YKZ,ca sa ne putem dezvolta independent de alte triburi.
Dupa cum bine stiti o familie implica mai multe decat o simpla alianta.Ca dezvoltarea tribului sa fie una armonioasa pe harta si favorabila tribului YKZ,am hotarat iesirea din familie.Apartenenta la STFU ne-ar fi blocat multe posibilitati de dezvoltare si de aceea am hotarat sa continuam pe cont propriu.
Si repet ceea ce a zis colegul meu in primul thread al topicului:nu exista conflict intre YKZ si celelalte triburi ale familiei STFU.
 

DeletedUser8266

deci daca am intzeles bine...YKZ se afla intre TRX si STFU ...iese din STFu ca ii bloca dezvoltarea, de aici intzeleg ca vreti sa va dezvoltati spre STFU deci...sa mai luati sate de la ei ....asa intzeleg eu in fine , succes pe cont propriu :D
 

DeletedUser

Fiecare intelege ce vrea.

Nu am parasit STFU pt TRX, nu facem parte din nici o familie, suntem un trib de sine statator cu directie si diplomatie proprie.
 

DeletedUser

Fiecare intelege ce vrea.

Nu am parasit STFU pt TRX, nu facem parte din nici o familie, suntem un trib de sine statator cu directie si diplomatie proprie.

Razboi cu TRX nu mai aveti. Inseamna ca raman Raptorii sau STFU, in ambele cazuri ajutati TRX-ul. Mai mult cat timp va dati acordul ca TRX sa va inobileze diferiti jucatori relatiile zic eu ca sunt destul de puternice :).
 

DeletedUser

o sa pun si eu un offtopic acum... cgal.... vrei sa discutam si noi despre GTC plus DEF si despre DEF plus Q si despre GTC plus Master? lumea asta se schimba si o sa se mai schimbe mult... macar ei au avut caracterul ca sa si anunte direct... restul ce mai conteaza pe cine ajuta si pe cine nu ajuta. au luat hotararea...acum depinde doar de ei in ce directie se indreapta. nu mai fac parte dintr-o familie si nu mai accepta toate lucrurile absurde care se intampla intr-o familie... si se intampla chiar si in familia ta.. eu stiu.. tu stiii.. restul lumii nu stie... dar totul o sa se afle..
 

DeletedUser

Era doar o precizare, nu prea influenteaza cu mult razboiul nostru cu TRX insa e bine de stiut acest lucru avand in vedere ca nu au binvoit sa precizeze si faptul ca inceteaza razboiul si blocheaza granita de acolo.

Acelasi lucru se poate spune si despre TRX cu abc. Relatiile mele cu DEF sunt oricum reci si scopuri comune nu prea avem de cand a picat alianta cu TRX si ma indoiesc ca putem gasi, suntem niste aliati la stadiul de nu ma ataci nu te atac. Eu am zis-o de la bun inceput ca nu cred in familii decat daca exista o conducere a triburilor care sa urmareasca acelasi tel, cand nu ai acel tel comun familia nu mai functioneaza cum trebuie si apar disputele interne.
 

DeletedUser

Se vede ca peste tot se face curatenia de primavara. ;)

Oricum, daca nu vin altii sa scoata rufele in public, probabil n-o vor face nici cei care au plecat din familie. Nu de alta, dar dupa spalatul rufelor, cele sifonate trebuie calcate....daca se mai poate
 

DeletedUser

cgal a spus:
Era doar o precizare, nu prea influenteaza cu mult razboiul nostru cu TRX insa e bine de stiut acest lucru avand in vedere ca nu au binvoit sa precizeze si faptul ca inceteaza razboiul si blocheaza granita de acolo.

"Imi cer scuze" ca nu am anuntat toate triburile de pe ro4 de intentiile noastre..Si promit ca nici pe viitor sa nu o fac.
Dupa ultimele mele verificari, diplomatia si interesele YKZ ii intereseaza DOAR pe membrii YKZ.

Punct
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu tre sa-ti ceri scuze, aflam oricum ;), dar era mai frumos sa precizati in comunicatul vostru. Parca suna prea sec sa zici ca nu ai nici un conflict da uiti sa spui ca tocmai l-ai incheiat pe ultimul ca sa poti sa dai drumul la urmatorul :).
 

DeletedUser

Nu tre sa-ti ceri scuze, aflam oricum ;), dar era mai frumos sa precizati in comunicatul vostru. Parca suna prea sec sa zici ca nu ai nici un conflict da uiti sa spui ca tocmai l-ai incheiat pe ultimul ca sa poti sa dai drumul la urmatorul :).

Se pare ca tu cunosti mai bine decat mine directia pe care o va urma YKZ. Te rog frumos sa mi-o transmiti si mie in privat, sau sa-mi dai nr de telefon al mamei omida care ti-a spus asta. Poate asa stiu si eu ce am de facut...

Sec sau nu, repet. Ceea ce tine de regulamentul intern si ordinea interioara YKz priveste doar pe membrii YKZ. Nici Banda, nici NOVA, TRX, abc, DEF, =GTC= sau orice alt trib nu va mai avea amestec in deciziile noastre.

Prin urmare, daca YKZ decide ca va avea razboi cu un trib sau altul, e problema noastra. Sec sau nu..asta e adevarul.

Si trecand in revista forumul extern al ro4, eu cred ca gestul nostru de a anunta public iesirea din STFU denota demnitate si decenta. Avem curajul sa decidem si nu ne ascundem cand o facem.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bloom, nu asa ... ca nu va ia nimeni la rost si nu va influenteaza nimeni deciziile voastre, ma indoiesc ca cineva ar putea. Si apoi nu vad unde am zis ca stiu eu care e directia pe care o luati. Insa cum aveti demnitatea de a parasi STFU cu surle si trambite, din motivele cunoscute de voi, puteti avea deminitatea sa precizati si faptul ca ai incetat razboiul cu TRX. Nu de alta da sa stie vecinii vostrii ce-i asteapta ca doar aveti planuri de dezvoltare si va simtiti blocati. Apoi as far as i know iesirea din STFU duce automat la schimbarea unor diplomatii, noi aveam toate triburile din STFU in diplomatie, acuma trebuie sa va scot, n-avem granita asa ca nu prea ne influenteaza treaba asta insa trebuie modificat.
 

DeletedUser

cgal a spus:
acuma trebuie sa va scot, n-avem granita asa ca nu prea ne influenteaza treaba asta insa trebuie modificat.

In acest caz asteptam mesajul tau ingame in care ne anuntati modificarea diplomatiei cu YKZ.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus