~ZE~ vs NEW

  • Autor subiect DeletedUser10256
  • Data de început

DeletedUser

Sunt de acord . Daca te aperi , stai pe loc , insa atacand risti .. pentru mine e o placere riscul , dar in sfarsit vad ca unii gandesc mai in " pom".
 

DeletedUser

si mie imi place sa risc,dar si apararea e importanta caci poate si altora le place se riste si atunci te vor ataca ei,in jocul asta conteaza si atacul si apararea.Atacul se reface mult mai repede si de aia e mai bine sa ataci.
 

DeletedUser

omule ia si taci daca nu stii jocul...cea mai buna arma e aparare...un jucator bun poate tine ocupati 3 jucatori buni care ataca....iar dupa ce raman aia fara atac poti sa contraataci si ai sanse sa le iei sate...

atacul se reface mult mai repede decat apararea pierduta: gandeste in perspectiva- va rezista la unu , 2 ,3 valuri de atacuri dar pana la urma va pierde pt ca isi va pierde apararea
 

DeletedUser

Aceasta logica a ta are si unele lacune. De exemplu un bun deffer nu va pierde multe trupe de aparare atunci cand va distruge trupele de atac, iar daca este un jucator bun atacurile asupra lui le poate transforma in avantaj distrugand atacul celui care ataca, iar el avand atacul lui ramas intact o sa-si surprinda adversarul pe contraatac.
 

DeletedUser

blandy tu cu cine ti cu mine sau cu ei ?:)) . tigane :"> , pitigoiat ce esti.

te-as ruga sa citesti mai atent regulamentul si sa lasi expresiile de genul asta acasa!
pana cand inveti sa postezi ..vacanta placuta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aceasta logica a ta are si unele lacune. De exemplu un bun deffer nu va pierde multe trupe de aparare atunci cand va distruge trupele de atac, iar daca este un jucator bun atacurile asupra lui le poate transforma in avantaj distrugand atacul celui care ataca, iar el avand atacul lui ramas intact o sa-si surprinda adversarul pe contraatac.

pai asta depinde si de cei care il ataca: dar in mod normal fara sprijin de la trib un jucator nu are multe sanse sa reziste aparanduse in fata a 3 jucatori de acelasi nivel!
 

DeletedUser

Esti sigur? Dar unul care rezista 1 vs 62 timp de 10 zile si scorul la sate este 5-0 pentru acel singur jucator, ce fel de jucator este?;). Sa va explic o treaba baieti, in acest joc conteaza foarte mult norocul si abilitatile, in proportii egale sa zicem 50-50%. Ca sa revenim la subiect tribul ~ZE~ nu va avea nici o sansa in fata celor din NEW, deoarece cei din ~ZE~ vor fi atacati din toate partile asa mi-a soptit o pasarica ;)
 

DeletedUser6558

pai asta depinde si de cei care il ataca: dar in mod normal fara sprijin de la trib un jucator nu are multe sanse sa reziste aparanduse in fata a 3 jucatori de acelasi nivel!

Depinde de numărul de sate. Dacă are 1 sat, nu rezistă. Dacă are 50, e posibil să reziste...

deoarece cei din ~ZE~ vor fi atacati din toate partile asa mi-a soptit o pasarica ;)

Din toate părţile? Adică şi din stânga?
 

DeletedUser11867

Esti sigur? Dar unul care rezista 1 vs 62 timp de 10 zile si scorul la sate este 5-0 pentru acel singur jucator, ce fel de jucator este?;). Sa va explic o treaba baieti, in acest joc conteaza foarte mult norocul si abilitatile, in proportii egale sa zicem 50-50%. Ca sa revenim la subiect tribul ~ZE~ nu va avea nici o sansa in fata celor din NEW, deoarece cei din ~ZE~ vor fi atacati din toate partile asa mi-a soptit o pasarica ;)


asa am rezistat eu pe l9 dar mau atacat vreo 30 timp de 2 saptamanii...am folosit tot ce stiam...oricum cele mai multe sate de atac leam distrus prin preinnobilarea satelor mele pt ca iei puneau si nobillii impreuna cu atacul...si eu leam luat doar 2 sate:)...sau oprit cand mai aveam jumate de sat de atac si jumate de sat de aparare...jucam numai la recuperare sau faceam dodge...;) am avut sitter poate confirma:))
daca vor fi atacati ze din toate partile intradevar nu vor avea sanse...
 

DeletedUser

Esti sigur? Dar unul care rezista 1 vs 62 timp de 10 zile si scorul la sate este 5-0 pentru acel singur jucator, ce fel de jucator este?;). Sa va explic o treaba baieti, in acest joc conteaza foarte mult norocul si abilitatile, in proportii egale sa zicem 50-50%. Ca sa revenim la subiect tribul ~ZE~ nu va avea nici o sansa in fata celor din NEW, deoarece cei din ~ZE~ vor fi atacati din toate partile asa mi-a soptit o pasarica ;)

Eu vorbesc de niste atacatori cat de cat buni nu de toti noobi!
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: ~ZE~
Players:

Side 2:
Tribes: NEW
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 98
Tabăra 2: 39
Diferență: 59

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 957,426
Tabăra 2: 373,849
Diferență: 583,577

image.php
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: NEW
Players:

Side 2:
Tribes: ~ZE~
Players:

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 291
Tabăra 2: 199
Diferență: 92

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,731,266
Tabăra 2: 1,903,864
Diferență: 827,402

image.php
 
Sus